Şimdi Ara

AMD'den iki yeni işlemci; Athlon II X4 638 ve X4 641 (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
43
Cevap
0
Favori
7.670
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ucuz ve bi o kadar takoz işlemciler o.c potansiyeli sıfır entegre gpu da yok bunun yerine fusion a8 3870k alınır düşük maaliyetli bi sistem için en azından harici ekran kartı masrafı olmaz en azından
  • Athlon2 x4 630 kullanıyorum 785g yongasetiyle beraber fiyatına göre çok memnunum ama ısınma ve fan gürültüsünden çok çekiyorum.Diğer serilerin ısınma problemi var mı bilmiyorum.Bir de amd işlemciler ısınıyor diyenlere baya kızıyorlar forumda:)).Amd sistem toplayacaklara tavsiyem kesinlikle stok fanı kullanmayın.
  • Tdp değeri ile güç tüketimi aynı şey değildir.

Bunlar diğer Athlon x4'lerden daha ucuzdur Fm1 soket anakart ve ekran kartıyla birlikte kullanıp ekran kartını elden çıkardıktan sonra Trinity işlemcisi alıp yola devam edilebilir.

sonuç olarak mantıklıdır Soket 938 8xx serisi 7xx serisi anakart ve athlon x4 alacağınıza bunlardan alın hem ilerde Triniy'e upgrade şansınız olur hemde daha ucuza almış olursunuz.

birde artık bilmediğiniz şeyler hakkında yorum yapmayı bırakın işlemcinin performansının iyi veya kötü olmasını eleştiremezsiniz bu işlemci en iyi işlemci olsun diye üretilmedi fiyatı size göre uygunsa alırsınız yada almazsınız.

iyi forumlar
  • Soket fm1 anakrtlar pahalı ayrıca x3 460 gíbì bír ìŞlemcı varken bu paralara bence gereksìz olmuş...
  • quote:

Orijinalden alıntı: sfr+10

Yıllardır intel kulaniyorum en son kullandığım amd öyle hantaldı ki o gün bu gündür soğudum amd den. Bunlar nasıldır merak ettim şimdi

Neydi merak ettim o hantal işlemci.

20 yıldır falan intel kullanıyorsun herhalde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: web17400

Athlon2 x4 630 kullanıyorum 785g yongasetiyle beraber fiyatına göre çok memnunum ama ısınma ve fan gürültüsünden çok çekiyorum.Diğer serilerin ısınma problemi var mı bilmiyorum.Bir de amd işlemciler ısınıyor diyenlere baya kızıyorlar forumda:)).Amd sistem toplayacaklara tavsiyem kesinlikle stok fanı kullanmayın.

Anakart işlemciye fazla gerilim veriyordur.

X4 AthlonII ben de kullandım. Sesi ısısı sorunu yoktu.

Kızmada da haklılar. Pentium 4 kullanan adam yediği kazıktan sonra forumlardan okuyup AMD sistem alıyor. E yeni öğrendi tabi. Açıyor Aida 64 gibi bir program ısıya bakıyor.

Milletin ısılara bakıyor ( Millet Tabi Noctua Frio ya SBCCF kullanıyor ısılar 30-35 derecelerde en fazla. ) benimki fazla diyor. Bu sefer de fan sesi rahatsız etmeye başlıyor.

Bir bakıma piskolojik yani. Bende Phenom 955BE var.

4GHz de. 1.4V a aldım. Stok soğutucu. 55 derece.

1.3V ta 3,8 çalıştırsam 45 derece.

Ki 3.2 de 1,2V un altına inebiliyor.

Yarın izin günüm bir ince ayar çekeceğim artık. :D

• ozelliklerine bakinca bisi sanirsin fiyatta iyi dersin ama gel gorku performans zayif ... hadi bea amd yap artik adam gibi bisiler
  • quote:

Orijinalden alıntı: M@U

Yuh! Yıl 2012 oldu AMD dört çekirdekli işlemcilerinde tampon belleği çekirdek başına 1 mb'a çıkarmayı anca başarıyor. Dalga geçiyor milletle.

ama l2 o yani çekirdek başına 1mb l2 iyi sayılır ama l3 hiç yok orası aryı mesele
  • Kim ne derse desin Intel.
  • Bu işlemciyi İntel ile karşılaştırmanız bile yanlış.İşlemci ekonomik çözüm olarak sunuluyor . Yani günlük internet kullanımı , film izlemek vs.

i7 2600k ile karşılaştıran arkadaşa gülüyorum.750 TL vereceğin tek işlemciye bu işlemci ile sistem alabilirsin

Bu işlemci yerine X3 almak daha mantıklı , 4 çekirdek açma ihtimal var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rkx -- 9 Şubat 2012; 7:31:36 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: multeci

quote:

Yuh! Yıl 2012 oldu AMD dört çekirdekli işlemcilerinde tampon belleği çekirdek başına 1 mb'a çıkarmayı anca başarıyor. Dalga geçiyor milletle.

ama l2 o yani çekirdek başına 1mb l2 iyi sayılır ama l3 hiç yok orası aryı mesele

L3 çok önemli değil. Eski Athlon II X4 işlemcilerinde çekirdek başına 512 kb L2 bellek kullanıyordu. Şaka gibi. 5 para etmez işlemcilerdi. Resmen ucuz etin yahnisi durumu.

Şimdi de 1 mb ama artık uygulamalar daha çok belleğe ihtiyaç duyacaklar. Bari 1.5 mb falan yapsalardı. Yani yine eski Athlon II X4 gibi bellek yetersizliği çekebilir bu işlemciler de.

• Giriş seviyesi için ideal ve uygun fiyati var, fazla bütcesi olmayanlar tercih edecektir
  • bu athlon İİ x4 ler stok fanla o.c durumu nedir arkadaslar tam olarak
  • http://www.cpu-world.com/CPUs/K10/AMD-Athlon%20II%20X4%20638%20-%20AD638XOJZ43GX%20(AD638XOJGXBOX).html

Burada Athlon II X4 638 için TDP 65 Watt olarak belirtilmiş.
    TDP 100 Watt değil burada söylendiği gibi.

Tabloya bakın.

AMD'den iki yeni işlemci; Athlon II X4 638 ve X4 641

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi silverWolf -- 19 Şubat 2012; 11:18:40 >

• quote:

Orijinalden alıntı: tolgabes64

athlon ıı x4 640 3,90 ghz redscorpion ile boşta 18 yükte 45 derece altında çalışıyor..

Bu pc nerede calisiyor ? Buzdolbinin icerisinde mi ? Hava sogutma ile 18 derece olabilmesi icin calistigi ortamin o isidan asagi degerde olmasi lazim. Misal en azindan 15 derece olmali ki bosta hava sogutma ile 18 derece olabilsin. Akil var mantik var degil mi ? Bir seyi soylerken azicik dusunurseniz siz de demekten vzgecersiniz boyle anormal seyleri.
  • quote:

Galiba hayli geride kalmis bilgileriniz. Bilgi kaynaginiz neresi ise degistirin.
    Phenom II serisi cekirdek basina 1,5 mb cache belleklidir ve 2009 da bu model uretimine baslamistir.
    Phenom II X2

» K10 microarchitecture
    » 0.045 micron
    » Desktop CPU
    » Dual core
    » Up to 3.5 GHz
    » Up to 2 MB L2 cache
    » Up to 6 MB L3 cache
    -
    Bu kaynagi size oneriyim de bir daha bir yorum yaparken dogru bir sey yazmak istediginizde bakarsiniz belki !
    http://www.cpu-world.com/CPUs/K10/AMD-Phenom%20II%20X4%20910%20-%20HDX910WFK4DGI%20%28HDX910WFGIBOX%29.html

• quote:

Orijinalden alıntı: jiddi

quote:

Orijinalden alıntı: tolgabes64

athlon ıı x4 640 3,90 ghz redscorpion ile boşta 18 yükte 45 derece altında çalışıyor..

Bu pc nerede calisiyor ? Buzdolbinin icerisinde mi ? Hava sogutma ile 18 derece olabilmesi icin calistigi ortamin o isidan asagi degerde olmasi lazim. Misal en azindan 15 derece olmali ki bosta hava sogutma ile 18 derece olabilsin. Akil var mantik var degil mi ? Bir seyi soylerken azicik dusunurseniz siz de demekten vzgecersiniz boyle anormal seyleri.

1.
    http://forum.donanimhaber.com/m_47814849/mpage_1/f_/key_//tm.htm#49299767

2.
    http://resim.donanimhaber.com/m_57571660/mpage_1/f_/key_//tm.htm#57700395

AMD'den iki yeni işlemci; Athlon II X4 638 ve X4 641

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tolgabes64 -- 19 Şubat 2012; 12:08:05 >

• quote:

quote:

Galiba hayli geride kalmis bilgileriniz. Bilgi kaynaginiz neresi ise degistirin.
    Phenom II serisi cekirdek basina 1,5 mb cache belleklidir ve 2009 da bu model uretimine baslamistir.
    Phenom II X2

» K10 microarchitecture
    » 0.045 micron
    » Desktop CPU
    » Dual core
    » Up to 3.5 GHz
    » Up to 2 MB L2 cache
    » Up to 6 MB L3 cache
    -
    Bu kaynagi size oneriyim de bir daha bir yorum yaparken dogru bir sey yazmak istediginizde bakarsiniz belki !
    http://www.cpu-world.com/CPUs/K10/AMD-Phenom%20II%20X4%20910%20-%20HDX910WFK4DGI%20%28HDX910WFGIBOX%29.html

Sizin gibi "jiddi" arkadaşları seviyorum, çünkü eğlendiriyorsunuz. Mesajımda bahsettiğim işlemcilerin AMD Ahtlon II X4 işlemciler olduğunu kör biri bile anlayabilir. Zira haberde de geçen işlemci adı bu. Ama siz küstahlık yaparak, tanımadığınız bir kimseye gereksiz bir üslupla, gereksiz bir mesaj atmışsınız. Sizi tanımam, ancak şu mesajınızdan sonra oldukça gereksiz yorumlar yapabilen bir kişi olduğunuzu anladım. Zira diğer mesajınız da bunun bir benzeri.

Bana bilgi kaynağı önere kadar, gidip bir okuma kursuna yahut okuduğunuzu anlama kursuna yazılın.

Ayrıca belirteyim, sizin o bilgisini yazdığınız Phenom II işlemcilerden birini kullanıyorum. Kime ne yazdığınızın farkında olun, haddinizi bilin.

• @M@U
    Uzmeyin kendinizi, cevap yazarken yaptiginiz kendi alintinizda bile ne yazdiginiz ortada. Firma adini kullanarak konusmussunuz. Orada athlon yada phenom'a ait bir bilgi vermemissiniz. Ben de verdim, neden zorunuza gidiyor ki bilgi vermis olmam ? Ayrica hic olmaz ise benim mesajimda gercek bilgi ve kaynagi var. Oysa sizin suradaki hicbir mesajinizda gercek bilgi ve bir kaynak yok ! Gereksiz mesaj bilgi iceren mesaj oluyor yani size gore. Fakat sizin ortadan konusarak laf attiginiz mesajiniz gerekli mesaj oluyor . Takdir ediyorum... kusuruma bakmasin arkadaslar. Demek ki icerigi bilgi olan mesajlar gereksizmis forumda ama iceriginde laf ola beri gele olan mesajlar gerekli imis.
    -
    @ tolgabes64
    O programin size gosterdigi derecelerin dogru olduguna inaniyorsaniz, mantiginiz bunu kabul ediyor ise ortada bir anormallik olmasi lazim. Hic mi suphe etmiyorsunuz. Mesela yazin ortam isisinin 28-30 derece oldugu bir odada 'hava sogutma' sistemi ile bir islemcinin 18, 20, hatta 25 C derecede calisabilecegini nasil bir mantikla aciklayabiliyorsunuz ? Sogutucu fan icinde bulundugu ortam sicakligindaki havayi odadan emip islemci uzerindeki metal yapraklara ufluyor ve mesela 28 derece ufluyor ve siz yukte olmayinca buna ragmen 18 derecede calistigina inaniyorsunuz !

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jiddi -- 19 Şubat 2012; 15:30:14 >

• quote:

@M@U
    Uzmeyin kendinizi, cevap yazarken yaptiginiz kendi alintinizda bile ne yazdiginiz ortada. Firma adini kullanarak konusmussunuz. Orada athlon yada phenom'a ait bir bilgi vermemissiniz. Ben de verdim, neden zorunuza gidiyor ki bilgi vermis olmam ? Ayrica hic olmaz ise benim mesajimda gercek bilgi ve kaynagi var. Oysa sizin suradaki hicbir mesajinizda gercek bilgi ve bir kaynak yok ! Gereksiz mesaj bilgi iceren mesaj oluyor yani size gore. Fakat sizin ortadan konusarak laf attiginiz mesajiniz gerekli mesaj oluyor . Takdir ediyorum... kusuruma bakmasin arkadaslar. Demek ki icerigi bilgi olan mesajlar gereksizmis forumda ama iceriginde laf ola beri gele olan mesajlar gerekli imis.
    -
    @ tolgabes64
    O programin size gosterdigi derecelerin dogru olduguna inaniyorsaniz, mantiginiz bunu kabul ediyor ise ortada bir anormallik olmasi lazim. Hic mi suphe etmiyorsunuz. Mesela yazin ortam isisinin 28-30 derece oldugu bir odada 'hava sogutma' sistemi ile bir islemcinin 18, 20, hatta 25 C derecede calisabilecegini nasil bir mantikla aciklayabiliyorsunuz ? Sogutucu fan icinde bulundugu ortam sicakligindaki havayi odadan emip islemci uzerindeki metal yapraklara ufluyor ve mesela 28 derece ufluyor ve siz yukte olmayinca buna ragmen 18 derecede calistigina inaniyorsunuz !
    quote:

-
    @ tolgabes64

görüşünüze saygım var ama bu konuda ısrar etmeyeceğim :) sonuç olarak bendeki değerler bu. benden başkasıda buna inanmk zorunda deildir. onun dışında ısı yaprakları gayet soğuk bi şekilde. elimi koyduğumda soğukluğu gayet hissedilir biçimde.

http://www.youtube.com/watch?v=sjxGyVC8SUE

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.