Şimdi Ara

amd athlon 2500+mı yoksa 2600+mı iyi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
806
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • kişisel kullanım için celerondan amd ye geçiyorum
    işlemci için 2500 mü yoksa 2600 veya 2700mü arada çok fark eder mi?
    oyunlarla fazla alakam yok...şimdilik o/c yapmayı düşünmüyorum..ama yapacam...
    board olarak asus a7v8x on board vga olanının fiyatı pek uygun geldi ne dersiniz?
    fakat iş yerinde 2 makina var
    biri gigabyte+512ram+p4 2,4 diğeri ise asus a7v8 + athlon xp2500+ +512 ram
    amd2500 p4 2,4 e oranla çok yavaş bundan dolayı asus ve amd2500 de kararsızım ne tavsiye edersiniz?

512ram ve 80gb hdd almayı düşünüyorum..kasa olarak da kaliteli ve ekonomiği hangisi?

• p4 2.4 C serisi ise daha iyi olmasını anlayabilirim ama değilse anormal bir durum var
    bende 2500+ var perf çok memnunum ama benim board nforce 2 chipsetli belki birazda
    bundan kaynaklanıyordur
    kasa olarak tavsiyem aopen serisini tavsiye ederim ama ekonomikliği tartışılır
    noname kasalara göre pahalı ama eksterm kasalara görede oldukça ucuz
  • Bildiğim kadarıyla, 2500+ barthon çekirdekli diğerleri athlon yani tampon bellek birinde 384kb birinde 640kb bence 2500+ al.
    Aopen h600 serisi tavsiye ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yokum -- 4 Ağustos 2004, 14:39:33 >
  • 2500+'lerin hepsi bartondur 512+128cache bellekleri vardır.
    Fakat 2600+'lerin hepsi barton değildir çoğu 256+128cache belleğe sahiptir
    Tercihin 2500+ olsun anakart olarakda amd platformunda asus tavsiye etmiyorum
    Epox 8rda3g , MSI K7N2-G tercih edebilirsin
    Ayrıca kasa olarakda aopen h600 serisin'den 1 tercih yapabilirsin.
    Kolay gelsin...
  • amd 2500+ işlemci
    anakart abit an7 veya nf-7 serisi tavsiye ederim.Kasa öncelikle Chenbro(gaming bomb) yada aopen h600
  • ofisteki makinalar ne driver yüklüyolar ne adam gibi win kuruyolar. işlemci ne yapsın...
  • kesinlikle 2600+ tavsiye ederim.deneyimlerime gore amd bartonda 2200 mhz sinir teskil ediyor.2200 den 2300 mhz ye sicramak inanilmaz getirileri var.tabiiki oc ye gore konusuyorum.yani 11x200<11.5x200 dogal olarak .Bu arada yesil islemcilerden al bence.benim icimden oyle geliyor.soyle bir teorim var:yesil olanlarin fan speed i dusuk neden cunku iyi oc oluyor.isteyen katilmayabilir.
  • eheh fan speed ıslemcı oc kapasıtesı ve ıslemcının sılıkon tabanının rengı arasındakı batıl ınancların bence kullanıcıyı yanıltmak dısında baska bırsey degıl sen gıt en ıyı 2500+ al gerısını kafana takma
  • 2500+ ın o/c potansiyeli de daha iyi 640 cache var
    sen bilirsin ama aklında bulunsun
  • hangi sebeblere dayanarak soyluyorsun onuda belirtirsen iyi olur.kuru elestiride bulunuyorsun
    quote:

Orjinalden alıntı: ers1n

eheh fan speed ıslemcı oc kapasıtesı ve ıslemcının sılıkon tabanının rengı arasındakı batıl ınancların bence kullanıcıyı yanıltmak dısında baska bırsey degıl sen gıt en ıyı 2500+ al gerısını kafana takma
  • kac tane islemci kullandin simdiye kadar?2500+
  • kactane ıslemcı kullandın gıbı bı soruunun sonu ancak sıdık yarınna gıder ama sunu bılmelısınkı fana voltajı ankart verıır cpudan tamamı ıle bagımsızdır ıstıosan sacının telı kadar ıslemcı kullanmıs ol sen bır anakrtın ıslemcısını degıstırıp cpu fanını aynı tutarsa degısmez bunu bılmen lazım
  • Bartonlar için 2200mhz bir sınır değil. Barton çekirdekli 2500+ yı tercih etmeni şiddetle öneriyorum. + nforce chipsetli bir anakart (Msı,asus...). Cache farkınıda unutmamak lazım. Ayrıca fsb yi arttırmak çarpanı arttırmaktan daha fazla getirisi oluyor.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.