Şimdi Ara

AMD Altlon 2500+ ile race drive grid oynayabilen varmı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
1.115
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar 1 haftadır yoğun bir araştırma içindeyim.

Öncelikle 6 senedir kullandığım sistemimi yazayım;
    Amd Altlon 2500+ barton (11*166)
    Epox 8krai anakart
    Sapphire X1600pro agp(gpu:500;ddr3 ram:1000) (Ati catalyst 9.2)
    512*2 ram
    250+80 hdd
    colorist 480W güç kaynağı
    Windows xp pro sp3 (tüm sistem virüssüz ve sürücüler günceldir).

Şuanda bu sistemle aldığım test sonuçlarını yazayım;
    3d 2001: 12000
    3d 2005: 4500

Ayrıca CRYSIS oyununu 1024*768 çözünürlükte orta seviye ayarlarda takılmadan oynayabiliyorum.
    Şuanda bu sistemle grid,farcry2,nfs undercover,cod4,quake4... gibi oyunları çalıştıramıyorum.
    Çalışmayan bu oyunların crack problemi yoktur ve başka sistemlerde çalıştırılmışlardır.
    Ayrıca bu oyunlarda aldığım hatada windowsun klasik sistem hata gönder gönderme diye çıkan hata ekranıdır.

Bunların yanında undercover hariç tüm nfsu serisini rahatlıkla yüksek ayarlarda oynayabilmekteyim.
    pes09,tüm fifa serisi,...gibi oyunlarıda sorunsuz oynayabilmekteyim.

Sonuç olarak okadar aramama rağmen kullandığım işlemciyle grid gibi bir oyunu oynayan kimseyi bulamadım.
    Arkadaşlar aranızda benim kullandığım işlemciyi kullanan ve benim oynayamadığım oyunları oynayabilen arkadaşlar varsa yardımlarını bekliyorum.
    Veyahutta bu konuda bana önerisi olabilecek kişileride bu konu altında yorumlarını bekliyorum.

Herkese şimdiden teşekkürler ve iyi çalışmalar.

• Bu işlemciden kullanandamı yok..?
    Haydi arkadaşlar...
    Efsaneye saygıdan da olsa birşeyler yazalım...;)
    grid oynamak istiyorum.....
  • işlemci ile oyunun alakası yok.xp de sorun var gibi görünüyor.vga nın güncel sürücülerini dx güncellemelerini frame work vs güncellemeleri yapmanı tavsiye ederim
  • sanmam grid için nvidia daha iyi olur ayrıca nvidia nın 9400gt sinden daha iyi performans vermesi gerek 8800gt 8800gts 512mb 9800gt 9800gtx 9800gx2 alabilirsin ati ise hd4670 den düşük olmaması gerek 9500gt ve hd4670 en düşük ayarlarda oynatır
  • Arkadaşım AGP bir sistemden bahsediyoruz...
    Saydığın kartlar PCI Express
  • İşletim sistemi ve güncellemelerin sorunsuz olduğunu düşünüyorum...
    Acaba şöyle 1gb ram daha takıp vistamı yüklesem sisteme..?
    Ne dersiniz arkadaşlar?
  • Hey gidi Amd Altlon 2500+ ve Sapphire X1600pro agp efsane bunlar yaw, bunlarla ben oblivionu bitirmiştim banamısın dememişti, hocam ben cod4 ve quake4 oynadım gayette akıcı idi, sanırım arkadaşlarında bahsettiği gibi işletim sisteminden kaynaklı bişi olabilir, sana tavsiyem sp2 ile dene belki o zman düzelir...
  • Bencede işlemciyle alakası yok ekran kartı sürücülerini felan bi güncelle çünkü ben cod4 ve quake 4 ü pentium 2.4 7600gs sonic le cok rahat bitirmiştim
  • eski sürücü ve başka bir windows ile denemeni tavsiye ederim
    en azından bu sistemin cod4 ü oynatması lazım
  • teşekkürler arkadaşlar..
    ozaman şimdi sp3 ü kaldırıp deniyorum, olmazsa başka bir windows kurulumu tabi başka bir cdden;)
    oda olmazsa baş önerisi olan varmı..?
    Peki hala çıkmadığına göre bu işlemciyle grid oynayabilen yok kabul ediyorum..
  • Arkadaşlar birde catalyst sürücülerini kaldırırken driver cleaner kullanıyorum.
    Çünkü atinin kendi uninstall aracının sorunlar yarattığını düşünüyorum.
    Bu sürücü kaldırma ve başka bir sürücüye nasıl geçebileceğim konusunda yardım ve önerilerinizi bekliyorum.
  • aynı işlemcili 7600 gt agpli sistemde grid isimli ve nfs son 2 serisini oyun içindeyken takılmalar yaşayarak oynuyordum oyun kasmıyor takıla takıla oynatıyordu ekran kartını başka pc de denedigimde pentiumd de özellikle agp li sistemde oyunlar yag gibi olmaya başladı cok rahattı bide en düşükte bile takıla takıla oynuyordum ama pentiumd le sorunsuzdu oyunlar ben su kanıya vardım ondan sonra pc nin en eski en hantal bileşenine göre performans verdigini yani boşuna ekran kartı alıp psu alıp rem alıp paramı çarçur etmiştim sorun işlemcideymiş yani demem oki pc nin en kötü en eski bileşeni neyse ona göre performans veriyor
  • tamam da benim takılma gibi bir problemim yok.
    ayrıca o kesik takılmaları bende yaşadım. hatta sana nasıl çözdüğümüde anlatayım.
    catalyst içinden 3d ayarlardan durumu high performance yaparsan hiçbir takılma kalmaz.
    benim problemim oyuna hiç girememek..
    Oyuna girebilsem gerisini sonra düşünücem...
  • gerçi senin kart nvidia olduğu için
    nvdia tool içersinde butür ayarlara ulaşabilirsin..
  • Arkadaşlar dediğiniz gibi update ve sp2 olayını denedim gene çalıştıramadım grid oyununu..
    Sizlerden şöyle bir isteğim olucak internet üzerinde torrent linkide olur sorunsuz kurup çalıştırabildiğiniz bir grid kurulumunun linki varmı.?
    Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum.
  • athlon 2500+ işlemci
    radeon 9550 128MB
    1buçuk GB ddr ram
    xp pro sp2/3
    bu sistemle cod4 ve quake4 çalışıyor ama düşük fps nedeniyle oynanmıyor.
  • Ben çalıştıramadım bir türlü
    Arkadaşlar şu oyunların linklerini verseniz bende indirsem...
    Çünkü denemediğim şey kalmadı...
  • quote:

Orjinalden alıntı: Hulk48

Ben çalıştıramadım bir türlü
    Arkadaşlar şu oyunların linklerini verseniz bende indirsem...
    Çünkü denemediğim şey kalmadı...

Gerçi konu biraz eski ama ben yinede cevap yazayım boşuna uğraşmayın amd 2500 ile o saydığınız oyunları bende denedim çalışmıyor bir sorunla karşılaştı diyor kesinlikle işlemciden kaynaklanıyor ama amd 2500 ile eşdeğer bir p4 hepsini açıyor amd işlemci almamak lazım intelin çalıştırdığı oyun sayısı daha fazla çünkü.Birde cod4 sorunsuz çalışıyor değişik crack deneyin.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.