Şimdi Ara

amd 630 - msi 870a g54 1.440 voltaj . anlayanlar yardım lütfen .

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
374
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • anakartı o.c genie enabled yapıp 2.8 den 3.34 yaptım voltaj 1.440 a kadar yükseliyor . fazla gibi geldi nasıl düşürebilirim . xigmatek red scorpion sogutucum var millet 3.6 stabil görüyor diyor ama 3.34 bile tehlikeli geldi anlayanlar bana bu işi adım adım anlatabilir mi ?

• Dostum o sogutucu ile ben 1.6 volt ile 3.6 ghz yapmıstım.Sıcaklık 53 dereceyi geçmiyordu.Ama gerek yok o kadara zaten 4 cekirdek var 1.4 volt ile 3.2ghzde kullanabilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sonicman -- 14 Nisan 2012; 17:46:23 >
  • abi su an 1.440 v ta 3.35 orthos testini de geçti . 1.6 volt çok ya .1.4 voltta daha fazla arttıramam değil mi ?
  • 1.6v yapmak nedir aman diyim dostum sakın işlemciden tut diğer bileşenlerde güme gider voltajı azar azar artırıp pc'ne test yap derim 1.4v bile bence fazla 1.35v-1.4v arası değerlerde denemeler yap; test yaparken işlemci tam yükte, sıcaklık değerleri aşırı yükselmeyen noktayı yakaladığın anda o değer ve hız senin işini görür.

Tabi diğer değerlerdede gerekli olduğunda voltaj artırmaya gitmen gerekebilir.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.