Şimdi Ara

AMD 3200+ EPOX NFORCE4 ULTRA+ NASIL O/C YAPALIM?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
716
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    sistem özellikleri aşağıda
    AMD 64 3200+ EPOX NVIDIA NFORCE4+ ULTRA ANAKART+1GB TWİNMOS RAM (RAM 2x512 ama dual kanal olmuyor çünkü birisi 16 diğeri 8 çipli)

biostan az çok anlarım,biosta hangi değerleri yüksetltmem gerektiğini yazarsanız sevinirim.
    Teşekkürler.

• Öncelikle

ramleri 333mhz'e çek,
    HT değerini 4 ten 3 e getir,
    ram voltajı 2.65V
    cpu voltajı 1.6 , eğer bu değer yoksa 1.55 yada 1.5 ; 1.7 'ye kadar canını sıkacak bir durum olmaz yani
    Çarpanları ise 250x10 yapabilirsin, yada 260x9 şekinde , bu şekilde yavaş yavaş denersin ;)

kolay gelsin.
  • aynı sistem bende de var o/c ile hız nerelere kadar çıkabilir, 200-300Mhz'lık bir artışla performansta ciddi bir değişme olurmu? değer mi?
  • benim venice 3000i 300X9 olarak 2700 de kulluanıyorum gunluk 1.5 voltla
    ama gunluk uygulamalarda kayda deger bır gelısme olmuyor
    sana tavsıyem remını degıstır dual kullan
    benım makıne rem dula olmayınca 37 sn pi alıyor dual olunca 33-34 sn pi alıyor
    3200lerin carpanı 10, 3 ghzyı bulabılırsın...benım ht 4 de 1200htde sorun olmadı...
  • selchuk un dedikleri aynen katılıyor kendim yaptığım testlerde 1t modun da ve dual çalışmasının bariz farkını hissettim özellikle ram e yüklenen oyunlarda fark ediyorsun. Aynı Anakartı bende kullanıyorum sana tavsiyem biosun güncel değilse güncellemen en son güncellemede yanlış hatırlamıyorsam ramler için 150mhz seçeneği getirilmişti eskiden 2400 lerde kalırken bilgisarım şimdi 2600 de rahat çalışıyor (3000 venice)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.