Şimdi Ara

Amazon'dan ses sistemleri alışveriş kulübü , Son Fırsatlar (153. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.848
Cevap
114
Favori
176.258
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 151152153154155
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bende denon avr kovaliyorum su aralar kampanya FileZilla UC Browser Rufus bulduğum zaman affetmiycem:) eski denon 2310 avr arizalandiktan sonra burdan pioneer vsx 930 almıştım hic hoşuma gitmedi sesi sattim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi saility -- 24 Mayıs 2019; 22:48:47 >

• Selamlar amazondan Denon x4500h alacağım 1000 euro fiyatı var uzun zamandır amazondan alışveriş yapmıyorum. Herşey eskisi gibi mi ? Gümrükte felan bir sorun çıkmıyor değil mi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dgsahin

Merhaba arkadaşlar.

Xbox One S de kullanmak ve arada müzik dinlemek için bookshelf hoparlör öneriniz var mı?

Elimde yamaha rx v371 mevcut.

Fiyat 150$-250$ arası. Çok fazla bütçemi zorlamak istemiyorum.

Önerilerinizi bekliyorum.
    2. el referanslı ürünlerde olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: murathülagü

Selamlar amazondan Denon x4500h alacağım 1000 euro fiyatı var uzun zamandır amazondan alışveriş yapmıyorum. Herşey eskisi gibi mi ? Gümrükte felan bir sorun çıkmıyor değil mi ?
    22 euro altı için değişiklikler oldu. ama sizin alcağınız ürün için bir değişiklik yok. alırken ödemyi euro olarak yapın
  • quote:

Orijinalden alıntı: erdogan..

https://www.amazon.de/gp/product/B005MYQ7E2/ref=ox_sc_saved_title_3?smid=A3JWKAKR8XB7XF&psc=1
    nasıl hocam iyimi, pek yorum göremeyince soru işareti oldu.
  • Amazon alışverişlerinde satıcının amazon olmasını dikkat edin hem almanya vergi indirimi alırsınız hemde gümrük sorunsuz halledilir.
  • fiyat arttı hocam. 99 euro idi. bence iyi bir marka.
  • quote:

Orijinalden alıntı: erdogan..

denon 2400 ve 2500 gönderime açıldı

Alıntıları Göster
    Benimki Türkiye'ye giriş yapmış
  • albati kullanıcısına yanıt
    hayırlı olsun hocam.
  • Şimdi tam anlayamadığım bişey var. Hazirandan itibaren 22 eur üstüne, iiave %18 ötv mi geliyor?
  • saility S kullanıcısına yanıt
    Bende denon 2310 sonra pioneer 930 almıstım amazondan hiç hosuma gitmemişti daha yerini dolduramadım 2310 un kendi hatamdan hdmi girişini yakmıştım. Çok güçlü çalan bi avr 15kg yeni nesil 3500 belki yerini tutar.
  • darkerdi kullanıcısına yanıt
    Nasıl yaktınız hocam bizede tecrübe olsun
  • Cihazlar acıkken hdmi kablosuyla oynadım 2 sene önce şimdi değil dokunmak açıkken avr nin yanına bile yaklaşmıyorum :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: emrahsnr

Şimdi tam anlayamadığım bişey var. Hazirandan itibaren 22 eur üstüne, iiave %18 ötv mi geliyor?
    ???

• emrahsnr kullanıcısına yanıt
    Evet benim anladığım bu şekilde hatta %18 değil %20 diye biliyorum

Yani Amazon’un 100 €’ya sattığı ürünü 120 € + Kargo olarak alacağız.
    Ama o %20’lik vergiyi Amazon’a en başta mı ödeyeceğiz yoksa burada gümrük işlemleri yapılırken elden mi ödeyeceğiz onu bilmiyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turuncu55 -- 25 Mayıs 2019; 13:7:2 >
  • turuncu55 kullanıcısına yanıt
    ab üyesi ülke ise 18, değilse 20 yazıyodu galiba.
  • Normalde Avrupa dan gelen ürünler için %18 dışından gelenler için %20 vergi ödeniyordu. Şimdi ürün bedeli 22€ nun altında bile olsa eğer gelecek ürün ÖTV ye tabi ise ekstra ÖTV side alınacak.

100€ luk ürün avrupadan gelirse 118€ , ötv ye tabi ise 118€ + ÖTV . Tabi şu husus var bu vergiler hesaplanırken nakliye bedeli de büyük ihtimalle eklenecek. Çünkü gümrükte vergilendirme sisteminde nakliye bedelinin de Gümrük vergisi , varsa ÖTVsi ve toplamının KDV si ödenmektedir.

Özetlemek gerekirse 100€ luk ürünün 10€ nakliyesi tutsa ortalama toplam vergi 45€ toplamda ise 155€ gibi olacak
  • hometheatre H kullanıcısına yanıt
    Amazon Almanya’dan alınan ürünlerde 100 € liste fiyatı olan üründeki %19 Avrupa birliği vergisi düşüldükten sonra üzerine kargo masrafı da eklenip sonrasında %18 olan gümrük vergimiz ekleniyordu. Bu da aşağı yukarı ürünün liste fiyatı + kargo masrafı gibi oluyordu.

Yeni yasa ile bu bedelin üzerine %20 ÖTV eklenmiş durumda. Yani alacağımız ürünler aşağı yukarı ürünün liste fiyatı + kargo + %20 ÖTV gibi bir tutara gelecek.

Düşük bedelli ürünlerde çok etki etmese bile 500 €’luk bir ürün bize ekstra 100 € daha pahalıya gelecek
  • hometheatre H kullanıcısına yanıt
    turuncu55 kullanıcısına yanıt
    klavyenin başında aklıma bir dolu şey geldi yazmak için...

yazıp yazıp sildim...
  • 
Sayfa: önceki 151152153154155
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.