Şimdi Ara

amatör tasarım için program önerisi

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
459
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Kolay gelsin arkadaşlar. Kendi çapımda resimler, fotoğraflar editlemek için bir program öğrenmek istiyorum hobi olarak ama hangi program üzerinde çalışıcağıma karar veremedim. Bir sürü seçenek var birkaç tane program yükledim. Aslında genel itibari ile hepsi birbirine benzemekle birlikte gimp türkçe seçeneği de olması dolayısı ile biraz daha hoşuma gitti gerçi programın ingilizce olması çok sorun olmaz da yine de bir artı gibi, photoshop cs5 de yükledim bunda ise seçenekler baya bir fazlalaşıyor hem avantaj hem dezavantaj tam çözemedim daha onun haricinde paint.net, pixlr var bildiğim kadarı ile sizce hangisi üzerine yoğunlaşmam daha mantıklı olur tecrübeli arkadaşlar yardımcı olabilir mi bir tanesine başlayıp tam öğreneyim diyorum

• a339573 A kullanıcısına yanıt
    amaç sadece fotoğraf editleme işleri olacağına göre ACDSEE işinizi rahatlıkla görür. Arabirim karışık değil ve
    hızlı sonuçlar alırsınız. Üstelik batch özelliği ile binlerce fotoğrafı aynı anda adlandırmak, kesmek veya ölçeklendirmek mümkün.

Amma velakin bununla fotoğraflar üzerinde görsellik yapamazsınız. İşte bu durum için yine basit sayılabilecek ama
    bolca presetler içeren Adobe Lightroom LR'yi önereceğim. Arabirim biraz karışık gelebilir ama izleyeceğiniz videolarla
    bunu rahatlıkla aşarsınız.

Bence biraz zor da olsa LR'ye alışmaya çalışın, en azından photoshop'tan daha kolay olduğundan öğrenmek hızlı olacaktır.
    Türkçe sürümü de bulunuyor. Kolay gelsin...

• Harris32 kullanıcısına yanıt
    cevabınız için teşekkürler LR ile fotoğraflardaki kafaları koparıp başka fotoğrafa ekleme veya adobe photoshop taki layer ile resimdeki bükme hareketlerini yapmam mümkün olur mu?
  • https://www.behance.net/gallery/12475745/Caricature-Project-for-Free-Range

Ancak:

"Hocam bu tasarımı hangi program yapıyor?"

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi okuryazarcizer -- 8 Ocak 2016; 17:43:42 >

• a339573 A kullanıcısına yanıt
    yok, bunları yapamazsınız, ama bu bölümü açtığınızda bunlardan bahsetmediniz.
    sadece editlemek vs diye özetlemiştin, oysa Liquify farklı bir işlem ve photoshop gerekiyor.
    Bu durumda hızlı resim düzeltmeleri ve ufak tefek düzenlemeler için LR'yi önerirken,
    kafa kesme, biçme, bükme vs için Photoshop'a geçmek zorundasın. Bu işi bu programlar iyi çözüyor.

Aşağıdaki sana örnek bir tane Liquify çalışması yaptım. Sanırım bunları yapmak ve birazda ilerletmek istiyorsun.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.