Şimdi Ara

Amasya 15. Piyade Eğitim Tugay Komutanlığı (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
67
Cevap
2
Favori
51.178
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Acemiliğimi 3 gün önce Amasyada bitirdim.Amasya ile ilgili sorularınız varsa cevaplayabilirim.Bana sorarsanız Amasya Türkiyenin en rahat acemi birliklerindendir.Diğer bölüklerden adamlara da soruyoruz onlarda rahattı.Spor nerdeyse hiç yok , sadece sabahları 15 dk. ısınma hareketleri var.Evde 30 şınav çekiyordum orda 25'e düşürdüm.Şınav-mekik-barfiksi 75 günde 1-2 kere çektirdiler.Tabi istersen boş vaktinde çekersin.Atış 2 kere yaptık.g3 ile 3 mermi attık , m1 ile 9 mermi attık.Eğitim hep aynı basit konuları görmekten bıkıyorsunuz.Amasya güzel , ufak şehir , çarşısı güzel her hafta çarşı var.Kışlası güzel çok güzel yeşillendirmişler.Havası çok sıcak sayılmaz bazı günler bulutlu oluyor.

1.Eryx bölüğünden varmı bu arada.
  • Benimde acemilik 15. piyade eğitim tugay komutanlığı Amasya.Görüşelim gidicek arkadaşlarla.

0536 639 11 10
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sorma Kalbim Sorma

Acemiliğimi 3 gün önce Amasyada bitirdim.Amasya ile ilgili sorularınız varsa cevaplayabilirim.Bana sorarsanız Amasya Türkiyenin en rahat acemi birliklerindendir.Diğer bölüklerden adamlara da soruyoruz onlarda rahattı.Spor nerdeyse hiç yok , sadece sabahları 15 dk. ısınma hareketleri var.Evde 30 şınav çekiyordum orda 25'e düşürdüm.Şınav-mekik-barfiksi 75 günde 1-2 kere çektirdiler.Tabi istersen boş vaktinde çekersin.Atış 2 kere yaptık.g3 ile 3 mermi attık , m1 ile 9 mermi attık.Eğitim hep aynı basit konuları görmekten bıkıyorsunuz.Amasya güzel , ufak şehir , çarşısı güzel her hafta çarşı var.Kışlası güzel çok güzel yeşillendirmişler.Havası çok sıcak sayılmaz bazı günler bulutlu oluyor.

1.Eryx bölüğünden varmı bu arada.

hocam içimi rhatlattın yaa

acemilik amasyaya çıktı bakalım hayırlısı olsun

• benimde amasyaya çıktı kardeş. kısa dönem hava savunma. senin nedir. nerede yaşıyorsun. ben antalya?
  • ben ankaradayım, maps'e göre 5 saatlik bi yolmuş ankaraya.

ben öğretmenim ankarada.

benimki de topçu kardeş.
  • bende ankaradan amasyaya gidecegim hangi firmalar var acaba bilginiz var mı?
  • bilgim yok hocam

ustalığı sarıkamışa çıkan var mı bildiğiniz ?
  • Selamlar,
    Kısa dönem er olarak bende acemiliği amasya 15. piyade eğitim komutanlığında yapacağım.

Usta birliği olarak bende Sepulturgay gibi sarıkamıştayım. 9. mot piyade tugayı topçu birliği'ne gideceğim..
  • quote:

Orijinalden alıntı: daywalkerer

Selamlar,
    Kısa dönem er olarak bende acemiliği amasya 15. piyade eğitim komutanlığında yapacağım.

Usta birliği olarak bende Sepulturgay gibi sarıkamıştayım. 9. mot piyade tugayı topçu birliği'ne gideceğim..

hakkımızda hayırlısı olsun hocam , kazasız belasız gidip geliriz inş.
  • benim de acemilik amasyada. usta birliğim artvin borçka. herkese hayırlı teskereler dilerim...
  • artvin süper.Amasya ya gelen arkadaşların büyük kısmı doguda bende dogubeyazıt sınır karakoluna gidiyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahataha

artvin süper.Amasya ya gelen arkadaşların büyük kısmı doguda bende dogubeyazıt sınır karakoluna gidiyorum

Valla bende genelde bakıyorum hep kuzey ve doğu anadolu çıkmış amasyadan.. Bir tek benim amasyanın batısına çıktı.. Ankara Yenikent Lojistik Komutanlığı bide gerisinde birdolu birşey :D
  • Sınıfı HAVA SAVUNMA
    Statüsü Kısa Dönem Er
    Branşı -
    İlk Katılışını Yapacağı Sınıf Okulu / Eğitim Merkezi 15'inci P. Eğt. Tug. K.lığı
    AMASYA
    İlk Katılışını Yapacağı Tarih 12.12.2012
    Temel Eğitimini Müteakip Katılış Yapacağı Esas Birliği / Görev Yeri 3'üncü Or. Hrk. Kur. Ybşk. Hrk. Bşk. Hv. Svn. Tb. 2'nci 20 mm Çek. Hv. Svn. Bt. K.lığı
    ERZİNCAN

gidecek olan arkadaşlar eklesin
  • buradayız:)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaslar burada cep telefonu kullanmak sorun oluyor mu. Bilgisi olan var mi

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • ben 90/1 olarak buradaydım acemilkte 22.alay 106 havan eğt.bölüğündeydim kadrom lojistik destek karargah takımına çıkmıştı kadrolukta çok güzeldi özellikle kadroya gittiğimde diğer arkadaşlarımdan duyduğum bazı şeyler gerçekten halime şükrettirdi biri mesela acemiliği kayseri de yapmış adam dedi ki 3 ay acemilik yaptım her öğün her gün aynı yemek yenir mi dedi o yemekte pırasa biri vardı o da bolu da yapmış dedi ki yemeklerin içinde kurt vardı gözümüzle görüyorduk dedi bu tugayda ise yemekleri bir firma yapıyor çokta güzeldi yemekleri kadroda levazımdaydım çok güzeldi daha yeni yalnız bir arkadaş 12. alay komutanı p.alb.gürcan demişti benim zamanımdaki ise p.alb zafer kılıç vardı o da aynıydı tugayda herkes ondan tırsardı yani acemilik 12.alayda 22. alaya göre biraz daha ağır işler gerektiriyor 22. alayda yemin töreninden sonra işler zolaşıyor 12.alayda ise yemin töreninden önce işler zordur genel olarak kadro 22. alayda kıbrıs kars ardahan falan çıkıyor 12. alayda her nokta olabiliyor ama 22. alay 12. alaya göre daha iyi kadroda ise bir acemi bölüğünde kadroysanız vay halinize taburlarda tugayda alaylara falan düşerseniz sizden kralı olmaz söyleyeceklerim bu kadar hadi herkese şimdiden hayırlı teskereler buranın kıymet

• kısa donem bende orda olucam gencler
  • quote:

Orijinalden alıntı: ugur1666

kısa donem bende orda olucam gencler

Bende ordayım hayırlısı artık
  • Ben de oradayım kısa dönem olarak acemilikte sonra da Ankara.
  • Ben de Amasya'dayım arkadaşlar..
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.