Şimdi Ara

AM4 sistem için soğutucu tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
1.380
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Son 1 senedir AM3+ sistemimle gayet severek kullandığım ZALMAN CNPS10X OPTIMA hava sogutucumun "AM4 upgrade kit"ini bir türlü bulamadım.
    Sizden yardım istiyorum.
    Max 400 TL ayırabilirim. (daha az daha iyi tabi )
    Yeni sistem için hava soğutma mı? yoksa sıvı soğutma mı? tercih etmem lazım. Marka ve model belirtirseniz süper olur.

Kullanacağım sistem aşağıda:

Aerocool http://www.teknobiyotik.com/aerocool-xpredator-cift-23cm-fanli-pencereli-kasa.html kasa
    Ryzen 1600x işlemci
    Asrock Taichi anakart
    16 gb 3200 mhz ram
    750W psu
    6 adet HDD ( 4 adet 5400, 2 adet 7200 rpm)
    2 adet ssd
    sapphire x390 nitro grafik kartı

Teşekkürler

• MSI frozen
  • 9600_G_T kullanıcısına yanıt
    Hocam MSI frozen diye aratınca eski ekran kartları çıkıyor. Yararlanamadım verdiğiniz bilgiden
  • Arranger. kullanıcısına yanıt
    kamyon gibi soğutucu dedikleri bu olsa gerek. Hakkında baya bir inceleme yapılmış. Akşama okunacak çok yazı çıktı. Eyvallah
  • ozur dilerm aklimda o kalmisti asli bu

http://www.hepsiburada.com/msi-core-frozr-l-gaming-islemci-sogutucusu-pm-HB000002EDM8

fiyat karsilastirmasina bak mutlaka
  • ben olsam 1600x+soğutucu yerine direk r7 1700 alırdım
  • PC_Meraklısı kullanıcısına yanıt
    Aslında iyi fikirmiş. Neden daha önce aklıma gelmedi
    31 mayısta vatanda 1600x kampanyası bitecek diye almıştım. Şimdi düşününce dedeğin mantıklı geldi. 65W 8 çekirdek 20 mb cache ve orj wraith soğutucu. Kutuyu hiç açmadım. Acaba değişim yaparlar mı?

Arkadaşlar, peki sizce de bu fikir nasıl?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cgurcan -- 3 Haziran 2017; 0:6:28 >
  • 9600_G_T kullanıcısına yanıt
    Çok sağol. Bunu da inceledim. Çok fazla satılan bir model olmasada özellikle 250 TL fiyat ve AM4 desteği çok cazip görünüyor.

Fakat ryzen 1700 fikri içimi sıkıştırdı. 250 TL soğutucuya vermek yerine (vatan değiştirise) 350 TL üst model fanlı işlemciye verilir mi acaba?
  • Şu an için (04.06.2017) çeşit bulmanın TR'de zor olduğu RYZEN "X" serileri için aşağıdaki soğutucular var. (belki, benim gibi acemilere faydası olur)

200 TL altı
    Dark Freezer X90, 92mm 4pin PWM Fanlı, 2x Isı Borusu, Direkt Kontak AMD Ryzen AM4
    XIGMATEK TYR SD1264 120mm AM4
    THERMALTAKE CONTAC SILENT 12 AM4
    NOCTUA NH-L9x65 SE-AM4

400 - 200 TL arası
    MSI CORE FROZR L AM4
    Noctua NH-D9L/NM-AM4
    NOCTUA NH-U12S SE-AM4
    Noctua NH-U14S/NM-AM4
    CORSAIR CW-9060007-WW Hydro H60 AM4

600 - 400 TL arası
    NOCTUA NH-D15 SE-AM4
    COOLER MASTER Master Liquid 120 MLX-D12M-A20PW-R1 AM4
    NZXT Kraken x42 (140mm) RGB RL-KRX42-01 AM4
    COOLER MASTER Master Liquid 240 MLX-D24M-A20PW-R1 AM4

**İçlerinde NOCTUA NH-D15 için sessizlik, f/p, parça tedarik ve garanti açısından bir çok sitede övgü ile bahsediliyor.(fakat kamyon büyüklüğünde 17x17x16)

Konuya ilgi gösterip yardımcı olan arkadaşlara teşekkürler

• cgurcan C kullanıcısına yanıt
    ben olsam msi alirdim
  • Yollamış olduğunuz her iki linke de baktım. Teşekkürler hocam ilgin için.

TR HR-02 Macho Rev.B (ilk link) AM4 uyumlu değil sanırım. İnceledim fakat öyle bir ibare bulamadım.

Noctua NH-D15 SE-AM4 (ikinci link) Çok ilginçtir ki koca ülkede bunları satan 2 yer var. (sanal marketim ve inventus)

Sanal marketimde çeşitli opsiyonlarla satılıyor. Tek fanlı fiyatı 395 çift fanlı fiyatı ise 415 TL

İnventus'ta sadece çift fanlı versiyonu var. 402 TL

Sizin verdiğiniz linkte ise fiyat 90 euro =355 TL. 47 TL için almanyadan alınır mı bilemedim açıkçası...
  • 1.urunun yanında am4 kiti de gönderiliyor.Kendi sitesinde yazıyor markanın.Alan bir arkadaş vardı kit yollamislardi.

Nh d15am4 un incelemesi felan vardı forumda.İnventus iyi bir site oradan alabilirsiniz.Tabi siz o fiyata sıvı soğutma da düşünebilirsiniz.Nh u12seam4 de iyi.
  • Bugün inventusu aradım. Gerçekten ilgililer.
    Teknik servis olarak kendini tanıtan biri kullanacağım işlemcinin 1600x olduğunu öğrenince önce NH 14 önerdi, fakat stoklarında yokmuş o nedenle Nh u12 tam olur dedi. Arada yaklaşık 100 TL var. Hala düşünüyorum...

Teşekkürler Ciroc Zee
    Nh u12se fazlasıyla yeterli olacaktır.Daha yüksek meblağlara gerek yok.Ben de 1600x için alacağım amazonda stok bekliyorum.
  • Hocam, merakımı bir türlü yenemedim. Biraz önce NH D15 SE-AM4 siparişi verdim inventustan.Belki ileride 1800x e terfi edersem bir daha masraf yapmak istemedim.Ağır, büyük ve pahalı. Fakat tüm bunlara rağmen bir sürü sitede herkes çok övmüş soğutucuyu.
    Başlamışken gaza gelip bir de taichi x370 siparişi verdim teknobiyotikten. Zor geçen 2 gün olacak sanırım.
    Deneyimlerimi paylaşmaya çalışırım.
    Hayırlı olsun.Am4 tarafında en iyi hava soğutucu o zaten bildiğim kadarıyla.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ciroc Zee

Nh u12se fazlasıyla yeterli olacaktır.Daha yüksek meblağlara gerek yok.Ben de 1600x için alacağım amazonda stok bekliyorum.

Amazon de de var ama Türkiye'ye göndermiyorlar...
  • Frozen bence.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.