Şimdi Ara

AM4 ANAKART SİSTEM TAVSİYESİ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
936
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Rtx2070 msi gaming z var

Buna uygun sistem toplayacağız

Bütçe sınırlı

Ryzen 5 olacak 3600

Anakart burda destek istiyorum

Ram 3200mhz olacak 8x2

M2 corsair mp510 480gb olacak

Kasa thermaltake view 27 600w bronze

Bşze uygun anakart lazım x470-b450 arasındaki fark nedir genel olarak hangisi daha uygun x570 bütçe çıkmıyor maalesef

• Bence o kadar pahalı anakart almaya gerek yok. Gerçekten aradaki farkı yatırım yapsanız gerçekten x570'in getirdiği özellikleri kullanmanız gerektiğinde gidip alsanız üstüne para artar o yatırımdan.
  • anakart olarak msi b450 tomahawk max yada msi b450 gaming plus max tavsiye edebilirim, ben de bir süredir araştırıyorum ve bu ikisi arasında kaldım. ram olarak 2x8 3200mhz cl16 corsair vengeance ram alabilirsiniz, 500-520 tl civarı. uygun fiyata kaliteli bir seçim olur. ben 519a aldım rami ama daha anakart ve işlemci ortada yok :D işlemci olarak ben de ryzen 5 3600 almayı düşünüyorum anakart olarak da yukarıda yazdığım iki seçenekten hangisinde indirim olurda onu seçerim herhalde.
  • X470 ile B450 arasında küçük farklar var.Size en uygun modeli alabilirsiniz.
    X470 model anakartlarda daha rahat overclock yapabilirsiniz,anakart daha serin çalışır.Ayrıca bazı X470 model anakartlarda SLI teknolojisini kullanabilirsiniz.
    B450 model anakartlarda da overclock yapabilirsiniz ancak anakart sıcaklıkları daha yüksek olur ve overclock işlemi stabil olmayabilir.Genellikle SLI teknolojisi bulunmaz ama çoğu B450 anakartında Crossfire teknolojisini kullanabilirsiniz.
    Benim bildiğim kadarıyla en fiyatının hakkını veren B450 anakart MSI B450 Gaming Plus modelidir;M-ATX modeli değil,ATX modeli.Mosfet soğutucuları MSI X470 Gaming Plus ile aynı ve Max modelini alırsanız güncellemesiz 3. nesil işlemcileri kullanabilirsiniz.Ayrıca arttırılmış RAM MHz değerleri ile daha performanslı RAM'ler kullanabilirsiniz.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.