Şimdi Ara

Altın hesabı hakkında

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
930
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar elimde bir miktar cumhuriyet altını var ve ben bunu bankaya yatırmak istiyorum ama pek bir bilgim yok sizin önerileriniz nelerdir ? altın hesabından faiz geliyor mu ? yoksa üstüne para mı alıyorlar altınları saklamak için ?

Not:Altın yükselince bozdurmayı planlıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: adaadaa

Merhabalar elimde bir miktar cumhuriyet altını var ve ben bunu bankaya yatırmak istiyorum ama pek bir bilgim yok sizin önerileriniz nelerdir ? altın hesabından faiz geliyor mu ? yoksa üstüne para mı alıyorlar altınları saklamak için ?

Altın hesabından gelen faiz çookkk cüzi miktarda ve her bankada yok, buna değmez. Altını fiziki olarak biriktirmemek ve güvenlik amaçlı yatırabilirsin. Cumhuriyet altını grama çevirip yeni hesabına gram olarak yatırırlar.Bu hesaplardan şimdilik hesap işletim ücreti almıyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: slazenger

quote:

Orijinalden alıntı: adaadaa

Merhabalar elimde bir miktar cumhuriyet altını var ve ben bunu bankaya yatırmak istiyorum ama pek bir bilgim yok sizin önerileriniz nelerdir ? altın hesabından faiz geliyor mu ? yoksa üstüne para mı alıyorlar altınları saklamak için ?

Altın hesabından gelen faiz çookkk cüzi miktarda ve her bankada yok, buna değmez. Altını fiziki olarak biriktirmemek ve güvenlik amaçlı yatırabilirsin. Cumhuriyet altını grama çevirip yeni hesabına gram olarak yatırırlar.Bu hesaplardan şimdilik hesap işletim ücreti almıyorlar.

Önerebileceğiniz banka fonları var mı peki ?

• Banka fonu almak istiyorsan o ayrı bir iş, eğer bir bankada hesabın varsa, ayrıca yatırım hesabı tanımlatman gerekir. Ayrıca bu hesaptan hesap işletim ücreti kesilir.

Ben ise Altın Hesabı açtırmanı öneririm. Buradan sadece gram olarak altın alıp satabilirsin ve hesap işletim ücreti alınmaz.

Elindeki altını ise evde saklamanı öneririm. Sürekli altın alım satımı yapmak istersen altın hesabı iyidir. Bekleyeceksen elinde dursun, hesabın bir anlamı yok.
  • Ayrıca Bankaların Altına Dayalı Fonları altın hesabı demek değildir. Bu bir yatırım hesabıdır. Bu hesapta TL olarak tutulan para ile farklı fonlara yatırım yaparsın. Bu fonlar arasında altına yatırım yapan fonlarda bulunur, dövize, tahvile, hisse senedine yatırım yapanlarda bulunur. Fonlardan fon işletim gideri de kesilir.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.