Şimdi Ara

alt yazı gömme programı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
1
Favori
4.075
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • alt yazı gömme programı arıyorum.kaliteli ve videonun özelliğini bozmayan program varsa sevinirim

• Bu işlem için PocketDivXEncoder‘ı kullanacağız. PocketDivXEncoder’ı ilk çalıştırdığımızda bize video’muzu hangi cihaz’a göre çevirmek istediğimizi soracak.

http://bp3.blogger.com/_LrmmdzKl3hc/R8E1UpqqrYI/AAAAAAAAAK8/sZgqyfE-zdU/s1600-h/pdc_sd.JPG

Gördüğünüz gibi seçenekler arasında iPhone hariç tüm mobil cihazlar var. Biz sadece alt yazı ekleyeceğimiz için formatın çok bir önemi yok. Bu yüzden PC’yi seçiyoruz.

http://bp3.blogger.com/_LrmmdzKl3hc/R8E3UpqqrZI/AAAAAAAAALE/25ohYOFSjpk/s1600-h/pdc_sf.JPG

Ardından karşımıza çıkacak ana ekranda sadece bir kaç düğmeyi kullanacağız. Seçenekler gözünüzü korkutmasın. İlk olarak sol üst taraftaki klasör resmi bulunan düğmeyi kullanarak divx formatındaki *.avi uzantılı dosyamızı seçiyoruz. Ardından hemen sağ yanındaki üzerinde "ABC" yazıları bulunan düğmeyi kullanarak alt yazı dosyasını seçiyoruz.
    Altyazı dosyasını seçer seçmez karşınıza bir popup ekranı çıkacak. Bu ekranda alt yazı için hangi font’un kullanılacağı ve büyüklüğünün ne olacağı gibi seçenekler sunuluyor. "Font Size" olarak 3′ü seçip diğer seçenekleri aynen bırakmanızı öneririm. Altyazı ayarlarını da yaptıktan sonra bir tek geriye bir tek programın sol altında yer alan "Encode Now" düğmesine basmak kalıyor.

http://bp0.blogger.com/_LrmmdzKl3hc/R8E5p5qqraI/AAAAAAAAALM/jww24mFy0n0/s1600-h/pdc_progress.JPG

Alt yazı eklenmiş yeni video, eski video’nuz ile aynı yerde fakat dosya adının sonuna "_PC" eklenmiş olarak hazırlanacak. İşlem süresi bilgisayarınızın gücüne ve video’nun büyüklüğüne göre değişiyor ama yarım saatlik bir video genelde 10 dakikada tamamlanıyor. İşlemin hızlanması için "Process priority" seçeneğini Normal’den daha yüksek bir konuma getirebilirsiniz fakat bu sefer de CPU’nun nerdeyse tamamı bu programa ayrılır ve başka bir iş yapamazsınız.
    ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bu yazıyı bi yerden almıştın ama hatırlamıyorum...

[simage][/simage]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ressss2005 -- 10 Nisan 2008; 16:53:45 >

• total video converteri daha önce vermiştim ..

1.1.4 yaptık neler yapalım kısmına bakabilirsiniz.
  • En kullanışlı ve güzeli Total Video Converter google yazsanız da çıkar..
  • iPodME oneririm bende kullanimi cok basit ve hizli
  • ben xvid4psp programını kullanıyorum ve oldukça başarılı
  • kardes elıne saglık...super bı program hemde turkce hemde kullanması cok kolayy sadece ıkı ıslem yapıp olay bıtıyooo.....herkese tavsıye ederım;)
  • Yine müthiş bir hort
  • Yalnız bu programlar sadece altyazı gömmüyor aynı zamanda çeviriyor diye biliyorum. Sadece altyazı gömen bir program var mı?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.