Şimdi Ara

Almanya'ya Çin'den telefon sipariş edip TR'ye getirtmek (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
128
Cevap
3
Favori
17.723
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Valla ne olur bilemiyorum neticede binbir rica ile bir arkadaşımızın kardeşi almanyada yaşıyormuş yardımcı oluruz siparişini ver dediler bakalım site bana bir fatura yolladı bende onu teslim alacak kişiye postalıcam pazartesi gidecekmiş oranın posta servisine işler orda nasıl yürüyor bilmem ama çağrıldığı yer yaşadığı yerin posta işleme merkezi belkide sırf Türk olduğu için zorluk çıkarmışlardır malı alamazsak gitti bizim 500 daha
  • Güzel kardeşlerim. Boşverin Çin den Almanya ya telefon getirtme maceralarını. Ebay.de üzerinde birçok güzel, kaliteli ve ucuz Çin telefonu var. Ben150 Euro ya thl T11 getirttim. Mis gibi thl 5000 veya ekonomik t6s var. Zopo var. Ne stres çekiyorsunuz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: VirtualFrog

Benim telefonlar Almanya ya geldi fakat oranın gümrüğü fatura ibrazı istemiş Pztesi yakınım gidecek ama fatura olmadan vermezlermi ?

Ağustos ayında aynı sorunu yaşadım.Sanırım Alman gümrüğü Türk isim görünce gerçek faturayı istemeye başladı.Adamlar da uyandı yani.
    Önce faturayı istediler.Gerçek fatura kutunun içinde olduğundan aliexpressteki alışveriş sayfasını printscreen yapıp gönderdim.Kredi kartı ekstremi de istediler.Onu da gönderdim.
    Sonuçta 280 dolarlık thl100s için 60 euro (cezalı) vergi aldılar benden.
    Evet siz de telefonu alırsınız ama sağlam bir vergi ödeyerek
  • Bak Ebay.de ye 210€ ya thl t100s var. Sen 270€ vermişsin. Yazık yahu. Büyük sözü dinleyin lütfen.

• quote:

Orijinalden alıntı: kadobjk

quote:

Benim telefonlar Almanya ya geldi fakat oranın gümrüğü fatura ibrazı istemiş Pztesi yakınım gidecek ama fatura olmadan vermezlermi ?

Ağustos ayında aynı sorunu yaşadım.Sanırım Alman gümrüğü Türk isim görünce gerçek faturayı istemeye başladı.Adamlar da uyandı yani.
    Önce faturayı istediler.Gerçek fatura kutunun içinde olduğundan aliexpressteki alışveriş sayfasını printscreen yapıp gönderdim.Kredi kartı ekstremi de istediler.Onu da gönderdim.
    Sonuçta 280 dolarlık thl100s için 60 euro (cezalı) vergi aldılar benden.
    Evet siz de telefonu alırsınız ama sağlam bir vergi ödeyerek

Benim yaptıgım alışverişin toplamı 209 dolar buda yaklasık 165 euro gibi bir rakam ediyor %20 vergi falan diyorlar 32 euro eder tabi bu hesap tutarsa

• quote:

Geek buying den almiştim özellikle de içine fatura koymalarını söylemiştim ama muhtemelen değer düşük gösterildigi için Alman memur asıl fiyatı bilmek istedi..Geekbuying den o anda indirimli olduğu için 2 adet leagoo lead 2 telefon aldim ödediğim rakam 209 dolar.Bunu belirten elektronik bir faturayı satıcıdan istedim..Ordaki yakınıma mail olarak atacağım oda çıktısını ibraz edecek..Umarım bir aksilik çıkmaz..

Daha önce aldiğim bir telefon Tr gümrükten geri döndü 3 ay olmasına rağmen geride varmadı İsveç Postasında kayboldu gibi yani paramız gitti

Almanya'ya hangi posta ile gönderdinde gümrüğe takıldı hocam?

• quote:

Orijinalden alıntı: DARBE

quote:

Geek buying den almiştim özellikle de içine fatura koymalarını söylemiştim ama muhtemelen değer düşük gösterildigi için Alman memur asıl fiyatı bilmek istedi..Geekbuying den o anda indirimli olduğu için 2 adet leagoo lead 2 telefon aldim ödediğim rakam 209 dolar.Bunu belirten elektronik bir faturayı satıcıdan istedim..Ordaki yakınıma mail olarak atacağım oda çıktısını ibraz edecek..Umarım bir aksilik çıkmaz..

Daha önce aldiğim bir telefon Tr gümrükten geri döndü 3 ay olmasına rağmen geride varmadı İsveç Postasında kayboldu gibi yani paramız gitti

Zaman sorunum olduğundan UPS ile göndertmiştim.7 günde ulaştı ama cezası çok oldu

• arkadaşlar antelife spain verahouseden ispanyada adrese telefon siparişi vereceğim. Site satışı pay pal la yaptığından ispanyadaki adrese tanımlı yeni bir pay pal hesabı açacağım. Hesap la teslim adresi aynı olup hesap ismi ili teslimattaki isimler farklı olunca pay pal ödemede bir sorun olur mu
  • quote:

Orijinalden alıntı: muzaffer3509

arkadaşlar antelife spain verahouseden ispanyada adrese telefon siparişi vereceğim. Site satışı pay pal la yaptığından ispanyadaki adrese tanımlı yeni bir pay pal hesabı açacağım. Hesap la teslim adresi aynı olup hesap ismi ili teslimattaki isimler farklı olunca pay pal ödemede bir sorun olur mu

Gerek yok yeni paypala, kendi paypalınla ödeyebilirsin. Az üstte nasıl yapılacağı yazıyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: DARBE

quote:

Singapur post ama Alman DHL de de görünüyor benim kargo numarası

• Bende singpost la bir tel sipariş ettim almanyaya. Mümkünse kargo hareketlerini paylaşabilir misiniz hocam ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: abbet

Bende singpost la bir tel sipariş ettim almanyaya. Mümkünse kargo hareketlerini paylaşabilir misiniz hocam ?

2014-11-11 06:52
    The shipment will be handed over to the customs office responsible for the recipient. The recipient can collect the shipment from there once he has received notification from customs.
    2014-11-11 02:05
    Feucht, The shipment has been processed in the destination parcel center
    2014-11-10 16:20
    Saulheim, The shipment has been processed in the parcel center of origin
    2014-11-08 16:44
    IPZ-Ffm, The international shipment has arrived at the import parcel center
    2014-11-03 14:38
    IPZ-Ffm, The shipment has arrived in the destination country
    2014-10-13 09:00
    The shipment will be transported to the destination country and, from there, handed over to the delivery organization. (Homepage / online shipment tracking: )
    Origin Country - Cache Time:2014-11-17 09:14 - Go to official website

2014-11-11 06:52
    Attempted Delivery (Country code: DE)
    2014-11-03 14:38
    Arrived at overseas (Country code: DE)
    2014-10-15 09:00
    Despatched to overseas (Country code: DE)

2014-10-13 09:00
    Received from Customer

Bu track 17 ama DHL de deçıkıyor takipte en sondaki uyarı notu geldi bu gün yakınım gidiyor bakalımne olacak vereceklermi veya ne gümrük isteyecekler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VirtualFrog -- 17 Kasım 2014; 9:52:09 >

• Akşam üzeri Almanya dan haber geldi 2 telefonumu 48 Euro vergi ödeyerek almişlar yani telefonlar bana 104 USD + 24 Euro ya gelmiş oldu neyse 2 adet leago lead 2 miz oldu :) artık Almanya dan gelişlerini beklemek kaldı..
  • Bu arada Almanya ya gidince telefonları teslim alacak yakınım getirirken neye dikkat etmeli bununla ilgili tecrübeleri olan paylaşabilir mi ? Kimisi yok sorun değil 3-5 koy cebine getir derken kimisi aman kutulu getirmeyin,valize değil el bagajına koyun gibisinden şeyler yazmiş..2 adet tel gelecek 1 kişi bunu nasıl sokacak Tr ye tecrübesi olanlar yardımcı olsun lütfen..
  • VirtualFrog kullanıcısına yanıt
    Kargo hareketleri için teşekkürler hocam.

Almanyayı bilmemde biz 3 arkadaş hollanda dan gelirken 9 tane iphone 5 4 tanede ipad mini soktuk sırt çantasında. kimse de hoop hemşerim demedi :))
  • VirtualFrog kullanıcısına yanıt
    Birisi valizde, digeri el bagajinda.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar. Almanya ya birisi meizu mx4 ve diğeri lenovo a850+ olmak üzere iki sipariş verdim. mx4 DHL ile geldi . diğeri EMS ile geldi fakat CE belgesi olmadığı için geri dönüyor. Bilginiz olsun.
  • Daha önce Singapoe Post ile gönderim yapan arkadaşlar duruma bakabilirler mi?

Arkadaşlar ilk kez Çin'den Almanya'ya telefon aldım, Singapore Post ile. Sorgulama ekranında "Product Delivered" yani "Ürün Teslim Edildi" yazıyor. Ancak Almanya postası ile ilgili hicbir bilgi görünmüyor sorguda.

Almanya'ya Çin'den telefon sipariş edip TR'ye getirtmek

• Ayın 6 sında teslim görünüyor belki alman postasına kaydı olmamıştır hafta tatilini hesaba katmak gerek..

Şurdan takip ediniz..

http://www.dhl.com.tr/tr/express/tracking/monitor_shipments.html
  • Arkadaşlar Merhaba,

Çin'den telefon aldım Jiayu G6. bozuldu.
    Çinli Satıcı ile görüştüm Garanti kapsamında gönder bakalım dedi. (Garanti 1 yıl)
    Garanti kapsamında kargo ile Çin'e göndermek istiyorum...
    PTT ile göndersem;

iki sorum var?

1-PTT Çin'e kargo ile telefon gönderir mi?
    2-Çin'den TR ye geri gönderirlermi malum telefona gümrük yasağı var. Ama benimki tamir yada değişim olarak gelecek. olurmu? Olursa prosedür nedir? Hangi yolları izleyeyim.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.