Şimdi Ara

ALMANYA'DA 0 KM ARABA FİYATLARI (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
215
Cevap
4
Favori
55.212
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: elente

Biz araba alırken bir tane de devlete almaya bayılıyoruz nedense. Bir de ''O parayı vergilere vermesek distribütöre verecektik.'' diyen arkadaşlar var ki hiç girmiyorum o mevzuya. 40.000 - 50.000 TL'lik Dacia Duster da 5 TL'ye dayanan benzin de müstehak bize!

http://www.dacia.com.tr/duster/fiyatlar dostum kimse 4x4 duster a 50000 vermez bence 50000 e daha sağlam araçlar var piyasada ama 32900 e alan çok olur bir de altımda 4x4 var diye gezinmeleri yok mu

• quote:

Orijinalden alıntı: aanil

quote:

Orijinalden alıntı: onder46

quote:

Orijinalden alıntı: yaLinkiLic

honda fiyatları iyiymiş içim gitti 23.000€'ya CRV varken 20.000€'ya golfü kim alıyor merak ettim

CRV hangi açıdan Golf'ten üstün peki ?

Yol tutuş mu?

Yalıtım mı ?

Malzeme kalitesi mi ?

Daha mı ekonomik ?

Yüksek bir araç, SUV olması dışında artısı nedir ?

Cr-v abd piyasası için üretilen bi araba. Jetta gibi yani kalite olarak pek avrupa standartlarına yakın değil.

-yol tutuş olarak hiç denemedim ama muhtemelen üst düzey yol tutuşu yoktur.

-malzeme kalitesi golf'e göre düşük. Ama yalıtım iyi.(Kullanmadım sadece bindim.)

- Ekonomik değil.

Peki golf ile CR-V ne alaka bunu çözemedim. CR-V'deki konforu , golf'de nasıl bulacaksın ? , Eminim cr-v gibi hayatında konforlu bi araca binmemişsindir.

Aynı fiyata accord'da satıyorlar ama aradan cr-v'yi seçip , maksat nasıl tartışma çıkartırım mı ?

Ne gerek var arkadaşım şu şacma yoruma ? Cr-v nere , golf nere ?

Düşünemedi.

Sevgili Anıl, neden CRV demiş olabilirim sence orda?

Ya da neden CRV ve Golf üzerinden tartışma çıkarma isteğim olsun şu mübarek günde.

Hayırlı geceler.

• quote:

Orijinalden alıntı: one man one engine

Gazetelerde hergün reklamlar çıkıyordu.Ben de arkadaşalrımızın fikri olsun diye bilinen bir iki markanın ilanlarının resmini çektim....

ALMANYA'DA 0 KM ARABA FİYATLARI

Fiyatlara bak şaka gibi
  • Daha evvel yazılmış kendileri üretiyor bol bol bizim gibi ülkelere ithal ediyorlar, bnm çifçim 50 dönüm araziden aldığı mahsul bi Golf parasını anca karşılıyor, İthal araçlar için vergiler düşük olsa gidip Almanlara daha fazla para yetiştirelim, 70 Milyon Nufüsu kolay değil bakmak
  • Bunun üstüne bizim alım gücümüzü,ülkenin çoğunun açlık sınırının altında yaşadığını ekleyin. Şahsen biz öyleyiz. Forum böyle çoğumuz böyleyiz. Buna rağmen gidip kıç kadar arabaya 40.000 üstü para bayıyoruz.Yemiyoruz,içmiyoruz sırf arabam olsun diye savaşıyoruz. Elimize geçen 3 kuruş para da vergilerle alınıyor. Bu durumdayken en yüksek vergiler bizden alınıyor. Biz buna bile ses çıkarmıyoruz.Alman ise dünya devi ekonomiye sahip.Mühendislik denince ilk akla gelen ülkelerden. Daha kendimize ait markamız bile yokken biz almanlarla kendimizi niye bir tutuyoruzki.
  • zenginin malı züğürdün aklını ve parmağını yoruyor işte
  • quote:

Orijinalden alıntı: superegoid

Fransa yıllık 1 milyon euro üstünde geliri olan adama yüzde 75 e kadar gelir vergisi koyuyor. Yani bu ne demek, zenginden, kazanandan vergi alıyor.

İbrahimovic yıllık 14 milyon euro ya psg ge geliyor, adamın kulübe yıllık toplam maliyeti 96 milyon euro.

Peki türkiye de durum ne? Burda vergi sistemi tamamen değişik. Burda devletimiz gidip kuyumcuya, lokantacıya,avukata 'ne kadar kazanıyorsun' diye soruyor? Onlarda 'asgari ücret kadar' deyince, devlet 'tamsm' diyor.

Hiç 'nasıl olur bu' demiyor, vergiyi asgari ücretli gibi alıyor kuyumcudan. Ben 40 yaşındayım, ömrüm boyunca gazetelerde bu haberleri okudum. Allah rızası için bir hükümet de çıkıp düzeltmedi bu sistemi.

Böyle olunca ne oluyor peki? Kazanandan vergi almaya korkan devlet, bu sefer herkesin mecburen kullanmak zorunda olduğu şeylere anormal vergi koyuyor.

Araba, benzin, elektrik, su, doğalgaz, sigara, içki..

Hepsini kullanırken, bir kendimize bir devlete alıyoruz. Dolaylı vergi. Yani bir litre benzin alan benle, rahmi koç aynı vergiyi ödüyoruz. Dünyanın en kolay ama en adaletsiz vergi toplama biçimi.

Almanya ya, fransa ya japon araçları ithal edilerek gelmiyor mu? Ama bak adamlar ne fiyata satabiliyor bu araçları. Almanya enayi mi niye yüzde 150 vergi koymuyor. Niye? Çünkü adamlar alması gereken yerden vergi gelirini zaten topluyor. Zenginden çok fakirden az.

Bizimki gibi güçlüye dokunma, garibanı silkele değil. Sınırda kamp açıp 200 trilyon da akıtmıyorlar.

Ha sonuçta halkımız memnun ki bu sistem sürüyor. Öyle değil mi?

+1

• almanyadaki ücretler konusunda birkaç çelişkili ifade var sanırım
    40 tane yakın akrabam orada olduğu ve zaman zaman gittiğim için bir-iki kelam da ben edeyim
    benim akrabalarım(genelde vasıflı denilen işçiler-elekt teknisyeni.vs)2100 euro civarında ücret alıyor ve hiçbiri karı koca 2100+2100 almıyor bazılarının eşleri çalışıyor+ çocuk parası derken ilave 800-1000 euro daha gelirleri oluyor.
    eğer doktor,mühendi..vb iseniz ücretiniz 10000 euro'lara kadar çıkabiliyor
    oturdukları ev kirası 700 euro civarı(2+1)
    almanyada kira(bazı şehirlerde o bile bizden daha ucuz) ve yaş sebze(tropikaller bizden ucuz) dışında Türkiye'den pahalı hiç ama hiç bir şey yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: osmannn94

quote:

Orijinalden alıntı: EfsaneFocus

quote:

Orijinalden alıntı: osmannn94

quote:

Orijinalden alıntı: Macman827

Şu fiyatlara baktıkca sovesim geliyor

orda asgari ücret 3000 euro onada söv
    yani 6000 tl yani 8 ayda bir sıfır araba çekilir asgari ücretle

Salla salla kimse yok nede olsa

Asgari ücret 3000€ muş

almanyaya kaç kere gittin orda yaşadın işe girdin boş konuşuyorsun kimseyi kandıramazsın sen git geyik konularına yazı yaz milletinde kafasını karıştırma

Merak etme yeterince yaşadımda ve gidip geldimde.
    Ama gidipte oranın asgari ücretini sormadım.
    Orda çalışanların maaşlarını sorduklarımda dediğin rakamlara yaklaşan çok az insan var.
    Sen biraz bol keseden vermişsin

Asgari Ücret

http://euro.zaman.com.tr/euro/newsDetail_getNewsById.action?newsId=57618

• quote:

Orijinalden alıntı: Rapator

quote:

Orijinalden alıntı: CCeVViKK

2.El fiyatları çok ucuz mesela
    2005 Vw Phaeton 5.0 V10 TDİ 11 bin euro
    2003 Passat 2.5 Tdi Highline 8-9 bin euro
    0 Mercedes E 220 Cdi (1-2 opsiyonla)
    50 bin Euro

Kimse 1.4 motorlu araçlara bakmaz zaten...Ülkemizde de aynı fiyatlar olsa yolların halini düşünemiyorum...

Ayrıca Almanyadaki vergi sistemide bizden farklı...

Almanyada Sıfır km otomobil alırken Liste fiyatlarına ilaven %19 lık bir vergi vardır.

Otomobil,Arazi taşıtı, 3 ton dan küçük motorlu araçlar için motorlu araçlar vergisi şu şekilde hesaplanır:

Almanyada Motorlu taşıtlar vergisinin matrağı aracın yakıt türü ve CO2 salınımıyla belli olur. Yaş, kasko değeri vb gibi etmenler önem arzetmez. Yalnız aracın yaşı ne kadar genç olursa CO2 salınımı az olacağından vergiside az olur.

Detaylarıyla açıklarsak: 2 türlü vergi vardır.

1: Yol Vergisi
    Benzinle çalışan otomobillerde Her 100 cc için 2 Euro ödenir.

Dizel motorlu otomobillerde Her 100 cc için 9,50 Euro ödenir.

2: Karbon Vergisi

Karbon vergisi adı altında CO2 salınımı 120 gr/km altında olan otomobiller karbon vergisi ödemez(2014 yılında 110 gr/km olacak). üstü her gram CO2 için 2 euro ödenir.

LPG veya CNG ile çalışan aracınız varsa yol vergisi %25 indirimlidir.

ÖrnEk vermek gerekirse 1998cc lik kmde 135 gr CO2 salan dizel motorlu bir aracınız var ise:

19,98*9,50=189,81 Euro Yol vergisi

135-120= 15 gr/km CO2 için 30 Euro Karbon vergisi ödersiniz.

Toplamda: 189,81+30=219,81 Euro ödersiniz.

http://forum.donanimhaber.com/m_57455961/tm.htm

Alıntıları Göster
    Kimse 1.4 motorlu araçlara bakmaz zaten...Ülkemizde de aynı fiyatlar olsa yolların halini düşünemiyorum...

Ayrıca Almanyadaki vergi sistemide bizden farklı...

Almanyada Sıfır km otomobil alırken Liste fiyatlarına ilaven %19 lık bir vergi vardır.

Otomobil,Arazi taşıtı, 3 ton dan küçük motorlu araçlar için motorlu araçlar vergisi şu şekilde hesaplanır:

Almanyada Motorlu taşıtlar vergisinin matrağı aracın yakıt türü ve CO2 salınımıyla belli olur. Yaş, kasko değeri vb gibi etmenler önem arzetmez. Yalnız aracın yaşı ne kadar genç olursa CO2 salınımı az olacağından vergiside az olur.

Detaylarıyla açıklarsak: 2 türlü vergi vardır.

1: Yol Vergisi
    Benzinle çalışan otomobillerde Her 100 cc için 2 Euro ödenir.

Dizel motorlu otomobillerde Her 100 cc için 9,50 Euro ödenir.

2: Karbon Vergisi

Karbon vergisi adı altında CO2 salınımı 120 gr/km altında olan otomobiller karbon vergisi ödemez(2014 yılında 110 gr/km olacak). üstü her gram CO2 için 2 euro ödenir.

LPG veya CNG ile çalışan aracınız varsa yol vergisi %25 indirimlidir.

ÖrnEk vermek gerekirse 1998cc lik kmde 135 gr CO2 salan dizel motorlu bir aracınız var ise:

19,98*9,50=189,81 Euro Yol vergisi

135-120= 15 gr/km CO2 için 30 Euro Karbon vergisi ödersiniz.

Toplamda: 189,81+30=219,81 Euro ödersiniz.

http://forum.donanimhaber.com/m_57455961/tm.htm
    çok açıklayıcı olmuş teşekkürler

Hollanda da araçların emisyon değerlerine göre vergi alınıyor sanıırm.
    Bu yuzden de eski araçlara ciddi vergiler çıkıyor.

• golf pahalı değil mi
    accord ucuz ama...
  • Romanyada bulgaristanda araçlar daha da ucuz. (vergi ya yok yada çok düşük)

Yani gelişmişlikle zenginlikle bi alakası yok bu işin. Sadece cahillik ve kerizlikle alakası var.
  • almayın kardeşim o zaman herkes şikayetçi madem neden alıyoruz?
    sen almassan ben almazsam o fiyatlar orda kalır mı?
    herkes bizim millet cahil keriz ondan diyo, profillerde maşallah passatlar, audiler
    ee kim keriz o zaman
  • quote:

Orijinalden alıntı: brkmania

almayın kardeşim o zaman herkes şikayetçi madem neden alıyoruz?
    herkes bizim millet cahil keriz ondan diyo, profillerde maşallah passatlar, audiler
    ee kim keriz o zaman

• quote:

ee kim keriz o zaman

Zaten bütün bunlar almayalım diye.

Devlet bilmiyor mu otomobildeki ötv'ti düşürse aradaki farkı sürümden kazanacağını? Bal gibi biliyor.Kendi görevleri olduğu halde düşüremedikleri cari açık belası yüzünden vergileri koyuyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: maxxer

Avrupa'nın en gelişmiş ülkesiyle en geri ülkesini karşılaştırmayın tabi ki adamlar ucuza arabaya da binecekler rahat da yaşayacaklar.

al eline bir dünya haritası ve gözünü kapatıp seç bir ülke, sonra seçtiğin ülkeyle türkiye arasındaki otomobil fiyat farklarına bak, türkiye her türlü daha pahalıdır yüksek ihtimalle, çünkü dünyanın en keriz insanlarıyız.
    quote:

ee kim keriz o zaman

güzel yorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi unknownartist -- 1 Ağustos 2012; 2:03:36 >

• of
  • Türkiye'nin vergi sistemi gerçekten çok düşündürücü.Bazen kuyumcuların vergi levhalarına bakıyorum da gelir hanesinde çok komik rakamlar yazıyor.
  • Bizim sokakta görüp dibimizin düştüğü araçlar orada polis aracı.
  • 9900 Euro'ya Baz donanım Jazz iyiymiş.
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.