Şimdi Ara

Alkollü Sürücü park halinde olan aracımıza çarptı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
1.096
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar gecenlerde sarhoş bir bayan babamın parkta bulunan aracına sol arkadan carpmış. Carpmanın etkisiyle arac park pozisyonundan 90° sola dönmüş. Aracta sadece sol arka taraf zarar gördü. Aracın hasarı 7.000€ ve arabanın değeri yaklaşık 10 bin € oluğundan perte cıktı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aligoe -- 21 Mart 2014; 14:21:35 >

• Sadece sol arkadan çarptı ve 7 bin tuttu aracın geri kalanı 3 bin yani öylemi? benim hesap mı yanlış yoksa bu terste bir işlik mi var?
  • Bunu burada hasarsiz diye satarlar ne perti.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Geçmiş olsun...
  • Geçmiş olsun resimlerden yola çıkıcak olursak pert gibi durmuyor karar ilginç sanki
  • quote:

Orijinalden alıntı: UsainBolt

Sadece sol arkadan çarptı ve 7 bin tuttu aracın geri kalanı 3 bin yani öylemi? benim hesap mı yanlış yoksa bu terste bir işlik mi var?

Hocam orada 2.el araçların kasko fiyatları düşük oluyor. 2. el fiyatları düşük çünkü. Türkiye' de ki gibi 2.el araçlara 0 fiyatı çekmiyorlar :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: UsainBolt

Sadece sol arkadan çarptı ve 7 bin tuttu aracın geri kalanı 3 bin yani öylemi? benim hesap mı yanlış yoksa bu terste bir işlik mi var?

aynen öyle sigorta firmaları almanyada DAT değeri denilen sistem üzerine değerlendiriyor. onların sistemdeki aracın değeri 7-8 bin € civarında.Bayiler ve galerilerde genelde o sistem üzerine aracı değerlendiriyorlar. Hal böyleyken ederi ve masrafı kafa kafaya geldiği icin Ekonomik perte cıktı (Almancası ''Wirtschaftliche Totalschaden'' diye geciyor).

arabayı sağolsun sigorta almayıp ödemeyi yaptı. Şuan hala kullanıyor babam ve yaz tatilinden sonra 6-7 bine € rahat satariz diye düşünüyorum bu pert haliyle. Ford S-Max yeni fiyatı 2008 senesinde 32,9% indirim ile 23.000€ + 2.500€ Prins LPG ile 25.500€ gelmisti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aligoe -- 21 Mart 2014; 14:47:09 >

• Bu bildiğin çıtır hasarlı ya ne perti

-Şaka bir yana geçmiş olsun,çok ilginç geliyor TR'de yaşayınca..
  • quote:

Orijinalden alıntı: aligoe

Arkadaşlar gecenlerde sarhoş bir bayan babamın parkta bulunan aracına sol arkadan carpmış. Carpmanın etkisiyle arac park pozisyonundan 90° sola dönmüş. Aracta sadece sol arka taraf zarar gördü. Aracın hasarı 7.000€ ve arabanın değeri yaklaşık 10 bin € oluğundan perte cıktı.

hocam geçmiş olsun az önce konuştuktan sonra konuyu gördüm ilginç yalnız hayret içindeyim ford s- max ve 10 bin euro burada o paraya c max yok 2. elde

• Acaba kazayı seyreden Türk müdür.
  • Turkiye de olsa alkole lanet ederlerdi barlari taslarlardi.

• quote:

Orijinalden alıntı: Cavalier79

Acaba kazayı seyreden Türk müdür.

kendisi benim amcam olur ayni zamanda eski patronumdur..
  • ensnksr kullanıcısına yanıt
    avrupada araclar cabuk deger kaybediyor. zaten sıfır alırken genelde herkeze az bir pazarlıkta 7-15% arası ıskonto oluyor.
    sıfır araba alıp satmak istesen kafadan 15% zararın var. türkiyede olduğu gibi sıfır alıp 2-3 bin lira kar edemiyorsun
  • quote:

avrupada araclar cabuk deger kaybediyor. zaten sıfır alırken genelde herkeze az bir pazarlıkta 7-15% arası ıskonto oluyor.
    sıfır araba alıp satmak istesen kafadan 15% zararın var. türkiyede olduğu gibi sıfır alıp 2-3 bin lira kar edemiyorsun

öyle ya türkiye de böyle ne yazık ki ama o kalitede bir araç için 10 bin euro para değil burda olsa 60 bini zamanında c maxa vereceğime orda 2.0 otomatik vites bir s max alır keyfini sürerdim
  • quote:

Orijinalden alıntı: ensnksr

quote:

öyle ya türkiye de böyle ne yazık ki ama o kalitede bir araç için 10 bin euro para değil burda olsa 60 bini zamanında c maxa vereceğime orda 2.0 otomatik vites bir s max alır keyfini sürerdim

inşallah o günlerde olur. adam gibi bir hükümet gelsede şu ÖTV sacmalığına son verse.Bende türkiyede yaşamaktayım ve ÖTV sacmalığı yüzünden halkımızın kaliteli araca binmesine engel oluyorlar.

• Geçmiş olsun kardeş. Rabbim daha kötülerini göstermesin. Alkollü araç kullanımı Dünyanın her yerinde var maalesef.
  • O değilde oradan araba alıp burada parçalatanlar var mı?
    ORADA İŞÇİLİK ÇOK MU PAHALI?
  • Yurt Dışında Araçlar Gerçekten Çok Ucuz Model Olarak Hatırlamıyorum Kuzenim 500Euro'ya 92 Model Küçük Bir Araç Almıştı Benzin ve Mazot Desen Ucuz.Oralarda Yaşamak Vardı.
  • Mazot cok ucuz değilde ama arabalar ucuz.hele o 500€ olan arabalari bedavaya bile veriyorlar muayene de para ödememek icin.

Misal Mercedes E200 Kompressor w211 kasa 80-150 bin km arasi 2002 model araclar 7.000€ dan başlıyor.

• Nasıl yani hem perte çıkarıp parayı ödedi hem de aracı sizde mi bıraktı?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.