Şimdi Ara

ALFA ROMEO 156

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
1
Favori
1.583
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • merhaba arkadaslar arabamı satıp alfa almak istiyorum bugun 156 gorum bitane 2001 model gayet temizdi lpg takılmamış iç dış ön takım falan da iyims 16.000 tl istiylr araca sizce 2001 model olması ne sorunlar cıkarır bütce 15-20 bin tl alfa 2001 156 kullanan veya kullanmıs olan varmı

• quote:

Orijinalden alıntı: doc

merhaba arkadaslar arabamı satıp alfa almak istiyorum bugun 156 gorum bitane 2001 model gayet temizdi lpg takılmamış iç dış ön takım falan da iyims 16.000 tl istiylr araca sizce 2001 model olması ne sorunlar cıkarır bütce 15-20 bin tl alfa 2001 156 kullanan veya kullanmıs olan varmı

çok sorun çıkarır. alınmaz alfa. dandik araba.
  • 156 güzeldir yalnız o fiyata 2001 biraz fazla ucuz geldi bana.

not: selespeed yani otomatik vitesli olanlara fazla yanaşmayın mümkünse düz vites.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DOMIX -- 30 Ekim 2012; 18:36:56 >
  • quote:

merhaba arkadaslar arabamı satıp alfa almak istiyorum bugun 156 gorum bitane 2001 model gayet temizdi lpg takılmamış iç dış ön takım falan da iyims 16.000 tl istiylr araca sizce 2001 model olması ne sorunlar cıkarır bütce 15-20 bin tl alfa 2001 156 kullanan veya kullanmıs olan varmı

2002 model 156 sahibi olarak aracımdan son derece memnunum..önemli olan alfayı hangi araçla karşılaştırdıgınız....donanım konfor özellikle performans ve yol tutuş açısından sınıfı fazlası ile geçer...parça fiyatlarıda makuldur size sunduklarını sunan diger araçlardan da daha ucuzdur yanlız burda servislere dikkat etmek gerek parça degilde işcilik ücretleri daha yüksek oluyor..2012 model dizel linea m da var ama alfanın yeri başka arasıra sırf özledigim için alfayı garajdan çıkarıp 1-2 gün biniyorum bu paranın karşılıgnı kesinlikle verir ama en önemli konu temiz araç bulmanız yoksa detleriniz çogalır..

• yorumlar icin tesekkürler 2001 arac yaşından dolayı vazgectim temiz 147 bulmayı beklicem biraz. olmassa artık astra hb veya golf
  • quote:

Orijinalden alıntı: scudetto

quote:

çok sorun çıkarır. alınmaz alfa. dandik araba.

espri mi yaptın ?
  • ÇOK SORUN ÇIKARIR DANDİK ARABA DİYEN ARKADAŞ ALFA ROMEOYU ŞAHİN 1,6 5 VİTESLE KARIŞTIRDI GALİBA.
    alfan varsa konuş. çıkardığı sorunları yaz, biz de öğrenelim. bilen bileyen herkes konuşuyor. milleti yanlış bilgilendiriyor.
    arkadaşım bende 2006 alfa 156 1,6 distincive var. alfayı alıp sürmeye başladığımda ilk söylediğim şey; "daha öncekiler arabaysa bu ne, bu arabaysa daha öncekiler ne?". önceden arabaya ihtiyaçtan biniyordum şimdi keyif almak için biniyorum. bırak alfayı hangi araba olursa olsun adam gibi binip, bakımlarını zamanında yaptığın zaman hiç sorun çıkarmaz. benim arkadaşımda 2001 corolla sol var. 160 bin de motor yaptırdı, tutmadı bi daha yaptırdı, yaklaşık 5000 lira harcadı. hani corolla 1 milyon km yapardı. arabaya ön takım yaptırdı, parçaların nerdeyse tamamını ankaradan getirtti. biz karabükteyiz bu arada. her neyse bi kere alfada kronik bir problem yok. alfa romeo dün bugün kurulmuş bir firma değil. sanırım 1910 larda falan kurulmuş. tecrübeyi anlayın.
    bi kere alfa alacaksan araba almak için değil alfa almak için alacaksın. donanım, güvenlik, konfor, karizma, sürüş keyfi gibi durumları düşünürsen ne corolla ne focus ne astra yanına bile yaklaşamaz alfa 156 nın. çok performanslı bir motoru var. ön takım biraz naziktir corolla gibi dağa bayıra gidilmez. zaten dağa gideceksen alfa ile ne işin var. 12 hava yastığı, hız sabitleyici, çok fonksiyonlu yol bilgisayarı, abs, asr, vb bir çok donanıma sahip.
    herkes sana baksın istiyorsan, arabandan zevk almak istiyorsan ALFA 156 alacaksın. yakıta gelince D segment olmasına rağmen aynı yolda, aynı hızda gittiğin hiçibir corolla ya da focustan fazla yakmaz. derlerki alfa çok yakar. doğrudur. birincisi alfan varsa sürekli binersin onun için fazla yakarsın . bi de sürekli gaza basmak istersin o zaman da fazla yakar.
    ÖZETLE SÖYLÜYORUM. TEMİZİNİ BUL PARASINA BAKMA, ALFA 156 AL KEYFİNE BAK. KİMSEYE BAKMA.

• Şu son yazılanı okumadım ama, forumda konu açmadan önce hiç bir başlığa bakmadığınız çok belli. Burada binlerce mesaj yazdık, her gelene aynı şeyleri yazdık, hala "156 nasıl araba" diyen var. Böyle internette 3 saniyede cevabını bulacağınız bir şey için gelip bir daha kişiye özel cevap bekleyene böyle cevap verilir.

Zaten 1 dakikanızı ayırıp diğer başlıklara baksanız ismimi de çoğu yerde görürdünüz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: scudetto

Şu son yazılanı okumadım ama, forumda konu açmadan önce hiç bir başlığa bakmadığınız çok belli. Burada binlerce mesaj yazdık, her gelene aynı şeyleri yazdık, hala "156 nasıl araba" diyen var. Böyle internette 3 saniyede cevabını bulacağınız bir şey için gelip bir daha kişiye özel cevap bekleyene böyle cevap verilir.

Zaten 1 dakikanızı ayırıp diğer başlıklara baksanız ismimi de çoğu yerde görürdünüz.

diğer başlıkları da okudum fakat 2001 modeli olmasıyla ilgili bir soru sordum ve fiyatın yaşına göre normal olup olmadığını sordum cevap veren arkadastan da cevabı aldım gereksiz muhabbet yapmaya gerek yok.
  • ortam neden gerildi anlamadım.. scudetto burda ben dahil bir çok kişinin alfa almasında emegi olan bir alfisti.... ancak bilgi isteyenlerede bu tür davranmak ne derece dogru ?
    alfaların kronik büyük bir sorunu yok arkadaşım en kronik denilen sorun varyatör denir onunda sıfır her halde 400-500 tl arası ve dogru kullanımla uzun süre bidaha sorun çıkarmaz yani kronikde denmez yani..birde ön takım nazik o konudada şunu söyleyim ön takım alt üst salcaklar vs hepsi degişti motor yagı bujiler balatalar filtreler hepsi 900 tl tuttu..(servis 1600 çıkarmıştı)
  • tesekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: codalton

ÇOK SORUN ÇIKARIR DANDİK ARABA DİYEN ARKADAŞ ALFA ROMEOYU ŞAHİN 1,6 5 VİTESLE KARIŞTIRDI GALİBA.
    alfan varsa konuş. çıkardığı sorunları yaz, biz de öğrenelim. bilen bileyen herkes konuşuyor. milleti yanlış bilgilendiriyor.
    arkadaşım bende 2006 alfa 156 1,6 distincive var. alfayı alıp sürmeye başladığımda ilk söylediğim şey; "daha öncekiler arabaysa bu ne, bu arabaysa daha öncekiler ne?". önceden arabaya ihtiyaçtan biniyordum şimdi keyif almak için biniyorum. bırak alfayı hangi araba olursa olsun adam gibi binip, bakımlarını zamanında yaptığın zaman hiç sorun çıkarmaz. benim arkadaşımda 2001 corolla sol var. 160 bin de motor yaptırdı, tutmadı bi daha yaptırdı, yaklaşık 5000 lira harcadı. hani corolla 1 milyon km yapardı. arabaya ön takım yaptırdı, parçaların nerdeyse tamamını ankaradan getirtti. biz karabükteyiz bu arada. her neyse bi kere alfada kronik bir problem yok. alfa romeo dün bugün kurulmuş bir firma değil. sanırım 1910 larda falan kurulmuş. tecrübeyi anlayın.
    bi kere alfa alacaksan araba almak için değil alfa almak için alacaksın. donanım, güvenlik, konfor, karizma, sürüş keyfi gibi durumları düşünürsen ne corolla ne focus ne astra yanına bile yaklaşamaz alfa 156 nın. çok performanslı bir motoru var. ön takım biraz naziktir corolla gibi dağa bayıra gidilmez. zaten dağa gideceksen alfa ile ne işin var. 12 hava yastığı, hız sabitleyici, çok fonksiyonlu yol bilgisayarı, abs, asr, vb bir çok donanıma sahip.
    herkes sana baksın istiyorsan, arabandan zevk almak istiyorsan ALFA 156 alacaksın. yakıta gelince D segment olmasına rağmen aynı yolda, aynı hızda gittiğin hiçibir corolla ya da focustan fazla yakmaz. derlerki alfa çok yakar. doğrudur. birincisi alfan varsa sürekli binersin onun için fazla yakarsın . bi de sürekli gaza basmak istersin o zaman da fazla yakar.
    ÖZETLE SÖYLÜYORUM. TEMİZİNİ BUL PARASINA BAKMA, ALFA 156 AL KEYFİNE BAK. KİMSEYE BAKMA.

şimdi burada birkaç şey söylemek isterim. Öncelikle Alfa olmazsa Asta hb ya da Golf alırım diyen birine ben asla Alfa tavsiye etmem şahsen. Alfa biraz gönül işidir, nazlı araçtır. Kronik problemleri vardır 156'nın. 80-100 bin kmyi devirip de varyatörü sorun çıkarmayan bir 156 daha görmedim. Ayrıca ön takımları da çok hasas olduğundan ve ülkemizde yollar çok da düzgün olmadığından ön takımlarda zaman zaman problemler başgöstermekte. Ancak Alfa'nıza gönülden bağlıysanız bu problemler sizi asla enterese etmez, çünkü size verdiklerinin yanında bunlar hiç de problem değildir. Ayrıca hiçbir 156'da 12 adet hava yastığı yok, 8 adet var. Airbag yazılarını okursanız yanılırsınız, çünkü o yazılar, airbag' in açıldığı yönleri göstermekte.

• sayı ceyarr yanlışım varsa kusura bakmayın. ancak benim bildiğim airbag yazılarının bulunduğu yerde hava yastığı olduğu şeklinde. yoksa direksiyonda veya konsolda yazan airbag yazılarının sizin söyleminize göre pek bir anlamı kalmıyor. bu şekilde düşünülürse bende bulunan 156 da 12 hava yastığı olmuş oluyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: turkishstar

sayı ceyarr yanlışım varsa kusura bakmayın. ancak benim bildiğim airbag yazılarının bulunduğu yerde hava yastığı olduğu şeklinde. yoksa direksiyonda veya konsolda yazan airbag yazılarının sizin söyleminize göre pek bir anlamı kalmıyor. bu şekilde düşünülürse bende bulunan 156 da 12 hava yastığı olmuş oluyor.

orada kastedilen ayrı ayrı üniteler halinde airbag değil, perde şeklinde tek airbag ama bu airbag direksiyon yada torpidodaki gibi dar alanda değil geniş alanda olduğundan kapladığı alanları belirtmek için airbag yazıları konulmuş, bu da 12 airbag efsanesine yol açıyor.
  • bende bir alfa romeo 156 kullanıcısı olarak söylemeliyim ki herkesin fikrini aldım çok tereddüt ettim almakta ama şimdi keşke daha önce alsaydım demekten alamıyorum kendimi yolda giderken herkesin size baktığını hissedecek ve koltuğa daha bir keyifle binecesiniz
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.