Şimdi Ara

ALFA 159 İLE SONA MI YAKLAŞIYOR? HONDA AYNI KADERİ PAYLAŞIR MI?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
84
Cevap
0
Favori
19.573
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 156 modelinin başarısı ile paçayı sıyıran ve ana kuruluş FİAT tan çok destek göremeyen Alfa Romeo
    147 modelini bir türlü update edemeyip face liftlerle yetinmeye çalışıyor ve tüm gücünü 159 için kullanıyor . Amma velakin BMW ve AUDİ A4 modellerine rakip olmaya çalışan 159 fiyatlandırmada tam adara kalıyor ve bir türlü hedef kitlesine ulaşamıyor diye düşünüyorum. Yeni CIVIC modeliyle bende A3 sınıfı bir arabayım fiyatımda 40 küsür dür kardeşim yerseniz hallerindeki HONDA nın el ele verip Alfa Romeo ile aynı kaderi paylaşacakları kanaatindeyim siz ne diyosunuz bu duruma. Bir strateji hatası var mı dır yok mu dur?

• honda civic'i sınıf atlattırmaya çalışıyor. boyutlarını arttırıp malzeme kalitesini iyileştirdiler. belki tutabilir. ama bence o sınıfta audi a3 veya bmw 1 serisi ile fiyat bakımından kapışması çok zor olacağından fiyatı onlardan biraz daha düşük tutuyorlar. ama insanlar (hatchback için konuşuyorum) o kadar para çıktığında kendini biraz daha zorlayıp ya aynı sınıfta Honda'dan daha prestijli bir araba veya bir üst sınıf değişik marka alıyor. insanların civic'in bu 'pahalı' imajına alışması zor olabilir. ssanırım bir sonraki jenerasyon civic'in fiyatı şimdikinden 'dolar bazında' daha pahalı olacak.
    alfa'nın işi de zor. 159 görünümü güzel bir araba (hiç kullanmadım ama eminim sürüşü de rakipleri kadar hatta rakiplerinden iyidir). fakat insanlar o kadar para verdikten sonra bmw audi tarzı otomobil almak istiyor. bmw, merceds ve audi gibi firmaların bu imajlarını sağlamaları yıllar aldı ve diğer firmalar eğer bu düzeyde bir imaj elde edeceklerse uzunca bir süre zarar etmeeyi gözönüne alıp sabretmesi lazım. tabii ekonomik koşulları içinde...

• quote:

Orijinalden alıntı: themightypirate

honda civic'i sınıf atlattırmaya çalışıyor. boyutlarını arttırıp malzeme kalitesini iyileştirdiler. belki tutabilir. ama bence o sınıfta audi a3 veya bmw 1 serisi ile fiyat bakımından kapışması çok zor olacağından fiyatı onlardan biraz daha düşük tutuyorlar. ama insanlar (hatchback için konuşuyorum) o kadar para çıktığında kendini biraz daha zorlayıp ya aynı sınıfta Honda'dan daha prestijli bir araba veya bir üst sınıf değişik marka alıyor. insanların civic'in bu 'pahalı' imajına alışması zor olabilir. ssanırım bir sonraki jenerasyon civic'in fiyatı şimdikinden 'dolar bazında' daha pahalı olacak.
    alfa'nın işi de zor. 159 görünümü güzel bir araba (hiç kullanmadım ama eminim sürüşü de rakipleri kadar hatta rakiplerinden iyidir). fakat insanlar o kadar para verdikten sonra bmw audi tarzı otomobil almak istiyor. bmw, merceds ve audi gibi firmaların bu imajlarını sağlamaları yıllar aldı ve diğer firmalar eğer bu düzeyde bir imaj elde edeceklerse uzunca bir süre zarar etmeeyi gözönüne alıp sabretmesi lazım. tabii ekonomik koşulları içinde...
    Alfa Romeo'nun 159'da sorunsuzluğunu bir şekilde kanıtlaması gerekiyor.

156'ın meşhur motor problemlerinin dörtte biri bile tekrarlanırsa o fiyatlarla "dalga geçilen" bir araç olabilir sadece...

• quote:

Orijinalden alıntı: Kerem Arıkantürk

Alfa Romeo'nun 159'da sorunsuzluğunu bir şekilde kanıtlaması gerekiyor.

156'ın meşhur motor problemlerinin dörtte biri bile tekrarlanırsa o fiyatlarla "dalga geçilen" bir araç olabilir sadece...

Alıntıları Göster
    honda abdde boyle degil belese satiyor.

ama turkiyede bu duruma devam ederse silinir gider.
  • quote:

Orijinalden alıntı: antiochos

honda abdde boyle degil belese satiyor.

ama turkiyede bu duruma devam ederse silinir gider.

Alıntıları Göster
    Belkide Alfa'nın uzun süredir atalarının zamanında olusturduğu imajı cepten yeme huyundan vazgeçmesi gerekir. Ben 159 a bindim o kadar paraya detaylardaki malzeme kalitesindeki eksiklikler akıl sır ermez düzeydeydi.
    Honda ise ben stil yapıcam azıcık diyerek oyun hamuruna çevirmiş gibi geldi bana yeni Civic'i ve Japon olmaktan kurtulamaması cabası
  • quote:

Orijinalden alıntı: ascona75

Belkide Alfa'nın uzun süredir atalarının zamanında olusturduğu imajı cepten yeme huyundan vazgeçmesi gerekir. Ben 159 a bindim o kadar paraya detaylardaki malzeme kalitesindeki eksiklikler akıl sır ermez düzeydeydi.
    Honda ise ben stil yapıcam azıcık diyerek oyun hamuruna çevirmiş gibi geldi bana yeni Civic'i ve Japon olmaktan kurtulamaması cabası

Alıntıları Göster
    honda derken bahsedilen sadece civic hb modeli sanırım...

honda türkiyede civic hb yi sadece 1.8 motorla getirip fiyatını yüksek tutarak bence de büyük bir hata yapıyor ve hondanın mühendislik olarak büyük bir başarısının meyvalarını toklayamıyor.

4.3 m boyunda bir aracın 480 litre bagaja ve d segmenti araçlar kadar bir iç hacme sahip olmasını , günümüzde hiçbir marka başaramazken, sırf civic sedana rakip olmasın düşüncesiyle aracı ziyan ediyor.

bana göre sedanda kullanılan 1.6 litrelik motor hb de kullanılsa araçta en az 6 aylık sıra olurdu, en azından 1.4 litrelik i-dsi motorluversiyon ital edilseydi bile satılan civic sayısı en aşağı 3 katına çıkardı.

159 a gelirsek, araç müthiş bir tasarım, motorları gm grubunun saab ve opel de de kullandıkları motorlar, fakat ülkemizde mercedes-bmw-audi üçlüsünün saab-alfa romeo-volvo gibi markalarla arasındaki amaj farkı ,inanılmaz boyutlarda, ve 2. saydığım gruptaki araçlar fiyatlarını ne kadar makul tutarlarsa tutsunlar yine de araç satamıyorlar.

size şöyle bir örnek vereyim

ingilterede;
    320d 22bin pound, alfa 159 1.9 jtd 20 bin pound

türkiye de;

320 d (otomatik) 58 bin euro, alfa 159 1.9 jtd tiptronik 40 bin euro

yani aynı araçlar arasında ingilterede yüzde 10, türkiyede ise yüzde 45 fiyat farkı var.

buna rağmen satılmamasının en önemli sebebi bence 2. el kaygısı, 2. el pazarı ülkemizin gelişmesiyle beraber zayıflayacak ve alfa romeo saab gibi markalarda pazarda hakettiklei yeri alacaklar.

• quote:

Orijinalden alıntı: 19can84

honda derken bahsedilen sadece civic hb modeli sanırım...

honda türkiyede civic hb yi sadece 1.8 motorla getirip fiyatını yüksek tutarak bence de büyük bir hata yapıyor ve hondanın mühendislik olarak büyük bir başarısının meyvalarını toklayamıyor.

4.3 m boyunda bir aracın 480 litre bagaja ve d segmenti araçlar kadar bir iç hacme sahip olmasını , günümüzde hiçbir marka başaramazken, sırf civic sedana rakip olmasın düşüncesiyle aracı ziyan ediyor.

bana göre sedanda kullanılan 1.6 litrelik motor hb de kullanılsa araçta en az 6 aylık sıra olurdu, en azından 1.4 litrelik i-dsi motorluversiyon ital edilseydi bile satılan civic sayısı en aşağı 3 katına çıkardı.

159 a gelirsek, araç müthiş bir tasarım, motorları gm grubunun saab ve opel de de kullandıkları motorlar, fakat ülkemizde mercedes-bmw-audi üçlüsünün saab-alfa romeo-volvo gibi markalarla arasındaki amaj farkı ,inanılmaz boyutlarda, ve 2. saydığım gruptaki araçlar fiyatlarını ne kadar makul tutarlarsa tutsunlar yine de araç satamıyorlar.

size şöyle bir örnek vereyim

ingilterede;
    320d 22bin pound, alfa 159 1.9 jtd 20 bin pound

türkiye de;

320 d (otomatik) 58 bin euro, alfa 159 1.9 jtd tiptronik 40 bin euro

yani aynı araçlar arasında ingilterede yüzde 10, türkiyede ise yüzde 45 fiyat farkı var.

buna rağmen satılmamasının en önemli sebebi bence 2. el kaygısı, 2. el pazarı ülkemizin gelişmesiyle beraber zayıflayacak ve alfa romeo saab gibi markalarda pazarda hakettiklei yeri alacaklar.

Alıntıları Göster
    honda civic modeliyle ilgili değerlendirme bence tamamen hatalı honda civic modeli yıllardır kendini motor sorunsuzluk gibi konularda ispatlamış ve özellikle ABD de çok tutulan bir model. yapılmak istenen bu modele sıradışı ve estetik bir katkı sağlamak yani honda sağlam ve sorunsuz arabalar yaptığı tüm dünyada kabul edilen, motor sporlarında yıllardır bilinen bir marka adamlar bunun üstüne sıradışı bir tasarım ve belki çok üst düzey modellerde olabilecek bir cizgi yarattılar ki bunuda hiçte yüksek fiyatlara vermiyolar sadece türkiyede vergi diliminden dolayı yüksek ki aynı sınıftaki siz 1.8 A3 yada golf BMW gibi markalarla kıyaslarsanız fiyatının hala uygun olduğğunu görürsünüz. Alfa ise zaten estetik ve klas çizgisi olan bir otomobildi hala öyle onlarda eksik olan sağlamlık sorunsuzluk gibi değerlerki bu da tam honda da olan birşey. şöyle düşünelim alfa 156 çizgisinde olan bi corolla civic gibi modeli kim almak istemez?

• quote:

Orijinalden alıntı: alonso s

honda civic modeliyle ilgili değerlendirme bence tamamen hatalı honda civic modeli yıllardır kendini motor sorunsuzluk gibi konularda ispatlamış ve özellikle ABD de çok tutulan bir model. yapılmak istenen bu modele sıradışı ve estetik bir katkı sağlamak yani honda sağlam ve sorunsuz arabalar yaptığı tüm dünyada kabul edilen, motor sporlarında yıllardır bilinen bir marka adamlar bunun üstüne sıradışı bir tasarım ve belki çok üst düzey modellerde olabilecek bir cizgi yarattılar ki bunuda hiçte yüksek fiyatlara vermiyolar sadece türkiyede vergi diliminden dolayı yüksek ki aynı sınıftaki siz 1.8 A3 yada golf BMW gibi markalarla kıyaslarsanız fiyatının hala uygun olduğğunu görürsünüz. Alfa ise zaten estetik ve klas çizgisi olan bir otomobildi hala öyle onlarda eksik olan sağlamlık sorunsuzluk gibi değerlerki bu da tam honda da olan birşey. şöyle düşünelim alfa 156 çizgisinde olan bi corolla civic gibi modeli kim almak istemez?

Alıntıları Göster
    159 kullanan var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: Sephiroth

159 kullanan var mı?

Alıntıları Göster
    159 cok guzel bir araba ama fiyati cok fazla.

2. eli cok dusecektir.

Ilerleyen yillarda durumum elverirse almak isteyecegim bir arac olur///
  • quote:

Orijinalden alıntı: antiochos

159 cok guzel bir araba ama fiyati cok fazla.

2. eli cok dusecektir.

Ilerleyen yillarda durumum elverirse almak isteyecegim bir arac olur///

Alıntıları Göster
    Alfa zaten hiç bir zaman hayal ettiği yerlere çıkamadı, tasarım ve motor olarak her zaman güzel bir araç, yol tutuş ve akıllara zarar fren mesafeside cabası ama iç mekan kalitesi aracın her bir parçasının sorunlu olması alfa yolunu tıkıyor.. honda ise civic konusunda yaptığı atakla bence harakiri den başka bir şey yapmamıştır..

• quote:

Orijinalden alıntı: barcelona

Alfa zaten hiç bir zaman hayal ettiği yerlere çıkamadı, tasarım ve motor olarak her zaman güzel bir araç, yol tutuş ve akıllara zarar fren mesafeside cabası ama iç mekan kalitesi aracın her bir parçasının sorunlu olması alfa yolunu tıkıyor.. honda ise civic konusunda yaptığı atakla bence harakiri den başka bir şey yapmamıştır..

Alıntıları Göster
    civici bir uste tasırsa accord? e\5\a6 ya mı rakıp olacak ?

honda cok ucmasın

• quote:

Orijinalden alıntı: Zatara

civici bir uste tasırsa accord? e\5\a6 ya mı rakıp olacak ?

honda cok ucmasın

Alıntıları Göster
    alfa 159 distinctive 1.9JTDye 5-6kere bindim.babamın arkadaşında var ve ben alfa romeo 159u hiç bir arabaya değişmem.babamın arkadaşında alfa 159dan önce 1999model bmw m5 vardı,oda çok güzel bir araçtı.babamın arkadaşı;alfa 159u gerçekten çok güzel yapmışlar viraja 180-190la giriyorum hiçbir şey hissettirmiyor dedi,aynı hızda yani 180-190la bmw m5le viraja girdiğimde arabanın arkası sanki kalkıyodu dedi.bence alfa romeo 159 parasını sonuna kadar hakkediyo,muhteşem bir araba.

• quote:

Orijinalden alıntı: AR_159

alfa 159 distinctive 1.9JTDye 5-6kere bindim.babamın arkadaşında var ve ben alfa romeo 159u hiç bir arabaya değişmem.babamın arkadaşında alfa 159dan önce 1999model bmw m5 vardı,oda çok güzel bir araçtı.babamın arkadaşı;alfa 159u gerçekten çok güzel yapmışlar viraja 180-190la giriyorum hiçbir şey hissettirmiyor dedi,aynı hızda yani 180-190la bmw m5le viraja girdiğimde arabanın arkası sanki kalkıyodu dedi.bence alfa romeo 159 parasını sonuna kadar hakkediyo,muhteşem bir araba.

Alıntıları Göster
    arkadaşım 159 iyi araba gerçekten

fakat diğer bahsettiğin araç bmw m5

eminsin dimi m5 olduğuna

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-0C8FEE75E

arkadaşım 159 iyi araba gerçekten

fakat diğer bahsettiğin araç bmw m5

eminsin dimi m5 olduğuna

Alıntıları Göster
    O M5, M5 görünümlü 520i olmasın etrafta var öyle araçlar arkasınada bi M5 yazısı koyuyolar tamam bodykit ve M5 yazısıyla araba V8 400HP oluyo

• quote:

Orijinalden alıntı: K@lken

O M5, M5 görünümlü 520i olmasın etrafta var öyle araçlar arkasınada bi M5 yazısı koyuyolar tamam bodykit ve M5 yazısıyla araba V8 400HP oluyo

Alıntıları Göster
    alfa üzerine arkadaşlar yeterince doğru görüş belirtmişler. ben honda'nın yeni civic hb modeliyle sedan cenneti olan türkiye'de umduğunu bulacağını sanmıyorum. 1.8 motor kesinlikle hata. arkadaşların çoğu katılmayacak ama yeni civic sedan 1.6 bence hb modelden çok çok güzel. hb modelin özellikle arkası çok biçimsiz.

• quote:

Orijinalden alıntı: nebel

alfa üzerine arkadaşlar yeterince doğru görüş belirtmişler. ben honda'nın yeni civic hb modeliyle sedan cenneti olan türkiye'de umduğunu bulacağını sanmıyorum. 1.8 motor kesinlikle hata. arkadaşların çoğu katılmayacak ama yeni civic sedan 1.6 bence hb modelden çok çok güzel. hb modelin özellikle arkası çok biçimsiz.

Alıntıları Göster
    Aslında belkide ikinci el araba almak isteyenler için Alfa 159 güzel bir av olacak pusuya yatmak lazım bence ;)
    Honda civic hb hele hele 1.8 motorla nasıl bir şans arayabilirki kesinlikle haklısınız
    Unutmadan son dönemde moda olan diesel uygulamasına Honda nın gidip 2,2 lik bir motorla eşlik etmesi de hiç anlaşılır değil.
    Commonrialin atası FİAT grubundaki Alfanın elinde 1.6 120 hp civarında bir diesel motorunun bulunması gerekirdi en azından

Bu arada bilmeyenlere balirteyim diesel motorları GM grubuna daıtan FİAT'tır arkadaslar 1.3 ve 2.0 hacminde ve çesitli versiyonları bulunmakta vectra , corsa,astra,saab, punto hepsi aynı motorları kullanıyor
    ama 1,6 ebatlarında bir motor üretemediler bir türlü şaka gibi
    yakışmazmıydı şimdi 1.6 hacminde diesel 120 hp lik bir Alfa 147 ;)
    böylelikle alfa çok yakıyor diyenler susardı bir nebze

• quote:

Aslında belkide ikinci el araba almak isteyenler için Alfa 159 güzel bir av olacak pusuya yatmak lazım bence ;)
    Honda civic hb hele hele 1.8 motorla nasıl bir şans arayabilirki kesinlikle haklısınız
    Unutmadan son dönemde moda olan diesel uygulamasına Honda nın gidip 2,2 lik bir motorla eşlik etmesi de hiç anlaşılır değil.
    Commonrialin atası FİAT grubundaki Alfanın elinde 1.6 120 hp civarında bir diesel motorunun bulunması gerekirdi en azından

Bu arada bilmeyenlere balirteyim diesel motorları GM grubuna daıtan FİAT'tır arkadaslar 1.3 ve 2.0 hacminde ve çesitli versiyonları bulunmakta vectra , corsa,astra,saab, punto hepsi aynı motorları kullanıyor

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: ascona75

Alfa 159 için pusuya yatmaya gerek yok.sıfır km fiyatları da gayet uygun

gidip kullanan ve gerçekten inceleyen gayet iyi bir otomobil olduğunu görecektir.

malzeme ve işçilik olarak da hiçbir eksisi olmadığı gibi her parçası sorunlu falan da değil.

çok eskilerde kalan alfa kötüleme metodları bunlar.

zaten 1.9 mjet tipler gayet de az yakıyor.üstelik sessiz ,çekiş olarak da gayet iyi.

anlaşılan bir kişi de gidip kullanmamış.

alfa,fiat dan fazlasıyla destek görüyor ki seneye alfa 149 da piyasaya çıkacak.

üstelik 1.6 mjet 120 hp motor da bu araçla beraber geliyor.

bu yıl sonu fiat 1.6 mjet i yeni bravo üzerinde tanıtacak.

• quote:

Orijinalden alıntı: Sephiroth

quote:

Alfa 159 için pusuya yatmaya gerek yok.sıfır km fiyatları da gayet uygun

gidip kullanan ve gerçekten inceleyen gayet iyi bir otomobil olduğunu görecektir.

malzeme ve işçilik olarak da hiçbir eksisi olmadığı gibi her parçası sorunlu falan da değil.

çok eskilerde kalan alfa kötüleme metodları bunlar.

zaten 1.9 mjet tipler gayet de az yakıyor.üstelik sessiz ,çekiş olarak da gayet iyi.

anlaşılan bir kişi de gidip kullanmamış.

alfa,fiat dan fazlasıyla destek görüyor ki seneye alfa 149 da piyasaya çıkacak.

üstelik 1.6 mjet 120 hp motor da bu araçla beraber geliyor.

bu yıl sonu fiat 1.6 mjet i yeni bravo üzerinde tanıtacak.

Alıntıları Göster
    MODEL Ocak Ayına Özel Kampanyalı Anahtar Teslim Fiyatı
    159 1.9 JTS PROGRESSION 35.900 € + 1.052 YTL *
    159 1.9 JTD PROGRESSION 37.900 € + 1.052 YTL *
    159 1.9 JTD PROGRESSION Q-TRONIC 39.900 € + 1.052 YTL *
    159 1.9 JTS DISTINCTIVE 39.900 € + 1.052 YTL *
    159 1.9 JTD DISTINCTIVE 41.900 € + 1.052 YTL *
    159 1.9 JTD DISTINCTIVE Q-TRONIC 43.900 € + 1.052 YTL *
    159 3.2 V6 4x4 DISTINCTIVE 65.000 € + 2.632 YTL *

yorumsuzzz

• quote:

Alıntıları Göster
    ya ben arabamı aldım. bazı işçilik hatalarını farketmem aylar aldı. bir binişte nasıl anlıyorsun detaylardaki kalite eksikliğini ben de buna akıl sır erdiremiyorum.

alfa 159 u da audi a4 le karşılaştıran arkadaşlar kusura bakmasın ama a4 159 yanında fındık kadar bişey kalıyor. bmw 3 serisi de öyle. 159 a6 ile karşılaştırılabilir...

quote:

Belkide Alfa'nın uzun süredir atalarının zamanında olusturduğu imajı cepten yeme huyundan vazgeçmesi gerekir. Ben 159 a bindim o kadar paraya detaylardaki malzeme kalitesindeki eksiklikler akıl sır ermez düzeydeydi. ...

• quote:

159 1.9 JTS PROGRESSION 35.900 € + 1.052 YTL *
    159 1.9 JTD PROGRESSION 37.900 € + 1.052 YTL *
    159 1.9 JTD PROGRESSION Q-TRONIC 39.900 € + 1.052 YTL *
    159 1.9 JTS DISTINCTIVE 39.900 € + 1.052 YTL *
    159 1.9 JTD DISTINCTIVE 41.900 € + 1.052 YTL *
    159 1.9 JTD DISTINCTIVE Q-TRONIC 43.900 € + 1.052 YTL *
    159 3.2 V6 4x4 DISTINCTIVE 65.000 € + 2.632 YTL *

yorumsuzzz

Alıntıları Göster
    quote:

159 1.9 JTS PROGRESSION 35.900 � + 1.052 YTL *
    159 1.9 JTD PROGRESSION 37.900 � + 1.052 YTL *
    159 1.9 JTD PROGRESSION Q-TRONIC 39.900 � + 1.052 YTL *
    159 1.9 JTS DISTINCTIVE 39.900 � + 1.052 YTL *
    159 1.9 JTD DISTINCTIVE 41.900 � + 1.052 YTL *
    159 1.9 JTD DISTINCTIVE Q-TRONIC 43.900 � + 1.052 YTL *
    159 3.2 V6 4x4 DISTINCTIVE 65.000 � + 2.632 YTL *

yorumsuzzz

Benim sana tavsiyem onun bunun yorumunu geç gidip güzelce test et.

hislerini yaz.

yorumsuz yazdığın fiyatların bu araç için düşük dahi olduğunu göreceksin.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.