Şimdi Ara

alerji ve geniz akıntısı (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.109
Cevap
86
Favori
569.052
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • evet yurtdışından con ex getirityorum yok mu isteyen
  • Bugün Ankara Üniversitesi İmmünolojideki randevuma gittim. Tahmin ettiğimden daha fazla ilgilenildi. Kafa ve göğüs röntgenleri çekildi. Pazartesi ise tekrar gıda ve ilaçlara karşı prick testi ile solunum fonksiyon testi yapılacak. İlaç aldığım için malesef bu testler haftaya kaldı. En az 5 gün önceden ilaç kullanmayı kesmek gerekiyormuş. Gitmeyi düşünen varsa aklında bulunsun. Gayet güzel bir sistemleri var. İmmünoloji günde 15 kişiyi muayene için kabul ediyor. Önümüzdeki hafta gittiğimde tekrar yazacağım. Ben Ankara Üniversitesi İmmünoloji ile ilgili olarak çok yorum vs aradım ancak bulamadım. Eskaza googleda aratıp rastlayan olursa yardımı dokunsun istiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: flyingfork

Bugün Ankara Üniversitesi İmmünolojideki randevuma gittim. Tahmin ettiğimden daha fazla ilgilenildi. Kafa ve göğüs röntgenleri çekildi. Pazartesi ise tekrar gıda ve ilaçlara karşı prick testi ile solunum fonksiyon testi yapılacak. İlaç aldığım için malesef bu testler haftaya kaldı. En az 5 gün önceden ilaç kullanmayı kesmek gerekiyormuş. Gitmeyi düşünen varsa aklında bulunsun. Gayet güzel bir sistemleri var. İmmünoloji günde 15 kişiyi muayene için kabul ediyor. Önümüzdeki hafta gittiğimde tekrar yazacağım. Ben Ankara Üniversitesi İmmünoloji ile ilgili olarak çok yorum vs aradım ancak bulamadım. Eskaza googleda aratıp rastlayan olursa yardımı dokunsun istiyorum.

hadi hayırlısı inşallah, gelişmeleri paylaşmayı unutma. ayrıca kafa göğüs filmi ilginç geldi.geçmiş olsun

• Bende yaklaşık 9 yıldır Alerjik Rinit midir Saman Nezlesi midir nedir ondan var.Özellikle yazın dayanılmaz hale geliyor.En çokta damak kaşıntısı beni aşırı derecede rahatsız ediyor.Yaz boyunca gözlerim kan gibi oluyor ve sürekli kaşınıyor.Kış mevsimonde azda olsa rahatlıyor.Gitmedigim doktor kullanmadıgım ilaç kalmamıştır herhalde.Bide bu ilaçları uzun süre kullanınca gözlere zarar veriyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tekrar selam. Ankara İmmünoloji maceram devam ediyor. Bugün küf, mite gibi alerjenlere karşı prick testi ve ayrıca solunum fonksiyon testi yapıldı. Testte 12 adet farklı alerjen vardı. Bir prick testim daha var ama onu 12 gün sonra yapacaklarmış. Neden 12 gün beklenildiği konusunda bir fikrim yok. Prick testindeki alerjenler negatif çıktı. Ev tozu akarına dahi alerjim gözükmüyor şuan, şaka gibi. Doktora test sonuçlarını 12 gün sonra 2. prick testini yaptırdıktan sonra göstereceğim.
    Bu arada önümde 12 koca gün var bu insanlar ilaçsız napıyor anlamıyorum ilaçsız durabilecek gibi olsam bu kadar hastane yolu aşındırır mıyım? Yine bu 12 gün içinde ilaç almak yok.
    Solunum fonksiyon testi de normal çıktı sanırım. Henüz doktora göstermediğimden kesin bir şey söyleyemiyorum.
    İyice bilim dünyasından umudumu kesmek üzereyim. Tam da bu arada yeni bir şey keşfettim :) Aranızda propolis deneyen var mı? Benim rinite çok ama çok iyi geldi. İlk randevumdan bir kaç gün önce kullandım bir kez. 3 gün alerjinin a'sı yoktu bu kadar etkili olabileceğine inanamıyorum. Aranızda kullanıp aynı sonucu alan var mı? Bugün 2. kez kullandım teste 1 hafta kala yine bırakacağım. Yalnız bendeki gerçek propolis alkolde çözülmüş olan değil.

• gerçek propolisi nerden aldınız?
  • quote:

Orijinalden alıntı: aliaskerde

gerçek propolisi nerden aldınız?

Gerçek propolisi Tarım Bakanlığına bağlı bir arıcılık enstitüsünden getirttik.

Kimseyi umutlandırmak istemem ama Pazartesi tekrar propolise geri döndüm. 1,5 sene sonra ilk defa üç gece arka arkaya deliksiz uyudum. Ne kadar garip olduğunu anlatamam sanki tüm o ilaçları kullanan, alerjiyi çeken ben değilmişim gibi. Ailem bile inanamıyor! Placebomu acaba diye düşünmüyor değilim. Her sabah ve akşam 1 kaşık bal, 1 kaşık çörek otu ve çok çok az propolisi yutuyorum. Hem çörek otu hem de propolis doğal antihistamin. Lütfen internetten propolisi ve çörek otunu arattırın. İmkanı olanlar mutlaka denesin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: OgzKC

quote:

Orijinalden alıntı: becozmy

arkadaşlar bu hastalıkla ilgili deneyimi olanlar lütfen bilgilerini paylaşsın ben yaklaşık 6 yıldır bu hastalıkla mücadele ediyorum bir çok tedavi yöntemi denememe rağmen banamısın demiyor devamlı olarak burnumu çekme ihtiyacı hissediyorum ,geniz akıntısı ve nefes darlığı oluyor yaşam tarzını inanılmaz etkiliyor şu an
    da tedavi gören veya tedavisini tamamlamış arkadaşlar varsa birbirimize yardımcı olalım benim görmüş olduğum tedavi ve şekilleri
    klasik hastane tedavisi alerji hapları , antibiyotikler, burun spreyleri
    kortizon tedavisi(kesinlikle tavsiye etmiyorum)
    aktar tedavisi
    biorezonans
    psikolog
    bu süre zarfında konulan teşhisler farklı oldu kimisi alerjik nezle kimisi alerjik kökenli sinüzit,kimisi bağırsaklarda mantar kimisi burun eti büyüklüğü dedi en sonunda konulan teşhis alerjik nezle şeklinde tecrübelerinizi bekliyorum selamlar.

İyi bir tıp fakültesinde, iyi bir kbb uzmanına özel olarak muayene oldunmu? , bende aynıydım, hatta öyleki burnumun akmadığı balgamın gelmediği bir an yoktu 5-6 yıl cektim,
    geniz etimi aldılar ve concha bullosa ameliyatı oldum şuan süperim allaha şükür, 1-2 bişey daha yaptılardı ama unuttum olalı 4 ay oluyo ameliyattan sonraki 2 hafta sıkıntılı gerisi rahatsın

dostum merhaba bendede 2-3 yıldır sürekli balgam ve toza aşırı duyarlılık var akciğer tomografileri doktorlar bi türlü bişey çıkmıyor herkes sağlamsın diyor fakat öksürmekten ve balgamdan bıktım.Burnumdada sürekli bir tıkanıklık var 3 yıldır bi açılıyor sonra içine japon yapıştırıcısı sıkılmış gibi kapanıp tıkanıyor.

Kbb ciye gittim ve burun kemiğimin eğri oldugunu ayrıca concha bullosa denen burun içi etlerimin aşırı derecede şiş oldugunu gördük ameliyat olmalıymışım.

acaba öksürük ve balgam şikayetimin sebebi bumu ameliyat olunca düzelirmi sence :/

• Selam alerjik dostlar,
    İmmünolojideki maceramı merak edenler için;
    12 gün sonra gıdalar için prick testinide oldum. Sonuç koca bir negatif(20 küsür alerjenden) Doktor bazı bünyelerin prick testine cevap vermediğini söyledi. Röntgenlerde her şey normalmiş. Bir de kan alarak alerji testi yaptılar. 15 gün sonra sonuçları alıcam yalnız.
    Bu arada hala propolis ve çörek otuna devam ediyorum ve hala alerjiden eser yok :)))
  • quote:

arkadaşlar bu hastalıkla ilgili deneyimi olanlar lütfen bilgilerini paylaşsın ben yaklaşık 6 yıldır bu hastalıkla mücadele ediyorum bir çok tedavi yöntemi denememe rağmen banamısın demiyor devamlı olarak burnumu çekme ihtiyacı hissediyorum ,geniz akıntısı ve nefes darlığı oluyor yaşam tarzını inanılmaz etkiliyor şu an
    da tedavi gören veya tedavisini tamamlamış arkadaşlar varsa birbirimize yardımcı olalım benim görmüş olduğum tedavi ve şekilleri
    aktar tedavisi
    biorezonans
    psikolog
    bu süre zarfında konulan teşhisler farklı oldu kimisi alerjik nezle kimisi alerjik kökenli sinüzit,kimisi bağırsaklarda mantar kimisi burun eti büyüklüğü dedi en sonunda konulan teşhis alerjik nezle şeklinde tecrübelerinizi bekliyorum selamlar.

kortizon mu hocam onu veren doktorun allah belasını vermesin naptın hocam (kardeşim kullandı o lanet şeyi bizimki zorunluluktadı ama etkisinden yeni kurtuluyor 4 sene oldu)

aynı dertten bende muzdaripim kalıcı çözümü çok zor ya para ve zamanın çok olacakta isviçrede tedavi göreceksin yada günlük 45 yürümekoşma arası jock atacaksın yazınsa imkan bulursan denize gideceksin snorkelsiz dalış yapacaksın hem nefesini açar hem boğazını temizler

• Ben de uzun süredir çekiyorum. Sürekli grip olmuş gibi gezerim yakınlarım bilir dillere düştüm Artık canıma tak etmesi dolayısıyla aşı tedavisine başladım. İnşallah çare olur. Fekat gel gör ki şu burnumun akıntısına hiçbir şey çare olamadı. Yani ağıza kadar inen akıntıdan bahsetmiyorum. Burnumun içinde hep bir ıslaklık var. Mendille şöyle bir ıslaklığını alıp ortamı kurutunda nefesim de güzelleşiyor. Ama kısa süre sonra yine aynı hale geliyor. Onu çözebilirsem kaliteli nefesi de halledeceğim

Odadaki tozlanmanın önüne geçemiyorum. 2 perdeden birini çıkardım, halı yok, mümkün olduğu kadar ıslak temizliğini yapıyorum, ama odanın bir köşesinde duran akustik gitar birkaç günde toz deryasına dönüşüyor. Geriye yapılcak iki şey kaldı; odadaki kitaplıktan kullanmayacağım kitapları başka yere götürmek ve diğer perdeyi de halletmek. Sana sesleniyorum hain toz; sen inatçıysan ben de inatçının feriştahıyım!

• quote:

Orijinalden alıntı: rene54

quote:

Orijinalden alıntı: OgzKC

quote:

aktar tedavisi
    biorezonans
    psikolog

İyi bir tıp fakültesinde, iyi bir kbb uzmanına özel olarak muayene oldunmu? , bende aynıydım, hatta öyleki burnumun akmadığı balgamın gelmediği bir an yoktu 5-6 yıl cektim,
    geniz etimi aldılar ve concha bullosa ameliyatı oldum şuan süperim allaha şükür, 1-2 bişey daha yaptılardı ama unuttum olalı 4 ay oluyo ameliyattan sonraki 2 hafta sıkıntılı gerisi rahatsın

dostum merhaba bendede 2-3 yıldır sürekli balgam ve toza aşırı duyarlılık var akciğer tomografileri doktorlar bi türlü bişey çıkmıyor herkes sağlamsın diyor fakat öksürmekten ve balgamdan bıktım.Burnumdada sürekli bir tıkanıklık var 3 yıldır bi açılıyor sonra içine japon yapıştırıcısı sıkılmış gibi kapanıp tıkanıyor.

Kbb ciye gittim ve burun kemiğimin eğri oldugunu ayrıca concha bullosa denen burun içi etlerimin aşırı derecede şiş oldugunu gördük ameliyat olmalıymışım.

acaba öksürük ve balgam şikayetimin sebebi bumu ameliyat olunca düzelirmi sence :/

Kemik eğriliği yokttu hocam bende fakat concha bullosa vardı bendede oldukça şişti burun içi etlerim, kesinlikle o operasyonu olun

• 3 senedir bu illeti bir fiil çeken kapı kapı kbbci, göğüs hastalıkları uzmanı gezen biri olarak söylüyorum; son 1 aydır alerjiden eser yok. :D Sabahları artık geniz akıntısı ile uyanmıyorum, gecenin 4ünde uyanıp kusana kadar öksürmelerim de son buldu.
    Her şeyi bir laboratuvar faresi edasıyla denedikten sonra çözümü buldum sanırım.
    1 Kaşık taze çekilmiş çörek otuna 15 damla propolis ve 1 kaşık bal karıştırıp sabah ve akşam bu iğrenç ötesi karışımı yutuyorum. Propolisi fer markasından temin edebilirsiniz. Ben şuan hem elimdeki ham propolisi hem de fer markasına ait olanı dönüşümlü kullanıyorum.

Hem çörek otu hem de propolis bağışıklık sistemi için bir numara. Keşke alerjik astım olmadan, senelerce riniti çekmeden, o steroid iğnelerini yemeden bunu deneseymişim . Bu kadar etkili olduğuna şaşırıyorum. Arkadaşlar bari biriniz şunu bir deneseniz de bana da bir söyleseniz işe yarıyor mu diye. Placebomu diye kara kara düşünüyorum. Propolis ve çörek otu kullanmadığım günün ertesi şikayetler yavaş yavaş geri geliyor. Deneyen olursa lütfen buraya yazsın.

• Propolis i nerden temin edebiliriz hocam pm atar mısın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Orbjk

Propolis i nerden temin edebiliriz hocam pm atar mısın

Fer markasına ait propolis özütü var ondan alabilirsiniz. Fiyatı 50tl civarı. Büyük süpermarketlerde satılıyor. Ben migros ve rossmande gördüm
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Orbjk

Propolis i nerden temin edebiliriz hocam pm atar mısın

Fer markasına ait propolis özütü var ondan alabilirsiniz. Fiyatı 50tl civarı. Büyük süpermarketlerde satılıyor. Ben migros ve rossmande gördüm

Sağol hocam anneme alayım belki işe yarar
  • marketlerden almayin icerigindeki miktar az oluyor genelde hazir urunlerde. aktara gidip ari sutu bal polen propolis karismini kendinizin belirledigi miktarlarda yaptirin daha iyisini satin alamazsiniz cunku. kendinizin yaptirmasi lazim.

buna ek olarak solgarin quercetin complex with ester c plus olanindan alin. duzenli kullandiginizda faydasini goreceksiniz.
  • Durumu iyileşen yok mu acaba hiç.ben bu hastalıkla yaşamayı kabullendim artık...yapacak bir şey yok..
  • quote:

3 senedir bu illeti bir fiil çeken kapı kapı kbbci, göğüs hastalıkları uzmanı gezen biri olarak söylüyorum; son 1 aydır alerjiden eser yok. :D Sabahları artık geniz akıntısı ile uyanmıyorum, gecenin 4ünde uyanıp kusana kadar öksürmelerim de son buldu.
    Her şeyi bir laboratuvar faresi edasıyla denedikten sonra çözümü buldum sanırım.
    1 Kaşık taze çekilmiş çörek otuna 15 damla propolis ve 1 kaşık bal karıştırıp sabah ve akşam bu iğrenç ötesi karışımı yutuyorum. Propolisi fer markasından temin edebilirsiniz. Ben şuan hem elimdeki ham propolisi hem de fer markasına ait olanı dönüşümlü kullanıyorum.

Hem çörek otu hem de propolis bağışıklık sistemi için bir numara. Keşke alerjik astım olmadan, senelerce riniti çekmeden, o steroid iğnelerini yemeden bunu deneseymişim . Bu kadar etkili olduğuna şaşırıyorum. Arkadaşlar bari biriniz şunu bir deneseniz de bana da bir söyleseniz işe yarıyor mu diye. Placebomu diye kara kara düşünüyorum. Propolis ve çörek otu kullanmadığım günün ertesi şikayetler yavaş yavaş geri geliyor. Deneyen olursa lütfen buraya yazsın.

boğazınızda yanma oluyor muydu peki?

ben açıkçası denesem mi diye düşünüyorum ama geniz akıntımın neyden kaynaklandığını dahi bilmiyorum alerji testlerinde alerjim gözükmüyor,sinüs tomografisinde iltihap görünmüyor,deviasyon da yok.en sonunda asacam kendimi :(

• quote:

Orijinalden alıntı: franklyy

quote:

3 senedir bu illeti bir fiil çeken kapı kapı kbbci, göğüs hastalıkları uzmanı gezen biri olarak söylüyorum; son 1 aydır alerjiden eser yok. :D Sabahları artık geniz akıntısı ile uyanmıyorum, gecenin 4ünde uyanıp kusana kadar öksürmelerim de son buldu.

boğazınızda yanma oluyor muydu peki?

ben açıkçası denesem mi diye düşünüyorum ama geniz akıntımın neyden kaynaklandığını dahi bilmiyorum alerji testlerinde alerjim gözükmüyor,sinüs tomografisinde iltihap görünmüyor,deviasyon da yok.en sonunda asacam kendimi :(

Boğazımda yanma sabah akıntı çok biriktiğinden oluyordu genelde. Ama ben daha çok bütün genzimin ve burnumdaki etlerin şişmesiyle nefes almakta zorluk çekiyordum. Birde üzerine geniz akıntısı gelince geceler çekilmez oluyordu. Çalar saat gibi hiç abartmasız her gece saat 4 de uyanıp kusana kadar öksürüp en sonunda yorgunluktan düşüp uyuya kalıyordum.

Propolis arayan arkadaşlar için Arifoğlu Baharatçılığın bazı yerlerde şubeleri var. Dün Ankara Kentparktaki şubesinden iki çeşit propolis aldım. Birtanesi SepeNatural markası 10ml'lik 10 ampul(22 TL/Her gün bir ampul) alkolde değil Distile Su ile çözülmüş ki bu internette araştırdığım kadarıyla iyi bir şey çünkü Alkolde çözülmüşü tavsiye edilmiyor pek. Yalnız tadı ultra kötü. Birde orada çalışan bayan bana içeriden gidip toz propolis getirdi bunun kilosu 700TL tabiki bir kilo almıyoruz. Ben 50gr(35tl) aldım sanırım 1 ay kadar idare eder. Toz olan fena değil gibi. İlaç niyetine sabah akşam çörek otuyla birlikte yutuyoruz işte tadını boşverdim.
    Acaba bu propolis ve çörek otu ikilisi benden başkasına yarayacakmı merak ediyorum. Yakında kan testinin sonucunu almak için İmmünolojiye gideceğim ondan sonrada gitmeyi düşünmüyorum çünkü büyük bir sevinçle söylüyorum; artık ne doktorlara ne de ilaçlara ihtiyacım kalmadı. Birde şöyle düşünün hem propolis hem de çörek otu antihistaminik etkiye sahip, zaten bu bir çok makalede yazıyor. İlaçları da biz antihistamin diye alıyoruz nihayetinde. Kimyasal yoldan antihistamin alacağıma bunu doğal yoldan yapıyorum.

Hepinize tez zamanda şifa diliyorum.

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.