Şimdi Ara

Akvaryum canlıları ile ilgili soruları buradan alabilirim. Yardım bölümü. (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
147
Cevap
3
Favori
8.804
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: cihat00

25 hacimli bir akvuryama 4 cm kaç balık sığar dikdörtgen uzun

Valla 25/4den 6. Küsüratli çıkıyor. hacim başına :D ama balik huzuru icin 2 tane kafi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Leopanda -- 6 Şubat 2014; 16:51:49 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar dün Beta balığı aldım, fakat balık sürekli dipte duruyor. Arada bir yukarı çıkıp hava alıyor. Sizce sorun nedir ? Not: 30x30x30 beta akvaryumu yapım aşamasındadır.
     Akvaryum canlıları ile ilgili soruları buradan alabilirim. Yardım bölümü.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bugrakurt23

Arkadaşlar dün Beta balığı aldım, fakat balık sürekli dipte duruyor. Arada bir yukarı çıkıp hava alıyor. Sizce sorun nedir ? Not: 30x30x30 beta akvaryumu yapım aşamasındadır.

Dar hacim, stres, kötü su koşulları, balığın hastalıklı olma ihtimali, balığın bazı normal davranışlarının böyle olaması ve bununda normal olabileceği. Daha bir çok neden var, akvaryuma aldıktan sonra gözetleyin duruma göre bakarız belirtilere

• peki bi süreliğine diğer akvaryuma alsam olur mu? akvaryumda moli,vatoz,çöpçü ve 3 tane tetra var bi sorun olur mu
  • quote:

peki bi süreliğine diğer akvaryuma alsam olur mu? akvaryumda moli,vatoz,çöpçü ve 3 tane tetra var bi sorun olur mu

Hayır bir sıkıntı çıkmaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: Leopanda

quote:

peki bi süreliğine diğer akvaryuma alsam olur mu? akvaryumda moli,vatoz,çöpçü ve 3 tane tetra var bi sorun olur mu

Hayır bir sıkıntı çıkmaz

cevabınız için teşekkürler. Tetralar biraz agresif balıklar olduğu için yaşarmı, yaşamaz mı diye tereddütte kaldım.
  • quote:

Her hangi bir akvaryum canlısı veya akvaryum ile ilgili sorularınıza buradan bildiğim kadarı ile yardımcı olabilirim.

Not: Eğer sıkıntınız canlı ise daha net bir cevap alabilmek için lütfen canlının yakın çekim fotoğrafını ve akvaryumun genel fotoğrafını koyarsanız iyi olur.

Arkadaşlar doğuracak diye ayırdık lepistesi ama hamilemi doğuracakmı bilemedik karnı şiş ve siyahlık artmış gibi. Melekleridr bugün anladık dişili ve erkek diyr ama bilmiyoruz siz biliyorsanız cevaplarsanız sevinirim.
     Akvaryum canlıları ile ilgili soruları buradan alabilirim. Yardım bölümü. Akvaryum canlıları ile ilgili soruları buradan alabilirim. Yardım bölümü.

• quote:

Orijinalden alıntı: Greyblack

quote:

Her hangi bir akvaryum canlısı veya akvaryum ile ilgili sorularınıza buradan bildiğim kadarı ile yardımcı olabilirim.

Not: Eğer sıkıntınız canlı ise daha net bir cevap alabilmek için lütfen canlının yakın çekim fotoğrafını ve akvaryumun genel fotoğrafını koyarsanız iyi olur.

Arkadaşlar doğuracak diye ayırdık lepistesi ama hamilemi doğuracakmı bilemedik karnı şiş ve siyahlık artmış gibi. Melekleridr bugün anladık dişili ve erkek diyr ama bilmiyoruz siz biliyorsanız cevaplarsanız sevinirim.
     Akvaryum canlıları ile ilgili soruları buradan alabilirim. Yardım bölümü. Akvaryum canlıları ile ilgili soruları buradan alabilirim. Yardım bölümü.

Melek balıkları buradan görüldüğü kadariyla disi erkek ama tam ayrim icin cok net ve tepe fotograflari lazim. Netten arastirip anlayabilirsiniz emin olmak için. Lepistesinde daha var gibi tam şişmemis karni sttese sokmadan salın. Bir hafta sonra falan alın yavruluga

• Leopanda kullanıcısına yanıt
    Tamam hemen alıyorum yavruluktan. Her hamile lepisteste siyahlık olurmu altında yoksa dişilerdede olup hamile olmayanlarda azmı olur? Meleklerin siyah olanı erkeğe sarı olanı dişiye benziyor değilmi? Teşekkürler bu arada.

• quote:

Orijinalden alıntı: Greyblack

Tamam hemen alıyorum yavruluktan. Her hamile lepisteste siyahlık olurmu altında yoksa dişilerdede olup hamile olmayanlarda azmı olur? Meleklerin siyah olanı erkeğe sarı olanı dişiye benziyor değilmi? Teşekkürler bu arada.

Evet erkek dişi ayrımı biraz da öyle ama daha çok tepe bakımı. Lepisteslerde ise hamile olmayanlar çoğu zaman renksiz veya çok az siyahlık olur yine. Ki genelde ilk yavrulamadan sonra o siyahlık kolay kolay gitmez sürekli hamile kaldığı için. Zaten hamile olduğunda rahatlıkla tecrübesi olmayan biri bile anlar. Çok şişti karnı simsiyah oldu hamile kesin diyebilirsin rahatlıkla
  • up
  • Buradan soruları almaya devam edebilirim.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: cihat00

25 hacimli bir akvuryama 4 cm kaç balık sığar dikdörtgen uzun

Valla 25/4den 6. Küsüratli çıkıyor. hacim başına :D ama balik huzuru icin 2 tane kafi

Akvaryum hobisinde temel balık hacim kuralı;2 ila 5 cm arasındaki balıklar için her cm başına 1,5 lt;5 ila 9 cm arasındaki balıklar için her cm başına 2 lt su hesaplanır.9 ila 13 cm arasındaki balıklar için cm başına 3 lt,14 cm'den daha büyük balıklar için ise cm başına 4 lt su hesaplanır.Bu hesaba göre en fazla 4 cm boyunda 4 balık sığar.Bu maksimum sınırdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yassyoss -- 10 Şubat 2015; 18:09:55 >
  • quote:

up

3cm lik frontoza yavrulari ne kadar eder. Ve yavrular minimum kac hacimde bakilir

• quote:

Orijinalden alıntı: irfan s

quote:

up

3cm lik frontoza yavrulari ne kadar eder. Ve yavrular minimum kac hacimde bakilir

Şimdilik çok fazla para etmezler, tabii bir sarı prenses kadarda az para etmezler :) Balıkların sağlıklarıda önemli görmek lazım. Ama biraz daha büyütüp satmanızda fayda var. Minimum yavru için +70 cm akvaryum iyidir. Ama 4-5 cm boya geldiklerinde en az 200 cm akvaryuma alınmalarını öneririm. Tabii yavru iken bile alabiliyorsanız alın çünkü büyümelerinde önemli etken oynar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Leopanda -- 10 Şubat 2015; 20:00:52 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: irfan s

quote:

up

Şimdilik çok fazla para etmezler, tabii bir sarı prenses kadarda az para etmezler :) Balıkların sağlıklarıda önemli görmek lazım. Ama biraz daha büyütüp satmanızda fayda var. Minimum yavru için +70 cm akvaryum iyidir. Ama 4-5 cm boya geldiklerinde en az 200 cm akvaryuma alınmalarını öneririm. Tabii yavru iken bile alabiliyorsanız alın çünkü büyümelerinde önemli etken oynar

Ben bu yavrulari maselef tankima alamiyorum. o boyutta buyuk baliklarin tacizine ugruyacklar garibanlar.

• Öncelikle Merhaba Ben Bu Gün 2 Adet Elma Salyangozu Aldım.
    Fakat Kabuklarında Sıkıntı Var Ve Kabuklarından neredeyse hiç çıkmadılar.
    Bazı Forumlarda Okudum Kalsiyum Takviyesi Falan Lazımmış.
    Sizce Bunların İyileşmesi İçin Nasıl Bir Yol İzlemeliyim.
    Yavru Tankında Besliyorum bu 2 Salyangozu.
    Siz Diyeceksiniz Başka Yerden Alsaydınız Diye Belki Ama O Kadar Akvaryumcu Gezdim Bunları Buldum Sadece Ve Yaşadığım Şehirde Küçük Olduğundan :(
    Bir Salyangozda Yavru Tankının (Yavru Tankımda Lepistes Yavruları Var) Üstünde Duruyor. Suyun Dibine Doğru İtsem de Batmıyor.
    Sizce NE Gibi Şeyler Yaparak Bu Elma Salyangozlarını Eski Hallerine Getirebilirim.
    Önerilerinizi Bekliyorum Salyangozların Fotoğrafları Aşağıya Link Olarak Koyuyorum :)
    Şimdiden Teşekkürler :(

1. Salyangozum =

https://i.hizliresim.com/MvVdE2.jpg
    https://hizliresim.com/MvVdE2

2. Salyangozum =

https://i.hizliresim.com/YNQgJj.jpg
    https://hizliresim.com/YNQgJj

https://i.hizliresim.com/r25ORz.jpg
    https://hizliresim.com/r25ORz

• Merhaba baliklarim ile ilgili acil bir sey sorabilir miyim?

• Merhaba benim 20 litrelik bir akvaryumum var icinde selale filtre, hava motoru mevcut, 2 tane japon baligim vardi. 3 hafta once bir tanesi oldu ondan sonra balik almadim bir sure sonra digeri surekli kumda oturmaya basladi yemek yemedi. Akvaryumcuya gittim mavi damla verdi. Kullandim degisiklik olmadi yine gittim bu sefer isitici alin dedi bide yanina balik aldim. Bu surecte kuyrugu hafif kanlanmisti ama canlandi yem yemeye basladi biraz. 2 gundur evde yoktum simdi bir geldim agzinin alti kipkirmizi kuyrugu yuzgeci kanli cok kotu. Annem dun basladigini soyledi oyle gorunce sicagin kotu geldigini dusunup isiticiyi cekmis. Simdi ne yapicam akvaryumcularada guvenemiyorum hic cozum bulamiyorlar. Olmesini istemiyorum. Lutfen yardim edin.

• Selamlar herkese 65 litre yeni bir akvaryum aldım 3gün motoru balıksız çalıştırıp suyu dinlendirdim ve canlı doğuran moli lepistes kılıç kuyruktan oluşan 11 balık koyduk bir de vatoz koyduk, ilk defa balık besleyeceğim ve çok bilgim yok internetten bulabildiğim kadarıyla bakmaya çalışıyorum. Yavrulama aşamasında dişilerimiz var ve yavruluk yerine rafya koyarak bir bölüm yaptım, iç hava filtrem var(çok fazla dalga yaptığı için akvaryumun kısa kenarına ayarladım), dekor olarak küçük kaya ve siyah lav taşları koydum(kumdan biraz irice). Molilerden birisi kuma yatıyor sürekli neden bilmiyorum, suyum çok az bulanıklaştı ve çok kalın pisliyorlar:) zamanla çok sorum olacak şimdiden herkese teşekkürler.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.