Şimdi Ara

Akü sorunu chevrolet cruze

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
11
Cevap
0
Favori
248
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Araç sabah sorunsuz çalıştı işe gittim park ettim, öğle arası aracın yanına geldiğimde kapılar kumandadan açılmadı. Manuel açtım anahtarı bir tur çevirdim. Ekranda sadece motor ışığı yanıp dönüyordu başka bir hareketlilik yoktu. Akünün oradan ses geliyordu (video linkte). Aküyü ölçtüm 7 ye düşmüştü. Takviye ile çalıştı. 20 km yol sonrası tekrar ölçtüm 12.6 olmuştu. Araç çalışırken 14.5 gibi değerlerde. Ertesi gün sabah aracı çalıştırmadan tekrar ölçtüm 12.5 ti akü araç sorunsuz çalıştı.

Gün içinde tekrar bir sorun olmadı. Şimdi bu akü niçin boşaldı videodaki ses niye oluştu. Bu konuda bilgi olan yazabilir mi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Ses sırasında marş basılmıyor, araç yarım kontak halinde.

• Aracı çalıştırdıktan sondaki ölçtüğünüz 14v alternatörün ürettiği elektrik. Yani ona aldanmayın. Şarj ettirin diyecem şarj da tutacağını sanmam çünkü 7v lara kadar gerilemiş. Özetle akü bitmiş.

• motograter M kullanıcısına yanıt

Takviye sonrası akü 12.6 oldu. Bir gün sonra hala 12.5 şarj tutuyor yani akü.

Çalışırken ki değeri akü şarj oluyor anlamında yazdım zaten. O değerin de bir önemi var.

• halilcc kullanıcısına yanıt

Öyleyse verin şarja 1 gün kalsın.

• Akü değiştirdiğim gün aynı ses geliyordu.
    Aküyü alalı 5 yıl olmuşsa hiç uğraşmayın.
    Öncesinde bende baya şarj ettim, sonra bu ses.

• Akü ölmüş olabilir. Soğukta bozuk akü hemen su koyuverir. Gözlerden biri bozuktur

• Aküyü değiştiririz sorun değilde, şuan ölçüyorum 12. 6 geliyor bu da akü sağlam demek oluyor, şarj sırasında ölçüyorum, o da sağlam, şarj dinamosu şarj edip gereken değeri veriyor. Ben sese takıldım, acaba sesin kaynağı mı aküyü bitirdi, yoksa akü bittiği için mi o ses çıktı.

• baranel B kullanıcısına yanıt

Sizin tecrübeye göre akü bittiği için o ses çıkıyor.

• Varta akü tak

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.