Şimdi Ara

AKTİF SUBWOOFERLAR (81. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.848
Cevap
59
Favori
224.048
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7980818283
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ok anladım üstad.
    Zaten sub işi yine ertelendi.13 sene önce üniversiteden mezun olmuştum öğrenim kredisi borcu çıkmış borcumu kapattığıma eminim ama hayırlısı.Bu ses sistemi işine girdiğimden beridir heryerden borç fışkırmaya başladı

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dousk kullanıcısına yanıt
    Forumdaki adı arkadasımızın
    @armozgur

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Ringo-Star

quote:

Orijinalden alıntı: Dousk

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-ev-elektronigi-hi-fi-ses-sistemleri-sunfire-ts-eq12-signature-2700-watt-rms-163169930/detay

Çok güzel cihaz hayırlı satışlar.

Ben satmıyorum hocam yanlış anlaşılmasın. Gözden kaçmasın diye konuya linkini vereyim dedim belki almak isteyen olur..

• quote:

quote:

quote:

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-ev-elektronigi-hi-fi-ses-sistemleri-sunfire-ts-eq12-signature-2700-watt-rms-163169930/detay

Ben satmıyorum hocam yanlış anlaşılmasın. Gözden kaçmasın diye konuya linkini vereyim dedim belki almak isteyen olur..

O nedir öyle,,6000 tl, fiyatmı olur,,bu paraya ne sistemler kurulur,,çok parası olana hayırlı olsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: erdos113

quote:

quote:

quote:

O nedir öyle,,6000 tl, fiyatmı olur,,bu paraya ne sistemler kurulur,,çok parası olana hayırlı olsun.

Önceki sayfaları okursanız orda bilgi var arkadaslar

• quote:

quote:

quote:

quote:

Ahhahaha haklısın erdoğan abi 6000 tl ye güzel bi sistem kurulur. Ama bu cihaz başka bişi :)

• quote:

quote:

quote:

quote:

Erdogan cok para ama kalite makina beni aşar, ben hrs 12 peşindeyim günün birinde bulacam ümitle her gün forumdayim.:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Easy Ice -- 3 Mayıs 2014; 14:13:11 >

• Subwoofer detaylarinda frekans bandi yaziyor ve ayrica kesim frekansi yaziyor bunlarin hangisini baz aliyoruz?

Mesela frekans bandi 35hz yaziyor en dusuk ama crossover frekansi 50hz-150hz simdi burada bu 35hz nedir bu sub 35hz e kadar inemiyor mu?

1000-1200tl arasi ne tavsiye edersiniz ? Mesela victa 251A ve 252A var ama aralarinda 500tl oynuyor

Bunun disinda diger onerileriniz ne olur?

• Spirit_Rises kullanıcısına yanıt
    35 Hz 'e iniyor fakat crossover üzerinden hangi Frekansin altı sub tarafından verilecek o ayarı yaparsınız. Bu ayarı da 50 - 150 Hz aralığında seçebilirsiniz demek.
    35 Hz' e inebiliyor gibi gözüküyor fakat hangi desibel aralığında o önemli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi enerji78 -- 3 Mayıs 2014; 21:46:55 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: enerji78

35 Hz 'e iniyor fakat crossover üzerinden hangi Frekansin altı sub tarafından verilecek o ayarı yaparsınız. Bu ayarı da 50 - 150 Hz aralığında seçebilirsiniz demek.

Hocam yani frekans bandinda gordugumuz en kucuk HZ degerine subwoofer inebiliyor diyoruz dogru mudur?

Peki 35hz e inebiliyorsa subwoofer bunu neden crossover degerinde de yazmayip 50 yaziyorlar?

Ve ben amfide minumum 50 ye ayarlayabiliyorum crossover degerini normal mi bu neden daha asagisi yok amfide ? Vsx 921 kullaniyorum..yani kafam biraz karisti bu bilgilerle tamam sub 35hz e inebiliyorsa neden crossu 50 yaziyorlar yada amfide minumum 50 ye inebilmem genel bir kural mi ? Vs vs umarim kafamdaki karisikligi anlamissinizdir

• quote:

Orijinalden alıntı: Spirit_Rises

quote:

Hocam yani frekans bandinda gordugumuz en kucuk HZ degerine subwoofer inebiliyor diyoruz dogru mudur?

Peki 35hz e inebiliyorsa subwoofer bunu neden crossover degerinde de yazmayip 50 yaziyorlar?

Ve ben amfide minumum 50 ye ayarlayabiliyorum crossover degerini normal mi bu neden daha asagisi yok amfide ? Vsx 921 kullaniyorum..yani kafam biraz karisti bu bilgilerle tamam sub 35hz e inebiliyorsa neden crossu 50 yaziyorlar yada amfide minumum 50 ye inebilmem genel bir kural mi ? Vs vs umarim kafamdaki karisikligi anlamissinizdir

Ustat 50 Hz dediği avr de ayar 50 Hz altını sub a 50 Hz üstünü kulelere gönderiyor sub lar ne kar az Hz e iner se o kadar iyi. Sunfire 16 Hz iniyor kib16 Hz inen sub cok az

• Spirit_Rises kullanıcısına yanıt
    Eğer surround hoparlörler kucukse amfiden 80-120 arasi bir değeri ayarlayın. Sub üzerinden ise 150 yapın.

• quote:

Eğer surround hoparlörler kucukse amfiden 80-120 arasi bir değeri ayarlayın. Sub üzerinden ise 150 yapın.

hocam peki amfiden 80 ayarladık diyelim.Sub üzerinden de 80 yapmak gerekmiyor mu? 150 ayarlarsam 150hz frekansındaki sesleride vermeye caısmayacak mı? ama amfiden 80 ayarladıgım ıcın 80 ve altını calacak pekı burada sub'ın üzerinden neden 80 yerine 150 ayarladığımızı anlayamadım?
  • Subwoofer da genellikle en yüksek değerde tutulur önemli olan kaynakta Hz. kesmeniz. Standardı 80 Hz. Olsada eldeki ekipmana göre 120 hz de de kesen arkadaşlar var. Mütakibinde yeterliliğine göre level (şiddet) ayarı yaparsınız hepsi o kadar.
  • hocam tavsiyeniz ne olur sub konusunda mesela 1000tl ye heco victa 251 A nasıldır?
  • Dali SUB E-12f ve kardeşi E-9f gelmiş....
    Sub severlere duyurulur...

AKTİF SUBWOOFERLAR AKTİF SUBWOOFERLAR

• Kısacası izlediğiniz filmde her seye maydanoz olan bir sub isterseniz 120 de olur ama benim kulelerim ıyi sub kendi işine baksın derseniz 50 Hz iyi bi deger 50 Hz altındaki tum olaylar subda çalsın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eraycelik80 -- 4 Mayıs 2014; 11:38:53 >
  • eraycelik80 E kullanıcısına yanıt
    Eray, 50 Hz çok az olur. Eğer tüm kolonlar large ise 50 olabilir fakat genelde kullanıcıların önler kule arkalar küçük oluyor. Bu nedenle 50 az olur.

• 
Sayfa: önceki 7980818283
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.