Şimdi Ara

aktif subwoofer tavsiye

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
17
Cevap
2
Favori
4.936
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Magnat supreme 1000 set + pioneer vsx322 den oluşan bir sistem aldım. her ne kadar elde ettiğim bas tahminimden iyi, bir çok kişi için fazla bile olsa da, benim gibi her ses seviyesinde derin, doygun alt basları seven biri için yetersiz kaldı (bunu her arabama bindiğimde daha iyi anlıyorum). İş böyle olunca bir subwoofer almak farz oldu. elimdeki sisteme ses kalitesi ve seviyesi yönünden uyacak, güç olarak altında kalmayacak ve beni tatmin edebilecek minimum ücretli bir aktif bas almak istiyorum. bu konuda bana her türlü fikrinizi, bilginizi ve yorumunuzu bekliyorum. şimdiden ilgilenen arkadaşlara teşekkürler.

• kendimce yaptığım araştırmalarla bütçe imkanlarına göre bazı modeller belirmeyer başladı kafamda (zaten on binlerce ürün yok o fiyat aralığında), bilgisi olan arkadaşlar karar verme sürecimde fikirlerini paylaşırlarsa sevinirim.
    Aşağıda (kendimce) F/P oranı bana uyacağını düşündüğüm modelleri yazdım...

YAMAHA - YST RSW 300 subwoofer
    KLİPSCH - KSW-10 subwoofer
    WHARFEDALE - PowerCube 12+ active subwoofeR
  • Yamaha hariç , iki secenek de sizi üzmez...
  • sistemime uyacağını tahmin ettiğim ürünler bunlar. 10-12" yeter gibi düşünüyorum. ama bilgi olmadan olan fikirlerin pek kıymeti olmaz, sadece fiyatlarına göre seçtiğim bunları =) sizin başka tavsiyeleriniz olabilir mi marka model olarak?
  • Polk audio düşünürseniz ben psw 125 kullanıyorum gayet memnunum ama verdiğiniz seçenektekilerin hiçbirini dinlemedim.
  • faenal F kullanıcısına yanıt
    ersin.clk arkadaşıma dediğim gibi, sadece fiyatına bakarak rastgele seçtim mesajımda bahsi geçen modelleri. her türlü fikre sonuna kadar açığım. sizin sisteminiz nedir ve kaç m^2 de kullanıyorsunuz?
  • Benimde sistemim yeni Polk Audio front olarak tsi 400 - rear tsi 100 - center cs10 ve sw olarakta psw 125 kullanıyorum bunlarıda vsx-921 ile sürüyorum. Ben bu işte yeniyim ama gerçektende sistem çok iyi oldu bu şekilde.
  • smerjin S kullanıcısına yanıt
    Sinema ve müzik , için benim tavsiyem jamo sub 300 olur veya jamonun sublarına bakabilirsiniz...

Fiyat ve perf. olarak iyidir...
  • jbl sub150 downforce benim tavsiyemde...
  • ersin.clk kullanıcısına yanıt
    bahsetmeyi unuttum, özellikle müzik performansı benim için çok önemli. sinema için bu haliyle bile tatminkar. ama müzik zevkimi katlamak için alt bas höperlörü istiyorum.
    Jamo sub 300 , idealdir mekan buyukse sub 650 kesinlikle tavsiyemdir...
  • ön kolonlarım aşağıda özelliklerini verdiğim magnat supreme 1000, kullandığım oda 30m^2, pioneer vsx-322 le kullanıyorum. tavsiyelerinizin sistemimle uyumu konusunda ne dersiniz?

Principle 3 way bass reflex

Equipment 2x 6.5 “ woofer
    1x 6.5” midrange
    1” dome-tweeter

Power Handling (RMS/Max) 180 / 360 Watt(s)

Impedance 4-8 Ohm(s)

Frequency Response 19 – 38.000 Hz

Crossover Frequencies 500 Hz, 3.500 Hz

Recommended Amplifier Output from 30 Watt(s)

Sensitivity 92 dB
    Hop. değerleri fena değil ama , pio.322 ile zor...

Odanız m2 olarak gayet iyi , bence Pio. 322 değiştirip en azından 921 veya denon 2xxx hatta 3xxx modeli olmalı...

Onkyo 818 de varsa maddi imkan tavsiyemdir...

Sub. olarak jamo sub 650 kesinlikle tavsiyemdir...Müzik işin içine girince perf. olarak gayet iyidir...sinemada tatmin eder...
  • B1800D / Electro Voice Elx 118p / Rcf Art 902as
  • quote:

Orijinalden alıntı: smerjin

bahsetmeyi unuttum, özellikle müzik performansı benim için çok önemli. sinema için bu haliyle bile tatminkar. ama müzik zevkimi katlamak için alt bas höperlörü istiyorum.

Sayin Smerjin,
    Sitemizdeki SUNFIRE ve Martin Logan subwooferlar 40% indirimli olarak begenilerinize sunulmustur.

her iki markada oldukca hizli kontrollu sublardir.

her iki markada da kablosuz baglanti modullu modeller mevcuttur.

Daha fazla bilgi icin,www.audioavm.com adresini ziyaret edebilir yada info@audioavm.com dan temasa gecebilirsiniz.

Saygilar

Audi

• bütçe limitlerime göre yaptığım fiyat/performans karşılaştırmasında düşündüğüm marka modelleri yazdım. bunların arasından birini alabilecek kadar bütçem var. Bu ürünlerden hangisini almalıyım sizce? neden?

Bazı modellerde direk aktif giriş var, bazılarında ise ön kanallardan bağlantı yaparak çalışıyor sadece (teknik ismi sanırım crossover). Bu durumun artıları eksileri varmıdır? varsa nelerdir? seçim yaparken müzik kalitesi açısından farklar yaratır mı?
    Listedeki ürünlerden JBL e karşı kişisel bir sempatim olduğu için üste yazdım, ayrıca içlerindeki tek 12" lik sürücü de wharfedale da. işlev tabiki önemli ancak iş sub-bass olunca boyutta sanırım birz etkili oluyor. ürünlerin hiçbirini dinlemedim test etmedim teorik ve pratik bilgisi/fikri olan tüm arkadaşlardan cevap beliyorum, şimdiden teşekkürler.

1- JBL LOFT SP 150 subwoofer
    2- Polk Audio PSW110
    3- Klipsch KSW-10 subwoofer
    4- WHARFEDALE PowerCube 12+ active subwoofer
    5- HARMAN KARDON HKTS 200 subwoofer
    6- Boston Acoustics A Sub 250 Subwoofer

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi smerjin -- 23 Eylül 2013; 16:49:18 >

Hangisini aldınız?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.