Şimdi Ara

Aktarmalı uçuş için 1sa20dk yeterli mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
19
Cevap
0
Favori
15.169
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Ben ilk defa yurtdışına gidicem.İzmirden Parise İstanbul aktarmalı bilet aldım.Ama aktarmalar arası 1 saat 20 dk.Bu vize pasaport kontrolü ve diğer işlemler için çok kısa bir süre mi? Hiç aktarmalı uçağa da binmediğim için tam bilmiyorum bavulumu alıp tekrar kontrole girmem gerekiyor mu?

• 30dk bile yeter :)
  • İç terminalden ,dış terminale gideceğim .Ayrıca pasaport kontrolü olası güvenlik sorunu birde ilk defa yurtdışına çıkacağım ilk vizem falan.Birde uçağın kapıları da daha erken kapanıyor.Yeticeğine emin misiniz ? İçim hiç rahat değil çünkü :(
  • Bileti aldigin yere sorsan dahs net bilgi alirsin.yaniltmiyim ams aktarma ayni hava yoluyla ise 1 saat falan rahat yetiyo diyolar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • thy ise sıkıntı olmaz bi kere. ben zürih aktarmalı varşova-istanbul uçağında zürih'te 50 dk aktarma süresinde pasaportta 10 dk memurun kıllığından dolayı beklememe ve ilk uçağın varşova'dan 20 dk geç kalmasına rağmen yetiştim (2. uçağa da 20 dk rötar yazmışlardı o ayrı)

aktarmayla gelen yolcular görünüyor sistemde. shengen in varsa sıkıntı çıkmaz zaten pasaportta. en fazla kaybın sıra beklersin. ilk uçak rötar yaparsa aktarma uçağına da yansıyor o rötar. ki buna rağmen de uçağı kaçırırsan thy veya airfrance gibi büyük bir şirket ise seni mağdur etmez. sonraki uçağa veriyorlar senden kaynaklanmayan bir sıkıntı olduğunda

için rahat olsun. hızlı adımlarla yürü bişey olursa çıngar çıkar

**bir de yeni gördüm. ilk kez yurtdışına çıkıyorum demişsin. harç pulunu unutma al onu öyle gir pasaport sırasına. havalimanında maliyenin bürosu var. sonra geri dönme sonra boşuna

***schengen in varsa bişey olmaz. tr polisi var zaten. pasaportuna vizene puluna bakıyor basıyor damgayı. tr gümrüğünde sıkıntı çıkması %0,1 ihtimal veriyorum

****yuh amma yazmışım.. bunu mu bekliyomuşum demek ki

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sinergy -- 28 Nisan 2013; 5:11:06 >

• quote:

Orijinalden alıntı: sinergy

thy ise sıkıntı olmaz bi kere. ben zürih aktarmalı varşova-istanbul uçağında zürih'te 50 dk aktarma süresinde pasaportta 10 dk memurun kıllığından dolayı beklememe ve ilk uçağın varşova'dan 20 dk geç kalmasına rağmen yetiştim (2. uçağa da 20 dk rötar yazmışlardı o ayrı)

aktarmayla gelen yolcular görünüyor sistemde. shengen in varsa sıkıntı çıkmaz zaten pasaportta. en fazla kaybın sıra beklersin. ilk uçak rötar yaparsa aktarma uçağına da yansıyor o rötar. ki buna rağmen de uçağı kaçırırsan thy veya airfrance gibi büyük bir şirket ise seni mağdur etmez. sonraki uçağa veriyorlar senden kaynaklanmayan bir sıkıntı olduğunda

için rahat olsun. hızlı adımlarla yürü bişey olursa çıngar çıkar

**bir de yeni gördüm. ilk kez yurtdışına çıkıyorum demişsin. harç pulunu unutma al onu öyle gir pasaport sırasına. havalimanında maliyenin bürosu var. sonra geri dönme sonra boşuna

***schengen in varsa bişey olmaz. tr polisi var zaten. pasaportuna vizene puluna bakıyor basıyor damgayı. tr gümrüğünde sıkıntı çıkması %0,1 ihtimal veriyorum

****yuh amma yazmışım.. bunu mu bekliyomuşum demek ki

Yurtdışı pasaprt harcını yeni öğrendim.Bankalardan da yatırabiliyormuşsun sanırım.Eğer İzmirde yatırabiliyorsam sorun değil de o aktarma süresinde yatırmam gerekiyorsa o zaman süre daha da azalıyor :D

Aktarmayı aynı firmadan aldım.Pegasustan.Sadece THY gibi firmalar mı aktarmadan bavulu kendileri aktarıyor? Aslında kendim alıp aktarsam daha rahat ederim malum valizlerin kaybolması falan baya duyulmuş şeyler.Ayrıca şöyle bir durum olur mu ; diyelim ki ben yetiştim uçağa ama normal bagajım yetişemedi (bazen bu da oluyormuş) bir sonraki uçakla geldi falan.Böyle birşey duydunuz mu?

* Bu arada cevaplarınız için çok teşekkürler.İlk kez yurtdışına çıkıyorum ve panik yaptım azıcık bu durumdan dolayı :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sheldorz -- 28 Nisan 2013; 5:20:16 >

• pul zaman kaybı değil. izmir'den de alabilirsin sanırım. yurtdışı varsa maliyenin bürosu vardır. pul almak 10 snlik iş. amcaya 15 tl ver pulu versin hadi eyvallah de, bu.

bavul aktarmayı her şirket yapar. bavulunu kendin aktarman en riskli olay. geç gelirse kesin kaçırırsın. bırak onlar halleder. THY falan diye müşteri memnuniyetine önem veren şirketler diye dedim. arkadaşım fransa aktarmalı ispanya uçağı almıştı. fransaya giremezsin sıkıntı olur demişler direkt uçağa bilet vermişler mesela. ama senden kaynaklı olmayan bir sıkıntıda seni anlaşmalı olduğu sonraki ilk boş uçağa vermek zorunda. gün farkı falan olursa otel falan da karşılamak zorunda vs vs. haklarını bil ne olur ne olmaz.
    *bu arada pasaportta bir sıkıntı olduğunda bu senden kaynaklı sayılıyor sanırım. ama kuyruk muyruk seni bağlamaz.

bavul kaybolmaz da yetişememe durumu olabiliyor. ama 30 40 dk olduğunda olur bu genellikle. seninki yetişir. yetişmezse de yine sonraki uçakla gönderiliyor. arkadaşıma oldu. swiss'ti şirket. isterseniz bulunduğunuz şehre biz kargolayabiliriz demişler hatta.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sinergy -- 28 Nisan 2013; 5:26:27 >

• Benim ilk vizem Fransaya.O yüzden direk Fransaya giden uçak bileti aldım İstanbul aktarmalı.Yani aktarmayı sadece yurt içinde yapacağım için o sorun olmaz.Tek sorun benim yada valizimin yetişememesi.Benim yetişmem önemli çünkü o gün orda hatta mümkünse o saatlerde orada olmam lazım.Umarım sorun olmaz dediğiniz gibi.

Bavuluma da a4 kağıdına adımı email bilgilerimi uçuşumu falan yazıcam büyük harflerle,kaybolma ihtimaline karşı :P

Teşekkürler tekrardan! :)
  • göz önüne almadığınız bir nokta var, güvenlik kontrollerinde sıra çok uzun olursa patlarsınız bilginize. ben 2 saat önce gidip son çağrıyla uçağa bindiğimi bilirim. Eger yapabiliyorsanız İzmirden istanbula olan uçağı daha erkene alın.
  • Güvenlik kontrolündeki sırayı beklemek zorunda değiller mi peki? Ben erkene aldırmak istemiyorum ama dediğiniz gibi riskliyse erkene aldırmam gerekecek sanırım :/
  • İçin rahat olsun gayet yeterli bir süre, üstelik yurtiçinde aktarma yapıcan.Aktarmalı uçuşlarda tek sıkıntı farklı fimalardan alırsan olur yani mesela pegausla istanbul yaptın daha sonra airbelin le berline gidicen bu durumlarda arayı b uzun tutmak lazım biraz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sheldorz

Güvenlik kontrolündeki sırayı beklemek zorunda değiller mi peki? Ben erkene aldırmak istemiyorum ama dediğiniz gibi riskliyse erkene aldırmam gerekecek sanırım :/

çok sıra olmaz. 30 40 gişe vardı sanırım toplamda. bi 10 dk ortalama beklersin. pasaport geçişi için 2 blok var birbirinden uzak. kamera ile öbür tarafı gösteriyorlar.

baktın sıra çok fazla kaçacak gibi. yanda engelliler için polis bekliyor. durumu izah et. insan sonuçta onlar da yardımcı olmaya çalışırlar. gözü açık ol yeterli

*bunu her durumda yap demiyorum. eğer uçak kaçacak gibi olursa en son çare olarak belirtiyorum*

• Farklı havayolundan alıp riske girmedim.Aynı havayolu şirketi.Ama pegasus tan pek emin değilm.Müşteri memnuniyeti söz konusuysa çok da harika sayılmazlar :)

En iyisi Pegasus u arayıp onların görüşlerini almak.Ama onlar ne kadar açıklayıcı olurlar bilemiyorum.Diğer yandan erkene alırsam bir miktar para ödemek zorunda kalıcam o yüzden deneyimi olanların görüşlerini almak istedim.

* Bu arada sinergy,son verdiğin öneri Türk pratik zekasına yakışan bir hareketti çok sağol.Hiç olmadı bunu denerim.Her durumda yapmam tabi ama özel durum sonuçta :D *
  • quote:

Farklı havayolundan alıp riske girmedim.Aynı havayolu şirketi.Ama pegasus tan pek emin değilm.Müşteri memnuniyeti söz konusuysa çok da harika sayılmazlar :)

En iyisi Pegasus u arayıp onların görüşlerini almak.Ama onlar ne kadar açıklayıcı olurlar bilemiyorum.Diğer yandan erkene alırsam bir miktar para ödemek zorunda kalıcam o yüzden deneyimi olanların görüşlerini almak istedim.

* Bu arada sinergy,son verdiğin öneri Türk pratik zekasına yakışan bir hareketti çok sağol.Hiç olmadı bunu denerim.Her durumda yapmam tabi ama özel durum sonuçta :D *

o arkadaşın anlattıgı durum türklükle alakalı değil aslında. bu işi her yerde yapıyorlar amerikada da yaptım geçirdiler eger özel bir durumun varsa böyle

soruna gelince yeterli olması gerekir ama bir dahakine en az 2 saat yapmaya calıs aktarmayı bence. ilk ucagın 20 dakika rötar yapsa mesela, o süre 1 saate iniyor. havaalanında 15 dakika kaybolsan 45 dakikan kalıyor. bir de sıra beklemesi cartı curtu var. %99 yeterli olacaktır ama birdahaki sefere daha dikkatli olursun

• quote:

Orijinalden alıntı: uAslAnkara

quote:

Farklı havayolundan alıp riske girmedim.Aynı havayolu şirketi.Ama pegasus tan pek emin değilm.Müşteri memnuniyeti söz konusuysa çok da harika sayılmazlar :)

o arkadaşın anlattıgı durum türklükle alakalı değil aslında. bu işi her yerde yapıyorlar amerikada da yaptım geçirdiler eger özel bir durumun varsa böyle

soruna gelince yeterli olması gerekir ama bir dahakine en az 2 saat yapmaya calıs aktarmayı bence. ilk ucagın 20 dakika rötar yapsa mesela, o süre 1 saate iniyor. havaalanında 15 dakika kaybolsan 45 dakikan kalıyor. bir de sıra beklemesi cartı curtu var. %99 yeterli olacaktır ama birdahaki sefere daha dikkatli olursun

Peki bu süre valiz aktarımı için yeterli mi sence? Birde valizimin diğer uçağa aktarıldığına nasıl emin olabilirim.Bunu İsgtanbul-paris uçağına binmeden öğrenmenin yolu var mı? Yoksa pariste bekledin 1 saat gelmedi ondan sonra mı fark edilcek olay?

Rötar yapması durumunda diğer uçağım benim beklemek zorunda değil mi? Sonuçta bileti aktarmalı olarak tek seferde aldım.Yani aynı havayoluna(Pegasus) ait ve ayrı ayrı almadım.

Çok fazla soru soruyorum biliyorum ama bu iş beni çok strese soktu :(

• ben abd ye ilk indim şikagayo, sonraki uçak 15 20 dk ya kalkacak, gümrüğe bi girdim abov hayvan gibi sıra var. imkansız yetişmem. böyle labirent gibi döne döne sıralar var ya onlardan, yok aga dedim ilk kez geldiğim yer ucagı kaçırırsam bi de yandım, altından geçmeye başladım iplerin neyse eleman soruyor niye geldin falan kan ter içindeyim ben o ara tabi, sonra dedim uçuşum var şu vakitte yetişebilir miyim, adam yok imkansız dedi. orda kaynar sular boşaldı üstümden tabi, sonra abdlilerin mal oldugunu anladım tabi, koştura koştura gittim öteki uçağa ucu ucuna yetiştim. rahat hayatımdaki en kötü günlerden biriydi ankarada evden çıkmamla odama girmem 24 saat sürdü üstüm başım nası ter, iğrendim resmen uçmaktan, on kere yıkadım orda giydiğim kıyafeti hala psikolojik ter kokuyor bana

• ilk defa cıkıyorsan yurt dışı harç puluda al.aktarmalıysa senin bavullaara karısmana gerek yok ki.bavulları alsan bile 1 bucuk saatte ucagı kacırma ihtimalin yok yeter sana
  • Pegasus müşteri hizmetlerini aradım.Bana bu sürenin yeterli olduğunu ,bagajımın ordaki görevliler tarafından diğer uçağa aktarılacağını söyledi.(Ama havaalanında ne kadar uzun süre bulunursan o kadar iyi dedi) Bunun dışında eğer oldu ki yetişemedim,ortalıkta kargaşa yaratarak içeri girme kozumu kullanmayı düşünüyorum,riske atıcam bileti yapcak birşey yok.Yardımcı olan herkese teşekkürler :)
  • quote:

Ben ilk defa yurtdışına gidicem.İzmirden Parise İstanbul aktarmalı bilet aldım.Ama aktarmalar arası 1 saat 20 dk.Bu vize pasaport kontrolü ve diğer işlemler için çok kısa bir süre mi? Hiç aktarmalı uçağa da binmediğim için tam bilmiyorum bavulumu alıp tekrar kontrole girmem gerekiyor mu?

Yeterlı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.