Şimdi Ara

AKP Çok Fena Düşüyor.. (408. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28.562
Cevap
66
Favori
517.933
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1406 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 406407408409410
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Birader İKİSİNİ KIYAS BİLE EDEMEZSİN.Geçiceksiniz o işi birisi ülkesi için canını feda etmiş yoklukta düşmanla savaşmış diğeri ne yapmış? Birisine dünya saygı duyuyor (ki İngilizlerin tarihte başına bela olan en büyük 5 lider listesinde var) diğerine şu komşular bile tınmıyor. Birisi bu ülkeyi bitmiş halde almış ve buralara getirmiş diğeri ne yapmış? Ben söyliyim BOY BOY GEMİCİK ve SARAY.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Boş boş konuşanlara ve hayal kuranlar şu yazıyı bi okusun excel dosyasından da modelleri bir incelesin. Öyle CHP-MHP koalisyonu falan yalan.

http://www.diken.com.tr/hdpnin-baraji-gecmesi-ya-da-gecmemesi-butun-mesele-bu-degil/

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1b9ptGZ9_Ee1zbtsDCWf2DDt3Lkz3PmvLmpt3A5StcZU/edit#gid=723190254

• quote:

Orijinalden alıntı: uğur4105

quote:

Orijinalden alıntı: RABBANİYYUN

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: mr10ur1907

BİRDE BAŞIMIZA NÜKLEER ÇIKTI BİZ DAHA ELEKTRİĞİ İDARE EDEMİYORUZ ŞAKA GİBİ.MİLLETÇE ALKIŞLIYORUZ!!!

Büyük usta klasikleşmiş balkon konuşmasını yaparken de alkışlarsınız umarım

senin büyük ustan balkon konuşması yapamaz seçimden sonra sözde tarafsız olmak zorunda o konuşmayı yaptığı an ettiği yemini çiğner günah Allah'a inanca varsa tabiki ayrıca anayasaya aykırıdır cumhurbaşkanının herhangi bir partiyi desteklemesi...

Kim takar darbe anayasasını? Atatürk de partili cumhurbaşkanı değil miydi zaten?

1861 osmanlı anayasasını bir oku istesen 1982 anayasasının eksiği var fazlası yok o anayasadan hani osmanlı osmanlı diyorsunuz ya darbe anayasası dediğin yasa osmanlı anayasasından daha hafif maddeler içeriyor biraz araştırın öyle gelin

Yeni anayasaya geliyor rahat olun siz

yeni anayasayı rüyanızda bile göremezsiniz

Tabi tabi. Her seçim gecesi gibi ortadan kaybolacaksınız yine.
     AKP Çok Fena Düşüyor..

biz buradayız bir yere kaybolduğumuz yok ama sizlerin hevesi kursağında kalacak başkanlık sistemi ve federal devlet düzeni asla gelmeyecek bu ülkeye Cumhuriyet ile devam o örümcek ağı kaplanmış beyninize bunları yerleştirin artık okay

Hadi göreceğiz bakalım.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Kragger

Hadi lan oradan.Atatürk'ün yanın ismini bile yazmam bırak karşılaştırma yapmayı.Biri ülkeyi birleştirmiş ve kurtarmış diğeri kin nefret tohumu ekmiş herkes kanlı bıçaklı.

İşinize gelmeyince hemen seviyeyi düşürüyorsunuz işte. Boşuna bloklamamışım seni. Bak ne güzel kabul ediyorsun mustafa kamal atatürk'ün partili cumhurbaşkanı olduğunu. O zaman büyük ustaya da laf etmeyeceksiniz.

O zaman tek parti oldugundan haberin var mi

Mustafa Kemal Ataturk cok partili sistem icin calisirken erdoganin elinden gelse diger butun partileri kapatir

• quote:

Birader İKİSİNİ KIYAS BİLE EDEMEZSİN.Geçiceksiniz o işi birisi ülkesi için canını feda etmiş yoklukta düşmanla savaşmış diğeri ne yapmış? Birisine dünya saygı duyuyor (ki İngilizlerin tarihte başına bela olan en büyük 5 lider listesinde var) diğerine şu komşular bile tınmıyor. Birisi bu ülkeyi bitmiş halde almış ve buralara getirmiş diğeri ne yapmış? Ben söyliyim BOY BOY GEMİCİK ve SARAY.

Kıyas ediyorum işte. Ne oldu? İftira büyük günahtır bu arada hatırlatayım. Gerçi seni pek ilgilendirmiyordu böyle konular değil mi?
  • entry nick derim kendime 7 haziran gecesi görüşmek üzere

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ak27 -- 15 Nisan 2015; 15:02:13 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: KnghtER

quote:

quote:

Hadi lan oradan.Atatürk'ün yanın ismini bile yazmam bırak karşılaştırma yapmayı.Biri ülkeyi birleştirmiş ve kurtarmış diğeri kin nefret tohumu ekmiş herkes kanlı bıçaklı.

İşinize gelmeyince hemen seviyeyi düşürüyorsunuz işte. Boşuna bloklamamışım seni. Bak ne güzel kabul ediyorsun mustafa kamal atatürk'ün partili cumhurbaşkanı olduğunu. O zaman büyük ustaya da laf etmeyeceksiniz.

O zaman tek parti oldugundan haberin var mi

Mustafa Kemal Ataturk cok partili sistem icin calisirken erdoganin elinden gelse diger butun partileri kapatir

Elbette o dönem tek parti vardı. Açılan partileri kapattılar çünkü

• bu Akp yine şike falan yapar alır oyları şikeci akp her tarafa adamlarını soktuuu
  • quote:

Orijinalden alıntı: olağan_şüpheli

quote:

Orijinalden alıntı: mng1

quote:

iranın yerli helikopterinin yanına sunu koyup bakın. hiç teknoljik olarak takın duruyorlar mı
     AKP Çok Fena Düşüyor..

AKP Çok Fena Düşüyor..

bizim halkımız Batı'nın yaptıklarını satın alıp övünmekten başka bir şey yapmaz. volkswagen alır sanki kendisi üretmiş gibi tok kapı sesi var deyip kasım kasım kasılır. parasını verip alınan ürünle övünülmez. suudi arabistan da petrol parasını askeri oyuncaklara yatırıyor.

türkiye'de otomobil üretiliyor demişsiniz. Toyotanın kuruluş yeri Türkiye'de ben mi bilmiyorum. adama üreteceği yeri gösteriyoruz biz işin AMELELİĞİNİ yapıyoruz. amelelik keyif veriyorsa bilemem. sizin dediğiniz Almanya'da Opel fabrikasında çalışan Türk işçinin Opel'i ben ürettim demesi gibidir.
    İran araçlarında kendi motorunu kendi teknolojisini kimsenin ağzına bakmadan istediği zaman istediği kadar üretiyor.
    http://www.ikco.ir/
    hele sınır ötesi operasyonda abddnin cervabını beklemiyor. f16larımız vurur demişsiniz. f16 vurma kabiliyetine sahiptir ama sadece korkusuz mert Batı'dan korkmayan hukumetlerin elinde ise.
    APPLE da Çin'e işlemci yaptırıyor diyorsunuz ÇiN şirketi Apple şirketine ipadi örneğin Fransa'ya satamazsın diyebiliyor mu? cevap hayır yani apple amerikanındır. iran ürettiği askeri aracı istediği ülkeye verebiliyor mu cevap evet savunma sanayisi millidir. Fırtına obüsünü ve agusta Westlanddan çakma t129 helikopterini kardeş ülke azerbaycana bile satamıyoruz. demek ki MOTOR hayati bir parçaymış. demek ki abd izin vermezse kendim ürettim diye ortalarda gezdiğin ürünü bile satamazsın. bizim gibi geliişmemiş ülkelere eskimiş teknoloilerini transfer ediyorlar. bizim gibi askerinin başına çuval, geçirilip muavenet zırhlısı vurulup, gemide vatandaşları uluslararası sularda katledilip susmuyorlar. aşağıdaki linklerde İngiliz ve Abd askerlerini nasıl paketlediklerini izleyebilirsiniz belki ilham verir.
    http://www.trmilitary.com/viewtopic.php?f=66&t=1928
    https://www.youtube.com/watch?v=GMc0FKmrQQA

helikopterleri dış görünüşüyle karşılaştırabilmek büyük başarı. doktor olsanız hastaya bakıp teşhis koyarsınız. Lada Niva da çok çirkin ama arazide Hummer'ın geçemediği yerlerden başarıyla geçtiği TESTLERLE sabittir.
    teknik verileriyle karıştıkları savaşlarla değerlendirme yapılır. okuma yazma bilmeyen çocuklar gibi hikaye kitabının sadece resimlerine bakıyorsunuz. teknik verilerini bulun karşılaştırın.

laf olsun diye cevap yazmışsın kusura bakma.

helikopteri dış görünüşüne göre yargılamıyorum. ama dış görünüşe bakmak bile yeterli teknolojik kabiliyetini görmek için. bir insanın hasta olup olmadığını anlamak için illaki alanında uzman doktor olmak gerekmiyor. bazen bi bakarsın hasta olduğunu net şekilde görürsün. mülayim sert ve mülayim ters aklıma geldi. kemal sunal filmini biliyorsundur.

Tr yerli otomobil üretiyor demedim ülkemizde otomobil üretiliyor dedim.üzbinlercesi de avrupaya amerikaya ihrac ediliyor. bu hem iyi hem kötü. bu kadar büyük bir altyapısı olan bir ülkenim yerli otomobil üretmemesi üzücü. otomobil üretebilecek olanlar zaten TR de ortak üretim yapıyorlar yabancı şirketlerle. e haliyle bu insanlar yüz milyonlarca dolarlık ek masrafa ve riske girmek istemiyorlar. burda elini taşın altına sokması gereken devlettir. bazı hesaplamlar yaptırlar ve milyar dolarlık yatırım gerekli dediler. düşün sen SABANCI olsan KOÇ olsan durduk yere milyar dolarlık risk alır mısın . onlar zengin ama bu maliyetler onlar için bile yüksek. dahası bu maliyeti yaptıktan sonra başarılı olabilecğin kesin değil. yani paralar ucabilir. dediğim gibi bu büyük risk için devletin destek olması lazım ama tık yok. iki model ön plana çıktı. birincisi yabancı bir şrketi alalım millileştirelim. mesela saab gibi bir firma. ama bu seferde şöyle bir durum var. saab zaten satamıyor ki. milyar dolar verip satış yapamayan bir şrketi alamk ne kadar mantıklı. ikincisi ise aracı biz yapalım ama motor yabancı olsun dedin. burdan sonra noldu bilmiyorum . bu arada tekrarlıyorum yeri motor üretiyoruz. traktör için kamyon için ve yakın zamanda da tank için. sorun üretmek değil .fiyatı makül bir ürünü rekabet edecek teknoloji ile üretmek. lamborghini bile motoru ve s
    spansiyonları toplama. kalkıp yüzde yüz itanyaln olsun deseler belki de yeteri kadar güzel olmayacak. dediğim gibi belkği harika değiliz ama iranı da övmenin luzumu yok bu konuda.

bizim batıya bağımlılığımız f16 ile sınırlı değil.. %100 yerli ucak olsa gene operasyon yapmaz bizimkiler. tabi eleştirirken acımasız olmamak lazım. biz nasıl ki batıya bağlıysak iranda rusya ve çine arkasını dayamış durumda.teknoloji devi israil bile abd olmadan fos .

dostum bak. benim en uyuz olduğum noktalardan biride motor konusudur. askeri teknolojilerde her bir teknoloji önemlidir. yani motor önemli gerisi fos diye bir şey yok. diğer taraftan yüzde yüz yerli helikopterimiz olsa motoru bile türk olsa batı izin vermediği sürece satamazdık.bölgede güç dengesini değiştirecek ve savaş riskini çıkarak silah satışına sıcak bakmazlar kolay kolay.

yapma gözünü seveyim ingiliz askerlerini paketledi diye süper güçmü oldular .en fazla reklam yaptılar. yarın bir gün abd operason yaparsan görürürüz süper iranı. iran güçlü bir devlet ,saygı duyulacak bir devlet. ama bu tarz demogojik olaylar ile şişirmeye gerek yok. bizdeki olumsuzlukların tmelinde yöneticilerin zayıflığı var ve küreselleşmenin getirdiği ekonomik bağımlılık var. yani irana göre çok dezavantajımız var. şran ise küresel değil bu yüzden dışardan etkilenmesis kolay değil. onunda en önemlis sıkıntısı petrol fiyatları.

En basta iran milleti zihniyet veaddi olarak geri diyordunuz simdi saygi duyulavak bir devlet siyorsunuz.
    Mavi marmarayi vurarak İsrail de çok iyi reklamını yaptı o zaman.

Tüm Batı'ya karşı devrim yapmış ve basarili olmuş bir halka ancak hava bombardımanı yapabilirler. İran halkı karada armut toplamaz.

• İftira derken ne iftirası söyler misin?

Burslu okurken gemicikler almak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Angamaite -- 14 Nisan 2015; 21:04:13 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bodylove

al birini vur ötekine...

Chpyi geç zaten ama mhpnin başında yazıcıoğlu olsaydı hiç düşünmeden damgayı basardım

neden chpyi geçelim sebebini söylermisiniz?
  • Atatürk'ün kurduğu bu cumhuriyetin nimetlerinden faydalanarak iktidar oldunuz cumhurbaşkanı,başbakan oldunuz..

İnanılmaz bir şekilde Atatürk'e hakaret ediyorsunuz ..Allah görsün sizi..

Herhangi bir arap ülkesi gib olsaydık çok görürdünüz siz iktidar olmayı..

tam da olmak istediğiniz bu işte..

hanedanlığı padişahlığı deden oğula devam ettirip zorbacı barbar tam bir ortadoğu ülkesi haline getirmek istiyorsunuz..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ati39 -- 14 Nisan 2015; 21:05:40 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Serkan D.

quote:

quote:

quote:

quote:

BİRDE BAŞIMIZA NÜKLEER ÇIKTI BİZ DAHA ELEKTRİĞİ İDARE EDEMİYORUZ ŞAKA GİBİ.MİLLETÇE ALKIŞLIYORUZ!!!

senin büyük ustan balkon konuşması yapamaz seçimden sonra sözde tarafsız olmak zorunda o konuşmayı yaptığı an ettiği yemini çiğner günah Allah'a inanca varsa tabiki ayrıca anayasaya aykırıdır cumhurbaşkanının herhangi bir partiyi desteklemesi...

Kim takar darbe anayasasını? Atatürk de partili cumhurbaşkanı değil miydi zaten?

Takacaksın. Şu an geçerli anayasa o, beğensen de beğenmesen de.

Atatürk cumhurbaşkanıyken 20 parti vardı sen de haklısın.

Nasıl kuduruyorsunuz Atatürk de Atatürk diye. Zavallılar sizi. Kimle kimi kıyasladığınızı hiç bir zaman anlayamayacak kadar bağnaz, gözleri bağlı ve biat kültürünün vazgeçilmez parçalarısınız.

O dönem kurulan iki parti de çeşitli bahanelerle kapatıldı mı kapatılmadı mı? Gelip burada demokrasi dersi verecek durumda değilsiniz.

Sen ve senin gibiler demokrasi dersi verecekse yanmışız. Ben sana demokrasi dersi vermiyorum, gerçeklerle konuşuyorum. O dönem kapatılan İttihat ve Terakki Partisi yabancı hayranlığı ve illegal faaliyetleri yüzünden kapatılmıştır.

Cahil diyince de sinirleniyorsunuz troller. Araştırma yok, mantıklı cevap yok. Her türlü laf salatası var ama.

• Bu CHP liler 24 saat aynı kişiler mesaj atıyor. Partilerinde bu kadar hevesli olsaydı iktidar olurdu.

• quote:

İftira derken ne iftirası söyler misin?

http://youtu.be/VDIdyGderwI

KILIÇDAROĞLU’NUN SSK KARNESİ: (TL)
    1991 128.000 KAR ZİYA YALÇIN SAYIN
    1992 2.556.000 ZARAR KEMAL KILIÇDAROĞLU
    1993 8.084.000 ZARAR KEMAL KILIÇDAROĞLU
    1994 19.399.000 ZARAR KEMAL KILIÇDAROĞLU
    1995 81.335.000 ZARAR KEMAL KILIÇDAROĞLU
    1996 144.383.000 ZARAR KEMAL KILIÇDAROĞLU
    1997 336.000.000 ZARAR KEMAL KILIÇDAROĞLU
    1998 447.000. 000 ZARAR KEMAL KILIÇDAROĞLU
    1999 1.111.000.000 ZARAR KEMAL KILIÇDAROĞLU

• Bu sene akp tek basına gelemez diye düşünüyorum koalisyon olur diye düşünüyorum CHP ile

• quote:

quote:

quote:

quote:

iranın yerli helikopterinin yanına sunu koyup bakın. hiç teknoljik olarak takın duruyorlar mı
     AKP Çok Fena Düşüyor..

AKP Çok Fena Düşüyor..

bizim halkımız Batı'nın yaptıklarını satın alıp övünmekten başka bir şey yapmaz. volkswagen alır sanki kendisi üretmiş gibi tok kapı sesi var deyip kasım kasım kasılır. parasını verip alınan ürünle övünülmez. suudi arabistan da petrol parasını askeri oyuncaklara yatırıyor.

türkiye'de otomobil üretiliyor demişsiniz. Toyotanın kuruluş yeri Türkiye'de ben mi bilmiyorum. adama üreteceği yeri gösteriyoruz biz işin AMELELİĞİNİ yapıyoruz. amelelik keyif veriyorsa bilemem. sizin dediğiniz Almanya'da Opel fabrikasında çalışan Türk işçinin Opel'i ben ürettim demesi gibidir.
    İran araçlarında kendi motorunu kendi teknolojisini kimsenin ağzına bakmadan istediği zaman istediği kadar üretiyor.
    http://www.ikco.ir/
    hele sınır ötesi operasyonda abddnin cervabını beklemiyor. f16larımız vurur demişsiniz. f16 vurma kabiliyetine sahiptir ama sadece korkusuz mert Batı'dan korkmayan hukumetlerin elinde ise.
    APPLE da Çin'e işlemci yaptırıyor diyorsunuz ÇiN şirketi Apple şirketine ipadi örneğin Fransa'ya satamazsın diyebiliyor mu? cevap hayır yani apple amerikanındır. iran ürettiği askeri aracı istediği ülkeye verebiliyor mu cevap evet savunma sanayisi millidir. Fırtına obüsünü ve agusta Westlanddan çakma t129 helikopterini kardeş ülke azerbaycana bile satamıyoruz. demek ki MOTOR hayati bir parçaymış. demek ki abd izin vermezse kendim ürettim diye ortalarda gezdiğin ürünü bile satamazsın. bizim gibi geliişmemiş ülkelere eskimiş teknoloilerini transfer ediyorlar. bizim gibi askerinin başına çuval, geçirilip muavenet zırhlısı vurulup, gemide vatandaşları uluslararası sularda katledilip susmuyorlar. aşağıdaki linklerde İngiliz ve Abd askerlerini nasıl paketlediklerini izleyebilirsiniz belki ilham verir.
    http://www.trmilitary.com/viewtopic.php?f=66&t=1928
    https://www.youtube.com/watch?v=GMc0FKmrQQA

helikopterleri dış görünüşüyle karşılaştırabilmek büyük başarı. doktor olsanız hastaya bakıp teşhis koyarsınız. Lada Niva da çok çirkin ama arazide Hummer'ın geçemediği yerlerden başarıyla geçtiği TESTLERLE sabittir.
    teknik verileriyle karıştıkları savaşlarla değerlendirme yapılır. okuma yazma bilmeyen çocuklar gibi hikaye kitabının sadece resimlerine bakıyorsunuz. teknik verilerini bulun karşılaştırın.

laf olsun diye cevap yazmışsın kusura bakma.

helikopteri dış görünüşüne göre yargılamıyorum. ama dış görünüşe bakmak bile yeterli teknolojik kabiliyetini görmek için. bir insanın hasta olup olmadığını anlamak için illaki alanında uzman doktor olmak gerekmiyor. bazen bi bakarsın hasta olduğunu net şekilde görürsün. mülayim sert ve mülayim ters aklıma geldi. kemal sunal filmini biliyorsundur.

Tr yerli otomobil üretiyor demedim ülkemizde otomobil üretiliyor dedim.üzbinlercesi de avrupaya amerikaya ihrac ediliyor. bu hem iyi hem kötü. bu kadar büyük bir altyapısı olan bir ülkenim yerli otomobil üretmemesi üzücü. otomobil üretebilecek olanlar zaten TR de ortak üretim yapıyorlar yabancı şirketlerle. e haliyle bu insanlar yüz milyonlarca dolarlık ek masrafa ve riske girmek istemiyorlar. burda elini taşın altına sokması gereken devlettir. bazı hesaplamlar yaptırlar ve milyar dolarlık yatırım gerekli dediler. düşün sen SABANCI olsan KOÇ olsan durduk yere milyar dolarlık risk alır mısın . onlar zengin ama bu maliyetler onlar için bile yüksek. dahası bu maliyeti yaptıktan sonra başarılı olabilecğin kesin değil. yani paralar ucabilir. dediğim gibi bu büyük risk için devletin destek olması lazım ama tık yok. iki model ön plana çıktı. birincisi yabancı bir şrketi alalım millileştirelim. mesela saab gibi bir firma. ama bu seferde şöyle bir durum var. saab zaten satamıyor ki. milyar dolar verip satış yapamayan bir şrketi alamk ne kadar mantıklı. ikincisi ise aracı biz yapalım ama motor yabancı olsun dedin. burdan sonra noldu bilmiyorum . bu arada tekrarlıyorum yeri motor üretiyoruz. traktör için kamyon için ve yakın zamanda da tank için. sorun üretmek değil .fiyatı makül bir ürünü rekabet edecek teknoloji ile üretmek. lamborghini bile motoru ve s
    spansiyonları toplama. kalkıp yüzde yüz itanyaln olsun deseler belki de yeteri kadar güzel olmayacak. dediğim gibi belkği harika değiliz ama iranı da övmenin luzumu yok bu konuda.

bizim batıya bağımlılığımız f16 ile sınırlı değil.. %100 yerli ucak olsa gene operasyon yapmaz bizimkiler. tabi eleştirirken acımasız olmamak lazım. biz nasıl ki batıya bağlıysak iranda rusya ve çine arkasını dayamış durumda.teknoloji devi israil bile abd olmadan fos .

dostum bak. benim en uyuz olduğum noktalardan biride motor konusudur. askeri teknolojilerde her bir teknoloji önemlidir. yani motor önemli gerisi fos diye bir şey yok. diğer taraftan yüzde yüz yerli helikopterimiz olsa motoru bile türk olsa batı izin vermediği sürece satamazdık.bölgede güç dengesini değiştirecek ve savaş riskini çıkarak silah satışına sıcak bakmazlar kolay kolay.

yapma gözünü seveyim ingiliz askerlerini paketledi diye süper güçmü oldular .en fazla reklam yaptılar. yarın bir gün abd operason yaparsan görürürüz süper iranı. iran güçlü bir devlet ,saygı duyulacak bir devlet. ama bu tarz demogojik olaylar ile şişirmeye gerek yok. bizdeki olumsuzlukların tmelinde yöneticilerin zayıflığı var ve küreselleşmenin getirdiği ekonomik bağımlılık var. yani irana göre çok dezavantajımız var. şran ise küresel değil bu yüzden dışardan etkilenmesis kolay değil. onunda en önemlis sıkıntısı petrol fiyatları.

En basta iran milleti zihniyet veaddi olarak geri diyordunuz simdi saygi duyulavak bir devlet siyorsunuz.
    Mavi marmarayi vurarak İsrail de çok iyi reklamını yaptı o zaman.

Tüm Batı'ya karşı devrim yapmış ve basarili olmuş bir halka ancak hava bombardımanı yapabilirler. İran halkı karada armut toplamaz.

zihniyet olarak geri. orta çağ kafasındalar. onu taktir etmiyorum. ama ısrarla direniyorlar ,boyun eğmiyorlar batıya kolayca .

mavi marmara israilin olduğu kadar hükümetin ve yardım kurulusunun da hatası. israil bu katlimada prestij kayybına uğradı yine. iyi anlamdan reklam yapmadı. diğer taraftan akp lierde gidecekti ama son dakikada vaz geçtiler mavi marmaraya binmekten. neyse burası teferruat. önemli olan bu kadar gereksiz zorlamaya gerek yoktur. mavi marmara yardım için değil yardım adı altında israile meydan okumak için yapıldı. çok büyük hataydı. israilin saldırgan politikaları bilindiği halde bu şekilde bir gereksiz zorlamaya gidilmesi masum insanların canına mal oldu. gemiye giren komandaolara ise ellerindeki delici kesici cisimleri saldırarak askerleri dahada tahrik ettiler. sonuç ortada. burda tek suclu israil değil. bu da israile reklam yapan bir durum değil.

irana havadan operasyon yapılsa zaten işi biter. içerde zaten kaç kere ayklanma oldu. millet ayaklanmak için bahane arıyor. iran rejimi çok da sağlam değil.

• quote:

quote:

Yemeğini yedin çayını içtin, artık trollemeye başlanabilir :D

Yahu şu KK SSK'yı batırmasa siz neyi ısıtıp ısıtıp koyacaktınız allasen :D

Zerre makul cevap yok.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Takacaksın. Şu an geçerli anayasa o, beğensen de beğenmesen de.

Atatürk cumhurbaşkanıyken 20 parti vardı sen de haklısın.

Nasıl kuduruyorsunuz Atatürk de Atatürk diye. Zavallılar sizi. Kimle kimi kıyasladığınızı hiç bir zaman anlayamayacak kadar bağnaz, gözleri bağlı ve biat kültürünün vazgeçilmez parçalarısınız.

O dönem kurulan iki parti de çeşitli bahanelerle kapatıldı mı kapatılmadı mı? Gelip burada demokrasi dersi verecek durumda değilsiniz.

Sen ve senin gibiler demokrasi dersi verecekse yanmışız. Ben sana demokrasi dersi vermiyorum, gerçeklerle konuşuyorum. O dönem kapatılan İttihat ve Terakki Partisi yabancı hayranlığı ve illegal faaliyetleri yüzünden kapatılmıştır.

Cahil diyince de sinirleniyorsunuz troller. Araştırma yok, mantıklı cevap yok. Her türlü laf salatası var ama.

Tarih bilgin muhteşem gerçekten. İttihat ve terakki cumhuriyet kurulmadan önce birinci dünya savaşının sonuna doğru feshedildi. Terakkiperver Cumhuriyet Fırkası ve Serbest Cumhuriyet Fırkası kapatıldı. Ayrıca yabancı hayranlığı Cumhuriyet Hallk Fırkasında da had safhadaydı.

• quote:

quote:

quote:

Yemeğini yedin çayını içtin, artık trollemeye başlanabilir :D

Yahu şu KK SSK'yı batırmasa siz neyi ısıtıp ısıtıp koyacaktınız allasen :D

Zerre makul cevap yok.

Şu gemicik sözleri ve sözde tapeler olmasa asıl siz neyi ısıtıp ısıtıp koyacaksınız merak ediyorum gerçekten.

• 
Sayfa: önceki 406407408409410
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.