Şimdi Ara

AKK'den kurtulmak isteyenler. (Ana Konu - MTU ayarları vs) (379. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
8.378
Cevap
175
Favori
789.232
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 377378379380381
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Çalışmıyor sanırım 3 farklı rakam denedim hız testinde ne fazla 3.1mbps gördüm
  • ttnet youtube'a ve facebook'a girdirmiyor! Sabahtan beri
    ping : anormal yüksek
    downl: 1,5 mbps

ttnet sana o reklamı yapanların vicdanı nasıl acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CompEn -- 20 Mart 2016; 10:42:05 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: CompEn

ttnet youtube'a ve facebook'a girdirmiyor! Sabahtan beri
    pink : anormal yüksel
    downl: 1,5 mbps

ttnet sana o reklamı yapanların vicdanı nasıl acaba?

Bunun çözümü vpn ama her zaman diyorum verdiğim tüm vergiler haram zıkkım olsun.
  • Torrentte kullanıyorum ben. Siz dosya indirmek için kullanmıyor musunuz?
  • Black_Wolf14 B kullanıcısına yanıt
    Hız testi ile aynı sonuçları veriyor hemen hemen fark edilecek bir hız artışı olmadı deneme yaptım o şekilde'de.
  • Anladım, santral ile ilgili sanırım bu durum. Daha önceden de "Mtu işe yarıyordu, şimdi yaramıyor" yazanlar vardı.
  • Merhaba arkadaşlar,

İnternet Tarifem 16 MB'e kadar Limitsiz 50 GB AKN

Bu ay ki kullandığım kota miktarı;

Linksys WAG120N modem routerimde MTU Ayarlarında değişiklik yaptım.

AKN Nedeniyle İnternet kotasında 3 Mb sınırlamasına takılmıyorum fakat hız testi sonuçlarında 4,5 mbps çıkıyor ve şuanda utorrentten indirme yapıyorum. MTU ayarlarını değiştirdim. Şuan bu hızda indiriyor. Eğer programda yanıltmaca yoksa..

• TP - Link modem için tpu rakamı paylaşabilecek olan var mı acaba ...
  • ohmkanunu O kullanıcısına yanıt
    MTU işi eskiden çok rahat çalışıyordu ama ondan sonra TTNet uyandi işe be önlem aldı. Uzun süre denedik ama bir sonuç alamadık. Belliki TTnetin unuttuğu birkac yer kalmış. Buralarda modeminiz el veriyorsa eğer MTU ile hız aşılıyor. Siz download speed de akk ye takilmadiğinizi yazmışsınız.
    Acaba hangi şehirde ve bölgede yaşıyorsunuz?
    Birde modeminiz marka modeli ve MTU değeri nedir?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • ohmkanunu O kullanıcısına yanıt
    Girdiğin mtu ayarı kaç 577'mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Muco53

quote:

Orijinalden alıntı: EmuMaster

"bilgisayardan da kullandığın ağ bağlantısının mtu sunu aynı yapıyosun, daha sonra vpn'e bağlanıyorsun."

Hocam biraz daha açıklarmısınız ben şansımı denemek istiyorum.Tam olarak pc'de ağ bağlantısında nereye yazacağız mtu'yu?

Normalde bu forumda netmtu olarak paylaşılıyor, ama program kullanmak yerine bunu elle de yapabiliyorsunuz.

1- Komut İstemini(cmd) yönetici olarak çalıştırıyoruz.
    2- netsh interface ipv4 show subinterfaces şu kodu yazıyoruz, karşıma şöyle bir şey geliyor:

Buradaki resimde bilgisayarımızdaki ağ bağlantılarını görüyoruz. Interface kısmında ağ bağlantılarının isimleri yazıyor, bende mesela Ethernet, tabi bu sizde farklı olabilir, o ismi not alın.

3- netsh interface ipv4 set subinterface "Ethernet" mtu=1492 store=persistent bu komutu yazmadan önce bir kenara alın çünkü bunun üstünde düzenleme yapacağız.

Üste dediğim gibi sizin ağ bağlantı isminiz ne ise Ethernet yazan kısıma o ismi yazın, mtu'ya da modemde mtu yu ne yaptıysanız onu yazın ve enterlayın.

4- Eğer hata yapmadıysanız Ok. diye bir yazı çıkacak, tekrar kontrol etmek isterseniz netsh interface ipv4 show subinterfaces yazabilirsiniz.

hocam dediğiniz yöntemle mtu ilk defa kalıcı olarak işe yaradı bende. PİA kullanıyordum vpn olarak dediğiniz ayarları yaptım ve sabit 21mbit hız alıyorum speedtest yaptığımda ek olarak steam,idm kullanırkende 2.5 mbit/sn ile kullanıyorum. Baya uzun süre götürecek beni bu ayarlar sayesinde daha AKK dert etmez oldum. elinize sağlık bilgilendirmeniz için.

• Aynen hocam bende evdeki tüm bilgisayarlara mtu ayarı yapıp hiç akk'ye takılmıyorum artık Rica ederim bu arada.

Bu arada pia premium mu kullanıyorsunuz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Muco -- 21 Mart 2016; 22:09:43 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: SEANKingston

Bu olayı video çekip YouTube' a yükleyip anlatır mısın? Ve de VPN şart mı?

Normalde mtu yaptığımız zaman torrent dışında eski hızımıza ulaşamıyorduk, benim anlattığım yöntem ile steam olsun, internet download manager olsun, speedtest olsun her yerde hızınız eskisi gibi oluyor. Tabi bu yöntem mtu çalışan kişilerde çalışıyor, yani sizde mtu yöntemi çalışmıyor ise bu ayar bir işe yaramaz. Detaylı anlatımı 1-2 gün'e yaparım.
  • evet hocam pia premium. bunun hakkında pm yolluyorum şimdi size.
  • Hocam bende geçen sene kullandım Privateinternetnetwork'ün vpn hizmetini gayet başarılıydı. Vodafone'un VDSL 60 Mbit paketini kullanıyorum modemim Airties Air5750 banada pm atabilirmisin akn kaldırma konusunda?
  • arkadaşlar mtu fixlenmeden indirebildiğiniz kadar indirin aksi takdirde hiç birşey fayda etmiyor bende Ekim 2015de fixlendi akk'den sonra hızınız 2.70'e düşüyor sayfa açılımı farkedilecek şekilde uzuyor ayın son günü gece 00:01'de hız yükselmiyor 00:30 buluyor modeme reset atsanızda fayda etmiyor sistem kendisi yükseltiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The Darkness TR -- 22 Mart 2016; 10:14:08 >
  • Hocam komut girince sadece siyah bir ekran geliyor başka bir şey yok onun dışında?
  • quote:

Orijinalden alıntı: The Elder Scrolls

Hocam komut girince sadece siyah bir ekran geliyor başka bir şey yok onun dışında?

Ok. yazması lazım.
  • Bende mtu işlemiyor bu yöntem çalışır mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: real07

Bende mtu işlemiyor bu yöntem çalışır mı ?

benim paylaştığım yöntem mtu yöntemi değil, sadece mtu çalışan kişilerde tüm uygulamalarda eski hızınızı almayı sağlıyor.
  • 
Sayfa: önceki 377378379380381
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.