Şimdi Ara

AKK'den kurtulmak isteyenler. (Ana Konu - MTU ayarları vs) (314. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8.378
Cevap
175
Favori
789.094
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 312313314315316
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bence de modeme gelen bir sinyal ile bu hızı düşürüyorlar. Ben de telefon direğine gelen hız 40 Mbps demişti, ama ben AKN içerisindeydim ve 3 Mbps kullanıyordum. Ben bu sayede hem hattın desteklediği hızı yükseltebileceğimizi hem de AKN'nin aşılabileceğini düşünüyorum. Santral de ise bu hız düşümleri bir insan tarafından değil akıllı portlar sayesinde düşürülüyor.
  • Arkadaşlar VPN için Zenmate eklentisi kurulu bende fakat gecen haftadan beri ne olduysa bu eklentiyi aktif edince Pin 300'lere yükseliyor ve hızda 6-7 düşüyor hatta 2-3 düştüğü de oluyor ama yazılımı Off ayarına alınca pin tekrar 10-11 düşüyor hızda 22 çıkıyor. Sorun ne olabilir.
  • TTNET'in verdiği modem olan 5650 v3 modemde mtu çalıştıramaz mıyız? Torrent için
  • the_japan kullanıcısına yanıt
    Ay sonu geldiğinde AKK'de kalan bakiye sonraki aya devrediyor mu? Kalan bakiyenin hakkı kime geçiyor?
    Burda gelipte haktan hukuktan bahsediyorsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Amore -- 20 Nisan 2015; 10:52:52 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Amore

Ay sonu geldiğinde AKK'de kalan bakiye sonraki aya devrediyor mu? Kalan bakiyenin hakkı kime geçiyor?
    Burda gelipte haktan hukuktan bahsediyorsun.

1) Maalesef mevcut duzen geregi, sirket - musteri iliskisinde sirket her zaman gucludur ve buna iliskin gucunu yansitmak adina musteri ile arasindaki sozlesmeye genel islem kosullari niteliginde maddeler koyar; yani sirket şu şöyle bu böyle olucak, isteyen gelsin anlasalim der. Dolayisiyla hakkini kullandin kullandin, yoksa maalesef yapacak birsey yok

2) Onceki mesajimda da belirttim, bir taraf haksiz kazanc sagliyor diye senin de haksiz kazanc saglaman gerekmez; hakki, hakki'nin hakkini..... meselesi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • the_japan kullanıcısına yanıt
    Hukuki açıdan dedikleriniz bir nebze doğru olabilir ancak dini açıdan ne alakası var başkalarının hakları ile anlamadım.
  • konudaki 13 nisan - 16.37 tarihli mesajima bakiniz hocam.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu arada sadece zenmate bu işi çözmüyor mu arkadaşlar? Yani zenmate ile abd üzerinden bağlantı yapılıyor diye biliyorum bu durumda akn devreye girer mi?
  • Belli bir standart mtu numarası yoktur ! X modem için mtu alabilirmiyim diye boşa yazmayın her kişinin her santralin her modemde farklıdır.Komşun 300 girer indirir sen 250 girip indirirsin ertesi gün komşun 300 girer indiremez sen 150 girersin indirirsin hatta her ip değiştiğinde modemi kapatılıp açıldığında yine değişir her mtu değişiminde ip değişir ! doğru numarayı bulmak uğraştırır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-41A94D448 -- 20 Nisan 2015; 17:53:05 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Normandia_06

Belli bir standart mtu numarası yoktur ! X modem için mtu alabilirmiyim diye boşa yazmayın her kişinin her santralin her modemde farklıdır.Komşun 300 girer indirir sen 250 girip indirirsin ertesi gün komşun 300 girer indiremez sen 150 girersin indirirsin hatta her ip değiştiğinde modemi kapatılıp açıldığında yine değişir her mtu değişiminde ip değişir ! doğru numarayı bulmak uğraştırır

Hocam doğru ayarı nasıl bulabiliriz ? İpuçları var mıdır ?
  • DECRYPTER kullanıcısına yanıt
    Önce mtu 200 gir torrente bak indirme hızı en fazla kaça çıkıyor atıyorum 450 Kbps kağıda not al
    Mtu 350 yap tekrar bak torrent kaça kadar çıkıyor
    önce ki 450 den daha yavaşsa aşağı doğru gideceksin daha hızlıysa yukarı çıkacaksın demektir
    10 ar ar artırarak ve ya azaltarak anca bu şekilde bulunuyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: devilmycry_87

quote:

Orijinalden alıntı: Er.Yiğit

İyi forumlar;
    Mtu değerini 392 olarak değiştirdim fakat bir sorun var. İşlemin işe yaradığını düşünüyorum ama düşük boyutlarda dosya indirdiğimde hız 1.1 MB/s ye kadar çıkıyor ama yüksek boyutlu dosya indirirken hızım 100 KB/s ye kadar düşüyor bu neden kaynaklanıyor olabilir ?
    [simage][simage]
     AKK'den kurtulmak isteyenler. (Ana Konu - MTU ayarları vs)
    [/simage][/simage]
    [simage][simage]
    [/simage][/simage]

boyutla alakası yok bence ben 20gb tek partıda aynı hızla çekıyom 1gb tıda turbobıtten çevırdıgımde hızım 400 --700 arası dıger saglayıcılardan çevırdıgımde 1.5---1.8 gibi debrıd olmadan olmaz :)

Hocam idm'de nasıl yaptınız bunu? Ne değer denediysem idm üzerinde çalışmıyor çalışmıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: fireforge35

quote:

Orijinalden alıntı: devilmycry_87

quote:

Orijinalden alıntı: Er.Yiğit

İyi forumlar;
    Mtu değerini 392 olarak değiştirdim fakat bir sorun var. İşlemin işe yaradığını düşünüyorum ama düşük boyutlarda dosya indirdiğimde hız 1.1 MB/s ye kadar çıkıyor ama yüksek boyutlu dosya indirirken hızım 100 KB/s ye kadar düşüyor bu neden kaynaklanıyor olabilir ?
    [simage][simage]
    [/simage][/simage]
    [simage][simage]
    [/simage][/simage]

boyutla alakası yok bence ben 20gb tek partıda aynı hızla çekıyom 1gb tıda turbobıtten çevırdıgımde hızım 400 --700 arası dıger saglayıcılardan çevırdıgımde 1.5---1.8 gibi debrıd olmadan olmaz :)

Hocam idm'de nasıl yaptınız bunu? Ne değer denediysem idm üzerinde çalışmıyor çalışmıyor

çok basıt 392 degeri dowload yapmak istediğim lınklerı alıyorum notdefterine atıyom sonra üye oldugum debrıd sitesi açılıyor 392 degerınde oraya gırıp lınklerı çeviriyom idm ile indiriyom torent felan hıkaye :) idm sahane :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Normandia_06

Önce mtu 200 gir torrente bak indirme hızı en fazla kaça çıkıyor atıyorum 450 Kbps kağıda not al
    Mtu 350 yap tekrar bak torrent kaça kadar çıkıyor
    önce ki 450 den daha yavaşsa aşağı doğru gideceksin daha hızlıysa yukarı çıkacaksın demektir
    10 ar ar artırarak ve ya azaltarak anca bu şekilde bulunuyor

tcp mss ayarını nasıl yapacağım peki neye dayanarak ?
  • DECRYPTER kullanıcısına yanıt
    tcp mss ayarını hiç bilmiyorum tp-link modemlerde olan bir ayar heralde.Airtiesde yok
  • airties modemde mtu 500 yaparak 1mb/s kadar torrent iniyordu ama elektrik gidip gelmiş modem yine bozuldu adsl yok.

yedek tplink modemi taktım mss olayı da var aradaki farkı 40 yapıyorum hızlanmıyor tp link için güncel mss ve mtu değeri var mı ?
  • 30 megabit internetim var steamden geçenlerde indirimlerde bol bol oyun aldım 3 megabit e düştü Alien Isolation almıştım 14 saatte inebildi normalde 1.5 saat falan iner bilgisayarı gece açık bırakmadım fatura gelir diye kullanırken indirdim video falan da açılması zor oluyor zaten 30 u 3 e düşürmek nedir ya 50 yerine yapsın 150 sonuçta her ay iki Gta V değerinde ( 65 gb) oyun alamam en fazla 100 harcarım sade
  • Kesin bir çözüm var mı arkadaşlar. İşe yarıyor mu yazdığınız yöntemler

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaş kapandı mı hala devammı kesin bilen var mı ? gta v indiriceğim ama ttnet felç
  • ttnet 2 milyar dolar kar elde ediyor. yani bu kar tüm masrafların düşülmüş hali. ve adamlar asla demiyor adam gibi bağlantı verelim diye.akılları fikirleri nasıl çakallık yapıp düşük hızları kotaları kakalarız ve yatırım yapmayız yönünde.
  • 
Sayfa: önceki 312313314315316
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.