Şimdi Ara

akım trafosu ile 3 faz ölçüm

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
7.471
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • evet sorum şöyle, bilgisi olanlar yardımcı olursa sevinirim..

2 adet 1 fazlı akım trafosu ile 3 fazlı şebekenin akımını nasıl ölçebilirim??

şimdiden teşekkürler

• Eğer 3 fazlı dengeli bir sistem ise bir akım trafosu da yeterli olur... Yük dengeli değil ise 3.fazın akımını ölçmen mümkün gözükmüyor...Ama gene de bir düşüneyim...
  • akım trafoları 3 fazlı ya da 1 fazlı nasıl oluyor ben anlamadım ama 2 adet akım trafosu ile aron bağlı sistemde ölçüm yapılabilir sanıyorum. toplayıcı akım trafoları ile de birkaç ölçüm alabilirsin.
  • Arkadaş akım trafosu 1 fazlı yada 3 fazlı diye ayırt edilmez yada en azından ben bu konuda cahalım .adından da anlaşılacağı gibi trafo yani oransal olarak düşürür yada yükseltir genelde hep düşürür yani bir devrede fazın birinden gecen akımı ölçeceğiz akım çok yüksek bunu ölcmek zordur oranlı olarak düşürürüz daha kolay ölçeriz.bide şöyle bir yöntem uygulanır Akım trfosunun biri fazın birine bağlanır buradan gecen akım ölçülür .başka bir trafoda 3 fazabağlanır yani 3 faz kablosu akım trafosundan geçirilir burada sıfır akım görürsün eğer yükde bir sorun olupda farklı akımlar geçerse burada akımgörürsün. Kolay gelsin
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.