Şimdi Ara

Akıllı saat NFC ile ödeme yapma (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
53
Cevap
8
Favori
36.604
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: m.sbn

Samsung Galaxy m51 ile watch 3 kullanıyorum, telefonumun nfc siyle garanti bankasının kartını kullanarak ödeme yapabiliyorum, ekstra bir ayar yapmadan saat ile eşleşiyor. Watch 3 ile aynı işlemi yapabiliyorum.

evet hocam detay bilgi verirseniz aydınlanırız.

• m.sbn kullanıcısına yanıt

böyle bişey mümkün değil.

1. Türkiyede satılan saatlerde samsung pay yok.
    2. Türk bankalarının hiç birisi ne google pay ne samsung pay ne de apple pay desteklemiyor.

bonuşflaş ile telefondan nfc ile ödeme yapabilirsiniz ancak saatte yapabilmeniz için samsung paye eklemeniiz gerekir. insanlara yanlış bilgi vermeyin.

• Bu konuda hala bir gelişme yok sanırım

• türkiyede apple watch ve android saatlerle temassız ödeme yapılabiliyor ( TR kartları desteklemiyor. yabancı kart kullanıyoruz )

• komisyon muhabbetinden dolayı mutabakat sağlanamıyor sanırım. bence yakın gelecekte de gelmesini beklemeyin
  • Akıllı saat alacağım, tek sebebim NFC ile ödeme kolaylığı ( telefon ile yapıyorum sürekli ama koldaki saat daha pratik olur ) burayı okuyunca çok şaşırdım , Türkiye'de saat ile ödeme hala yok mu ?

• Samsung watch 4 um var.Nfc var ama trde saat ile odeme sistemi desteklenmediginden odeme yapamiyorum.Samsung cep telefonumu cikarip oduyorum
  • Akıllı saatler hazır ama ülke buna hazır değil henüz.
  • yok mu hala bir gelişme yahu?

• NFC ödemenin çalışmaması yukarıda bahsedildiği gibi üretici kaynaklı değil, T.C. yasaları kaynaklı. KVKK yasası gereğinde bankacılık sektörüne ait datalar yurtdışı sunucularda saklanamıyor. Saatinizle ödeme yapabilmeniz için, Türkiye'de kullandığınız bankanın kredi kartı bilgilerini Apple'ın veya Samsung'un sunucularında yani yurtdışında saklamanız gerekiyor. Bu yasak olduğu için çalışmıyor. Yukarıda arkadaşın dediği gibi yabancı bir bankaya ait kredi kartınız varsa Apple Pay, Türkiye'de kullanılabilir. Veya Apple'ın sunucularını Türkiye'ye taşıması gerekir.

• radyohead R kullanıcısına yanıt

evet T.C. Yasaları gereği yurt dışında saklanamıyor ancak biz bu ödeme yöntemini android telefonlarda banka uygulamalarını kullanarak yapıyoruz zaten. Telefonda yapılabilen saatte neden yapılamasın bence bankaların uygulamaları ile çözülebilecek bir problem diye düşünüyorum.

• metinpasa M kullanıcısına yanıt
    Merhaba. Uygulama mağazası olan android bir saat var mı? Banka uygulaması saatte varsa ödeme yapabilirsiniz diye düşünüyorum. Apple ise farklı sanırım. Apple pay dışında kullanmanıza izin vermiyor. Apple pay de de kart bilgilerini icloud da tutuyor.
  • nfc ile odeme vs yapilabilen bir akilli saat var mi? Androidde varsa androide gececegim bu ozelik icin

• Merkaloff kullanıcısına yanıt
    Hiçbir işe yaramayacak
  • hala Türkiye'de destek gelmedimi akilli saat ile NFC ödeme
  • 2 yıldır başlık hala güncel.. yemeyip içmeyip eloğlunun verdiği paranın 3 katıyla cihaz satın al.. e-sim çalışmasın, samsung pay, apple pay, google pay çalışmasın, uber, paypal, booking gibi şahane hizmetlere erişeme, istediğin telefonu dışardan getireme.. genç nüfusu bu kadar kalabalık olup da gençlerine bu kadar eziyet eden başka ülke var mıdır acaba?!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hayals -- 27 Eylül 2022; 23:46:57 >
  • sakalsız messi kullanıcısına yanıt
    Apple watch ultra ile Türkiye’de kullanıyorum
  • hayals kullanıcısına yanıt

YOk.

• saat var mı diye girdim konuya ama yok galiba henüz. telefon olarak poco x3 nfc kullanıyorum. ziraat, enpara ve vakıfbank uygulamaları var telefonumda üçünü de destekliyor. çalışıyor yani. ama saat olayı neden yok hala anlamış değilim.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.