Şimdi Ara

Akbank ATMsi Paramı Alıkoydu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
1
Favori
2.228
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 14.09.2018 12:46 tarihinde 2702 Flatofis akbank atmsine 6000tl yatırmak için haznesine 20x200₺ 20x100₺ banknotları bıraktım .Atm parayı saymaya başladıktan 10 sn sonra paranız sıkışmıştır kaç tl yatırmak istiyordunuz diye sordu 6000tl tuşlayıp cep telefonumuda tuşlayarak atm başından ayrılmadan müşter hizmetlerini aradaım . Müşteri hizmetlerindeki yetkili atmnin inceleneceğini ve paranın hesabıma geçirileceğini belirtti tamam dedim kapattım . Para ne zaman yatıcak diye bekliyordum taaki bugün telefonuma gelen mesaja kadar , atm incelemesi tamamlanmış olup 4800 tl hesabınıza geçirilmiştir. Başımdan aşağı kaynar sılar döküldü . Tekrardan müşteri hizmetleri kayıt oluşturdu ancak pek ümitli değilim . Adamlar böyle böyle parasının peşine düşmeyenlerin paralarına el koysalar yeter zaten . Siz siz olun atmye para yatırırken dikkat edin .

Atm'ye okadar para bir anda koyulmaz diyecekler olacaktır, atm yeni tip hazneli olan modellerden buraya normal şartlarda 40 adet banknottan fazlasını koyabiliyorsunuz.

Aramızda Ekşide yazar olan arkadaşlar var ise , rica etsem konuyu oraya taşıyabilir mi ? Ekşi yi daha fazla inceliyorlar

Akbank ATMsi Paramı Alıkoydu

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Up

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam eger ki fazla para yatirdiniz mutlaka atm incelemesinde cikar
    Oraya yatan para belli cekilen para belli
    Ha sizin paraniz fazlalik olarak görünmüyorsa o zaman persenolin parmagi vardir bu işte
    Bu işin sizin acinizdan ispati zordur atm nin kamera kayitlarina baktirarak birseyler elde edebilirsiniz belki
    Lakin cokta umutlu degilim acikcasi

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kanatlandırmayan_Redbull

Hocam eger ki fazla para yatirdiniz mutlaka atm incelemesinde cikar
    Oraya yatan para belli cekilen para belli
    Ha sizin paraniz fazlalik olarak görünmüyorsa o zaman persenolin parmagi vardir bu işte
    Bu işin sizin acinizdan ispati zordur atm nin kamera kayitlarina baktirarak birseyler elde edebilirsiniz belki
    Lakin cokta umutlu degilim acikcasi
    Bence yeni bir gelir kapısı olarak görüyorlar bu işi . Şikayet vardada baktığınız zaman atm para sıkışmalarının çoğu akbankta yaşanmış. Eksik çıkan para 100-200 tlde değil ki anlayayım bu işi . 12 tane banknot nasıl kaybolur kapalı kutunun içinden

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozkan994 -- 18 Eylül 2018; 18:30:47 >
  • ozkan994 kullanıcısına yanıt
    Hocam sen müşteri hizmetlerinden sonuc elde edemezsin onlar papagan gibi ayni seyleri tekrarlarlar
    Onun yerine bankanin genel merkezini ara
    Orada yöneticilere baglanma sansin var

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • geçen sene müşteriden aldığım 1200 lirayı vakıfbank denilen banka olduğu iddiasındaki şeyin şubesinden bir gece yarısı atm ye yatırayım dedim

hava fırtınalıydı

cüzdandan tomar halinde parayı çıkarırken dikkat etmemişim 1.300 lira vermişim makineye

böyle gerzek bir bilgisayar sistemi olamaz heralde

sen 1.200 tl yatıracağım dedin ama bana 1.300 tl zoktun deyip bütün yuttuğu banknotları kusarcasına havaya saçarak dışarı attı

neyseki yanımdaki arkadaş toplamama yardım etti ama 1.200 tl çıkmıştı makinadan 100 tl yi yutmuştu

işin pis yanı arızaya geçip kendini kapattı

ertesi gün vakıfbanka webden durumu bildirdim bana o şubeye git paranı al dediler

işim gereği mesai saatlerinde gidemeyeceğim için banka olduğu iddiasındaki bu şeyi bddk ya şikayet ettim

2 hafta sonra şube görevlisi telefonla aradı biz sizin gelmenizi paranızı almanızı bekledik ama siz gelmeyince hesabınıza 100 tl yi iade ettik dedi ve param iade edilmişti

• CeyKalDa kullanıcısına yanıt
    Eğer bir kaç güne ses çıkmaz ise bankalar birliği ve bddk'ya şikayet etmeyi düşünüyorum son çare.
  • iyi de bunun ülke gündemiyle ne alakası var, incelenir gelir paran
  • b0Ni kullanıcısına yanıt
    Konuyu zaten "Ülke ve Dünya Gündemi" forumuna değil "Konu Dışı" forumuna açtım karıştırıyorsunuz herhalde.

"İncelenir gelir paran" demişsiniz , şikayet var sitesinde atm para sıkışma vakalarının çoğunluğu akbank ve çoğu kişi parasını alamamış . Bu konuda endişeleniyorum sonuçta az bir rakam değil .
  • Geçenlerde şaka gibi ama Akbank ATM’den para çektim ve matik ortadan yırtılıp bantlanmış parayı verdi. Garanti’de falan para ufak buruşuk olsun cihaz kabul etmiyor, Akbank maşallah yırtılıp bantlanmış parayı verdi

Yaşadığınız sonuç umarım en kısa sürede çözülür. Sinir bozucu bir durum.

• Aynısını sanırım 5-6 yıl önce Ziraat Bankasın'da yaşamıştım.Para benim param değildi bir de arkadaşımın parasıydı banka işlerinden anlamazdı bana vermişti şu hesaba yatırır mısın diye .Cuma günü okul çıkışı gittim saat 5:30 gibi 140 lirayı yatırdım 40 lira hesaba geçti 100 liraya el koydu ATM.Bankanın önünde olan bir ATM ama saat 5'i geçtiği için kaldım öyle bir şey yapamadım arkadaşı aradım anlattım oda başta şaka yapıyorum sandı.Pazartesi günü sabahtan bankaya girdim direk ATM'deki fazla parayı sayıp bana direk 100 lirayı verdiler.Eğer ki sizin ki harici ATM ise en yakındaki şubeye sormayı deneyin büyük ihtimal onlar ilgileniyordur.
  • bende dün 200 tl kaptırdım ziraate dilekçe verdim bakalım ne olacak
  • geçmiş olsun dostum , rezalet gibi rezalet ! giren çıkan paranın hesabını nasıl yanlış yapıyorlar elektronik sistemde aklım almıyor, bir bit yeniği var gibi. Umarım hakkını alırsın

• Ülkenin ATM'leri de hırsız alüminyum ya

• Şikayetvar 'a da yazabilirsin oradan da takip ederler ilgilenirler ama 4800 tl verdi 1200 tl vermedi gibi düşünme banka milyar tl lerle uğraşıyor 1200 tl ile kendini düşürmez ve bugün bana yarın sana böyle böyle cukka ediyorlar da deme hemen kötü algılamışsın sadece sistemsel hatanın sorununu üstlenmek istemeyen bir sürü çalışan var onlara angarya geliyor bu iş kamera takibi seri no bankaya giriş yapan para çıkış yapan para seri no 'lar var falan bayağı angarya olduğu için uzatıyorlar işi ve ardına biri düşmezse de havaya uçmuş olur para.. Ha dediğim gibi biraz seni uğraştıracaklar sende işin peşini bırakmayacaksın kuruşu kuruşuna alırsın..
  • x2yk X kullanıcısına yanıt
    Valla hocam angarya geliyor ise yapmayacaklar bu işi , sonuçta babalarının hayrına çalışmıyorlar bu iş için ücret alıyorlar ve bu ücretin karşılığı olan işi düzgün yapmayıp bizi mağdur ediyorlar .100-200 tl olsa belki anlardım hesap hatası vs. diyede 1200TL nasıl eksik olabiliyor hala aklım almıyor
  • 20 tl mi emmişti banka telefon ettim uğraştim dilekce verdim bankadan parayı alamadım adamlar yok diyor eksik cıkmadı demişti seninde paranı emişlerdir banka
  • Yuttugunda mesai saati icindeyse gorevliyi cagirip soyleyin degilse musteri hizmetlerini arayip bildirin ertesi gun alirsiniz banka 100 tlnizi calacak degil ya

• JackSparro131 kullanıcısına yanıt
    Keşke sizin söyleiğiniz gibi 100 tl olsa 1200tl için çağrı açtım ertesi gün demişssiniz 4 gün oldu halen dönen yok
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.