Şimdi Ara

Airties modemin arayüzüne giremiyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
54.077
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar bende airties rt-210 marka wireless modem var. modem arayüzüne ulaşmak için 192.168.2.1i yazıyorum ama giremiyorum.. reset attım modeme olmadı.. ben kbırısta yaşıyorum ttnet gibi ayar yapmıyorsun bridging sekmesinden direk giriyorsun acaba ondan olabilir mi? firewall devre dışı. modeme erişim ip'sini kendi ip'im yaptığım zaman.. bilgisayarmın ipsi 1 artıyo. ancak şöyle ulaşabiliyorum reset atıyorum internet kablosunu çıkarıp direk modemden bana giriş veriyorum öyle.. sonra ayarları yapınca şifreleyi falan tekrar giremiyorum nedendir acaba çözemedim bir türlü???

• 192.168.1.1 deneyin.
  • yok kardeş onlar olmuyo...
  • başlat>çalıştıra gelip cmd yazıp ipconfigten ip numarana baktın mı belkı ip'n farklıdır 2.1 degildir
  • 192.168.2.1 veya 192.168.1.1 olur genelde
  • IPV4 benim ip'im alt ağ adresi 255.255 olan varsayılan ağ geçidi 192.168.0.1 ben şimdi modeme yönetici ip si olarak IPV4 ü yazmayacakmıyım...????
  • 192.168.2.2 olarak da geçiyor ama... Denemekte fayda var.
  • yok birader o da olmuyo ya...
  • evvela modeme reset sonrada siteden en son fimware indir güncelle ve explorer çubuğuna girip 192.168..1 yazdın mı girecektir..antivirüsün varsa bu arada kapalı olsun.umarım işe yarar.
  • ana ekrana hiç giremiyorsanız müşteri hizmetlerini arayın onlar yönlendiriyo benim başımada gelmişti. sorunu halletiler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mstt.2010 -- 12 Ekim 2010; 0:18:27 >
  • bu airties ın sitesinde firmware yok rt-210 la alakalı.. neyse arayalım deneelim
  • airties ın hızmet programını indir ve yükle,kurulumdan sonra:
    ayarlar->gelişmiş ayarları tıkla ve modemin arayüzüne giriliyor
  • Uzun zamandir kullanilmamis 6271 modemim resetlenmiyor. Reset tusuna bastığım anda isiklar cok hizli bir sekilde yanip sönüyor. Elimi tuştan cekince de devam ediyor ve arayuze giremiyorum. ne yapmam gerekir düzeltilmesi mümkün mü

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • cumhur_28 kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

1-Öncelikle modeme kablo ile bağlantı yapınız.
    2-Bilgisayarınızın ağ ayarlarını "otomatik" yapınız.
    3-Modemi resetleyiniz.
    4-Sonra modemin IP'si olan 192.168.2.1 girip ayarlarınızı yapıp kaydedin.
    5-Hepsi bu.

Kolay gelsin.

========================
  • Mutehassis M kullanıcısına yanıt
    olmuyor denedim hitron BWA 35302 modem var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fastandoptimize1 -- 3 Haziran 2015; 3:03:10 >
  • Aşağıdaki linkten türkçe kitapçığına bakarak deneyin isterseniz

http://www.netmaster.com.tr/files/prod//TwktMDpQ7e.HITRON-BWA-35302KULLANIM-KILAVUZU.PDF

olmazsa netmaster iletişimden destek alabilirsiniz.

http://www.netmaster.com.tr/iletisim

====================================

• cumhur_28 kullanıcısına yanıt
    hocam keşke nasıl yapıldığını söyleseydin, bende giremiyorum şuan

• quote:

Orijinalden alıntı: zero-man

hocam keşke nasıl yapıldığını söyleseydin, bende giremiyorum şuan
    firefox 4.0 tarayıcı ile sorun çözüldü

• sething S kullanıcısına yanıt

hocam arayüze girmeden nasıl güncelleme yapabilirim?

• ip ayarını otomatiğe al, modemini resetle hatta bağlama. modem boot ettikten sonra etherneti bağla, ipconfig çek, varsayılan ağ geçidini al tarayıcıya yapıştır, ayarlarını yap. fazla da kurcalama, baya eski modem zaten.

ayrıca bridge mode'da modem arayüzüne girememen normal, normal koşullarda modem ispden tek ip alıp cihazlara kendi atadigi ipler arasinda network address translation yaparak ipyi paylaştırır, bridge modunda ise ip adresini doğrudan servis sağlayıcın verir(eğer ağda birden fazla cihaz varsa isp hepsine ip vermeyebilir, ama o modeme zaten tek PC bağlı sanırsam) dolayısıyla modemin local arayüzüne erişmen için adresi manuel değiştirmen gerekir, ki çoğu modem tamamen arayüzü kapatıyor zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pcislocked -- 20 Mart 2021; 5:20:42 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.