Şimdi Ara

Airties 5760 ve Airties RT-205; Hız Sorunu

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
696
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • S.a arkadaşlar 5 yıl önce airties-rt205 modem kullanıyordum, bu hafta airties 5760 modemini alıp pc me kurdum bu ay rt-205 modemde akk aştığımdan 350 KB hız alıyordum ama;

Airties 5760 ı aldıktan sonra bu hız tekrardan 900 lere 1mb bile buldu akk yi aştığım halde gel gör ki bugün tekrardan 350 lere düştü bunun nedeni nedir ? :(
    ne oldu birden gene düşmeye başladı yoksa sorun modemde mi :(
    SSID ıd adını gizledim bunun gibi şeyler hızı etkilermi ?

Birde, yaklaşık 4 yıldır limitsiz 8mb ttnet kullanıcısıyım hızlarım hep o değerlerde maximum 1mb hız alabiliyorum ve akk yi geçince 350 kb iniyor...

Hipernet geçmek istiyorum ama ordaki süreç nasıl işliyor onuda merak ediyorum limitsiz 24mb 75 akk olan bir hipernete geçince minimum ve maximum gelen bağlantı/hız kaç olur?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler arkadaşlar..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi redanonim -- 27 Temmuz 2015; 10:51:40 >

• Yardım edin acil arkadaşlar
  • Bu mtu ayarlari falan meselesinden ötürü mu acaba oyle bir sey oldu? Bilemiyorum. 8mbit e kadar çıkmış hizin soyledigine gore 1mb/sn asagi yukari 8mbit yapiyor. Hipernet yerine ayni kampanyanın fibernet olaninkini tavsiye ederim ancak altyapin var mi airties 5760 uygun mu bilemiyorum. Yinede hipernet 24mbit 75akn nin fibernetten tek farki ttnet roket diye biliyorum.

Fibernet 24mbit 75gb akn kullaniyorum ilk 12 ay 52TL sonraki 12 72TL. Hiz genelde 22mbit salondan tplink 7200nd ile wifi kullaniyorum cok nadir ethernet kablosu ile kullaniyorum kablo ile 23mbit civari cikiyor. Steamde oyun indirrken 3mb/sn goruyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alpmirza -- 28 Temmuz 2015; 0:38:57 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mesajımı cevapladığın için sağol kardeşim, MTU ayarı filan hiçbirşey yapmadım ama bugün öğlen saatlerinde gene hızım 1mb cıkıp 300 e indi bir gariplik var bende bilemedim..

Diğer sorum ise 3mb ok peki akk yi aştığında sahip olduğun maximum hızı nedir ttnetin o pakette ?
  • redanonim R kullanıcısına yanıt
    TTNET tüm paketlerde 3Mbit e düşüyor bu da yaklaşık 122*3 = 366Kb falan sanıyorum. Hocam belkide bölgenizde altyapı iyidir falan çeşitli garip nedenlerden ötürü hızınız fazladır? Arkadaşım yaklaşık 4-5 sene evvel Smile ADSL kullanıyodu 8Mbit e kadar tarifede, 16 mbit hız alıyordu speedtest'te gördüm ha ne kadar doğru sonuç verir speedtest bilemicem bu sadece örnek
  • Söyle bir durum var doğrumu bilmiyorum şimdi 24mb hızlı hipernet diyelim akk yi geçince 3 inince 300kbs vermesi kötü eminmisiniz burdan hani 8mbps in akksi geçince 350-400 kbps olması ok ama 24mb de akk yi geçince en azından bir 700-900 arası bir hız vermesi lazım :(
  • redanonim R kullanıcısına yanıt
    Hocam 8 mbit te de öyle işte 3mbit e düşüyor 375kb civarı oluyor download. Yani bu biraz artadabilir azaladabilir ama 3mbit. İnsanlar da buna kızıyor 24mbit lik de 3mbit e 8 mbit 3mbit 50mbit de 3e düşüyor adaletsizlik var yani.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.