Şimdi Ara

Airties 4960R Wifi 6 Mesh Router

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
0
Favori
1.760
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Wifi6 özellikli 5 ghz 4*4 mu-mimo 4804 mbps + 2.4 ghz 2*2 mu-mimo 574 mbps destekli bir router için fiyat çok uygun değil mi?

Turk.net bir ara gigafiber müşterilerine vermiş. Biraz araştırdım memnun olan var olmayan var. Kullanan var mı? Yorumlarınız nedir?

Airties 4960R Wifi 6 Mesh Routerwww.hepsiburada.com
    Airties 4960R Wifi 6 Mesh Router Sadece Fiber Modem Fiyatı
    https://www.hepsiburada.com/airties-4960r-wifi-6-mesh-router-sadece-fiber-modem-pm-HBC000044JVJR

• Airties son kullanıcıya yönelik modem router işini bırakıp Amerika'da kurumsal çözümlere odaklanmıştı diye hatırlıyorum. Bu cihazı dün gördüm ben de şaşırdım. 1 LAN + 1 WAN ile I/O olarak "essential" kalmış ama işlemcisi 2019 yılında çıkmış nispeten güncel ve WiFi6 destekli Broadcom BCM6752. Portları ve kablosuz olarak gigabit hızları desteklediği için yabana atılacak bir cihaz değil. Hepsiburada.com'da satılanlar kapalı kutu sıfır cihaz mı, yoksa operatörden toplanan cihazlar mı, teyit etmek gerek.

Cihaz 10 Ekim 2019 tarihinde Internet Servis Sağlayıcılara özel olarak duyurulmuş:

https://airties.com/2019/10/10/airties-introduces-smart-wi-fi-6-portfolio-for-service-providers/

Türkiye'de Airties Air4960R olarak bilinen cihaz, Amerika'da AirSonics MagnaFi 4960R olarak biliniyor:

https://airsonics.com/airties/products/4960R

https://airsonics.com/files/data-sheets/AirSonics_MagniFi_Product_Sheet.pdf

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Halacoglu -- 6 Eylül 2023; 19:17:36 >

• "air4930 too bad it almost reaches the temperature of the sun! i’m not kidding, I think that in winter it can easily replace a heater."

bu yorumu teyit ediyorum. olağanüstü derecede ısınan bir modeldir. 4960'ın, 4930'lar ile mesh olarak kullanıldığında aynı derecede ısınacağını düşünüyorum. ayrıca tek başına alınacak bir model değil. bunlardan bir kaç tane alıp da mesh yapmayı düşünen yoktur umarım.

• haykoatmaca kullanıcısına yanıt

4930 modelini ne kadar kullandınız hocam, veya hala kullanıyor musunuz? Isınma dışında genel performansı nasıldı? AirTies'ın AX modellerini görünce şaşırdım doğrusu, uzun süredir 5650 ve 5760 dışında bir modelini görmemiştim. Ancak yenilerini görsem de eski modellerinden sanardım muhtemelen. Tasarımları çok kötü görünüyor Airties 4960R Wifi 6 Mesh Router 

• 4930 ısınma açısından normal değil bunu söyleyim. bunun haricinde oynanacak ayarı zaten yok. mesh özelliği var ve sıkıntısız. firmware arama derdi yok çünkü; ara yüzde sürüm kontrol etme özelliği var. yeni modelleri yani isp'ler verebilir diye düşünüyorum. bunun haricinde nasıl temin edilir fikrim yok keza ax modelleri veya bu 4930 amazon'da bile görünmüyor. airties kurumsal hizmet veriyor sanki.

• Öğrenci bir arkadaş Airties 4960R yi yurda aldı.Beğendi.Birkaç tane daha almak istiyor. Gigafiber internet kullanıyorlar.

Bu fiyata alacağınız en iyi ürün diyebilirim. Çekim kalitesi mi ax3200 aynı ve baya iyi. Tek eksiği QoS özelliğinin olması ve az portunun olması. Ama bir adet wan ve bir adet lan portu var. Bu genel olarak yeter. İşlemcisi baya iyi. 3 cores 1.5GHz işlemci var.

Bütün cihazlar AP modda. Sadece internet yayıyor. Hepsinin adı ve şifresi aynı. Geçişler oluyor.Test sonuşları oldukça iyi diyor.

600 170 yakın airties 4960r

220 60 uzak airties 4960r

600 170 yakın ax3200

230 60 uzak ax3200

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cimbom38 -- 7 Eylül 2023; 20:31:58 >
  • turknet veriyormuş bu router'ı.

calaberno

" Fabrika verisi teorikte 5ghz 867 mbps / 2.4ghz 300 mbps olan bir modemin % 60 - 65 arası değer kayıpları ile çalışması normal değildir."

Airties 4960R Wifi 6 Mesh Routerturknet iletişim hizmetleri a.ş.
    Airties 4960r 2.4ghz - 5ghz hız testi hak
    https://forum.turk.net/t/airties-4960r-2-4ghz-5ghz-hiz-testi-hak/36668/45

• haykoatmaca kullanıcısına yanıt
    Hocam alıntı verdiğiniz cümle Vmg3625-T50b ile alakalı yanılmıyorsam.
    Konuda çok derin analizlerde yok. Şöyle denmiş mesela: "Tüm cihazlarım wifi 6 iken 200 300 hız normal değil". Bir sürü nedeni olabilir, kablolu denedin o hızı aldın mı mesela vs.
    Ben de çok fazla bilgi bulamayınca alıp kurcalamaya karar verdim 😀

Cihaz geldi bugün biraz göz attım. Arayüzü sadece wan üzerinden ONT ya da Köprü modundaki bir modemden internet almaya müsait gibi görünüyor. Mevcut modemin LAN portlarından birinden interneti aktarayım dedim, yapamadım : ) Belki firmware değiştirmek lazım. Arayüz oldukça kısıtla, ama hiç anlamadığım ayarlarda var.
    Yarın akşam devam kurcalamaya : )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alibaba -- 7 Eylül 2023; 23:42:29 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • cimbom38 kullanıcısına yanıt
    Firmware versiyonu, bağlantı konfigürasyonu ve ayarlarını öğrenme şansımız var mı?

• alibaba A kullanıcısına yanıt

Hocam arkadaş arayüzü attı.Firmware versiyonu burda yazıyor.

Teşekkürler cihazı toplamıştım, yarın akşam rahatsız ederim.

Rica ederim.

4960r eleştirisidir. zaten konu başlığından da belli. üyenin nickini de yazdım. yazılarına bakılırsa eğer ki; eleştiren başka üyeler de var. zaten bu konunun başlığı da airties 4960r hakkında. zyzel'i bu konuda eleştirmeye gerek yok. ayrıca zyxel'in olduğu yerde zaten eleştiri mutlaka vardır. Airties 4960R Wifi 6 Mesh Router 

Bendeki cihaz ile firmware aynı. Ama bendekinin modeli : Air4960RTR-TN

Arkadaşınız bağlantıyı ve ayarları nasıl yaptı acaba? Airties 4960R Wifi 6 Mesh Router Airties 4960R Wifi 6 Mesh Router Airties 4960R Wifi 6 Mesh Router

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alibaba -- 8 Eylül 2023; 20:1:53 >

Arkadaş yurttta ap olarak kullanıyorum diyor.Ne bağlantısını soruyorsunuz hocam?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Modemin LAN portundan bu cihazın LAN portuna mı girmiş yoksa WAN portuna mı?
    Bir de attığım ayarları nasıl? Benim modemin ip arslığına da getrirdim ama olmadı

Arkadaşa sordum hocam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cimbom38 -- 8 Eylül 2023; 20:36:3 >
    Teşekkürler hocam. IPoE kısmına Add yapıp bir konfigürasyon oluşturunca hemen internet varmış gibi yeşil led yandı ama interneti vermiyor. DHCP yi dün kapayıp denemiştim bir daha deniyeyim.

Hallettim hocam. Landan Lana yapınca oldu. Çok teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alibaba -- 8 Eylül 2023; 22:37:30 >

Halletiğinize sevindim hocam.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Evde internet 75mbit civarı. Nasıl bir hız testi yapabilirim acaba. Wifi6 destekli laptop ve iphone 14 var. İki laptop olsa birini kablolu diğerini kablosuz, ikisini kablosuz gibi alternatifler denenebilir ama ...

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.