Şimdi Ara

Airfel Mobil Klima Montajı ve Su Tahliye Problemi Hakkında

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1
Cevap
0
Favori
1.918
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Mobil klimanızın fleksible kondanser hortumunu sizde benim gibi oda camını keserek monte ettiyseniz yaz/kış klimadan çıkacak suyun tahliyesinde sorun yaşayacaksınız.Fotoğraflarda göreceğiniz Airfel Ap09 model mobil klimanın üreticisi suyun tahliyesi için klimanın taban kısmına bir drenaj ve su haznesi koymuş ancak her alanda duvarı,kapıyı delmek ya da uygun bir yer bulmak çokta kolay olmuyor.Özellikle sitelerde ve kalın duvarlı evlerde sıkıntı yaşanabiliyor.Sizlerde ben gibi sair sebeplerle mobil klima kullanmak durumundaysanız ve bu durumdan muzdaripseniz aşağıdaki basit çalışmamı incelemenizi öneririm.Montaj hususundaki soru ve sorunlarınız için yardıma hazırım.Bu aparatı isteyen olursa bende zaman yok ancak dostlarıma yaptırabilirim diye düşünüyorum.Maliyeti konusunda birşey söyleyemeyeceğim.Umarım işinize yarar.Ben sorunumu bu şekilde çözdüm.

Umarım Airfel bu durumu yeni modellerinde akıl eder...Ben yaptığım bu aparatı mobil klima haznesindeki su doluluğu maximum seviyeye geldiğinde (cihaz uyarı verir ve çalışmaz) ya da manuel devreye sokarak kullanıyorum.Zaman rölesi ya da sensorlerle farklı çalışmalarda yapılabilir.

Ben şahsım adına mobil klimanın genel performansını beğeniyorum.Gürültü seviyesi şimdilik beni çok rahatsız etmiyor.30 m2 bir odayı 25 dereceye setliyorum ve keyfime bakıyorum...

Malzemeler;
    -Minimum 9 Volt ve 1000 mA bir adaptör (evde kullanmadığınız ve işimizi görecek herhangi bir adaptörde olabilir)
    -Oto yedek parçacılardan 25 TL'ye satın alabileceğiniz bir adet araç silecek motoru
    -Oto yedek parçacılardan 10 TL'ye temin edebileceğiniz (uzunluk ihtiyaca göre değişir) 3 metre cam silecek suyu hortumu
    -Ahşap işlerinden anlamıyorsanız basit bir ahşap kutu için yakınlarınızdaki bir marangoz atölyesinin desteği
    -On - Off switch (isteğe bağlı olarak zaman röleside kullanılabilir...)
    -Ahşap kutu içerisinde silecek motorunu sabit tutmak ve gürültüyü engellemek için koltuk döşemecilerinin artıklarında birkaç parça sünger (olmadı marketten bulaşık süngeri)

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.