Şimdi Ara

Aile Evinden Çıkmak Hakkında

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
1
Favori
210
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Uzun zamandır iyi kötü çalışıyorum bir yerde ancak aile yanından çıkma durumum var. Muhtemelen İstanbul dışına taşınacağım, marmara bölgesinde merkezi yerlere yakın bölgelerde toplu taşıma, kira durumları nasıl?

Muhtemelen yine farklı bir remote iş veya ofise geçersem daha yüksek maaşlı bir işe girmek zorundayım.

Aile evinden çıkan arkadaşlardan biraz bilgi almak istiyorum sizi zorlayan en büyük sorun nedir? Mal sahipleri sizi kiranızı ödediğiniz halde kapı dışarı ediyor mu veya yedek anahtar çıkarıp pat diye eve giriyorlar mı?

Ailem bana çok destek olmayacaktır ondan eminim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _Zer0_ -- 26 Nisan 2024; 11:7:59 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

• Aile evinden çıkan arkadaşlardan biraz bilgi almak istiyorum sizi zorlayan en büyük sorun nedir?

Geçimini kendin sağlayacak durumdaysan herhangi zorlayıcı bir durum oluşmuyor. Ailende zamanla alışıyor zaten bu kendi ayaklarının üzerine basıyor düşüncesiyle salıyorlar.

Mal sahipleri sizi kiranızı ödediğiniz halde kapı dışarı ediyor mu ?

Öyle bir durum çok nadirdir yani genelde de aç gözlü kiracıların işi oluyor bu o iş biraz şans ama gözün korkmasın geneli öyle değil .

Yedek anahtar çıkarıp pat diye eve giriyorlar mı?

Ben bu durumu yaşadım. Yaşamasaydım garip karşılayacaktım ama yaşadım . Bunun sebebi kiracım tanıdıktı o sebeple biraz rahat davranmıştı sonrasında tartışma sorun evden ayrıldım iki ki ayrılmışım. Şuan ki Kiracı değil anahtar cart curt zilimi bile çalmışlığı yoktur bayramlar harici .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi marsel221 -- 26 Nisan 2024; 11:16:36 >

• marsel221 kullanıcısına yanıt

kiracıyı yanlış belirtmişim ev sahipleri olacak.

• marsel221 kullanıcısına yanıt
    Peki kışın zorlandığınız oluyor mu ısınma konusuda veya apartman sakinleri tamirat tadilat bahanesi ile sürekli para istiyor mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _Zer0_ -- 26 Nisan 2024; 12:11:45 >
  • Kendi alışverişini, yemeğini, bulaşığını, çamaşırını, ütünü, temizliğini yapabiliyor musun?

Ek olarak, düzgün bir bütçe yapmanı öneririm. Maaşı alıp, kirayı ve faturaları ödedikten sonra ne kadar para kalıyor cebine. Bu para ile hayatını sürdürüp, hobilerini finanse edip, sosyal bir yaşam kurma şansın var mı?

• Real RocknRolla R kullanıcısına yanıt
    Şu an İstanbul dışına gidersem ucuza kira bulursam 5k-6k civarı evet bu sağlanabilir. Ancak İstanbulda imkansız. 60k Maaş bile alsam İstanbulda o para yetmez.

• _Zer0_ kullanıcısına yanıt

Ben mersinde olduğumdan dolayı kışın problem yaşamıyorum burada 1 ay soğuk oluyor onu da klima içi hallediyorum . Benden hiç para talep edilmedi hatta banyom aşağı su damlattı 4 yıl sonunda , ev sahibi ustasını tuttu gönderdi yaptırdı ücrette talep etmedi . Olması gereken bu tabii .

• _Zer0_ kullanıcısına yanıt

Dediğim gibi, iki kalem var bakman gereken. Kişisel sorumlulukların ve maddi sorumlulukların.

İkisinin de alıntan kalkabilecek gibiysen, yalnız yaşamak gibisi yok. Biraz lükslerinden kısmanda da sakınca yok. Ama haftada 4 gün makarna, 3 gün de köşedeki dönerciden tavuk döner yiyeceksen, öyle yaşanmaz derim ben.

• Real RocknRolla R kullanıcısına yanıt
    O hale düşmemek için uğraşıyorum.

• Bende bir ara bunu düşündüm yaşadığım şehir kira fiyatları o kadar yüksekti ki kendime güvenemedim aldığımın yarısından fazlası kiraya gidecekti, ama senin yaşayacağı yer de kira fiyatları uygun aldığın maaş seni tatmin ediyorsa neden olmasın çok güzel olur

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.