Şimdi Ara

AHANDA SİZE ZEKA SORUSU 3

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
1.906
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

1.Sakıp Bey, sütlü kahvesindeki kılı görünce garsonu çağırır ve kahvesini değiştirmesini ister. 1dk sonra garson gelir kahveyi verir. Sakıp Bey garsona kahveyi değiştirmediğini söyler. Sakıp Bey bunu nasıl anlamıştır?

2.Pazar sabahı polis merkezinin telefonu acı acı çaldı. Bir kadın kocasının öldürüldüğünü söylüyordu. Polisin bu sabah ne yapıyordunuz sorusuna şöyle cevaplar gelmişti:

Aşçı : Kahvaltıyı hazırlıyordum

Bahçıvan: Domates biber topluyordum

Hizmetçi: Mektupları posta kutusundan alıyordum

Dadı: Küçük çocuğu ders çalıştırıyordum

Adamın Eşi: Uyuyordum

Bu ifadelerden polis suçluyu bulduğuna göre suçlu kimdir?

• quote:

Orijinalden alıntı: Pecoaven TR

Evet 3. konu başlığımızla sizlerleyiz.

1.Sakıp Bey, sütlü kahvesindeki kılı görünce garsonu çağırır ve kahvesini değiştirmesini ister. 1dk sonra garson gelir kahveyi verir. Sakıp Bey garsona kahveyi değiştirmediğini söyler. Sakıp Bey bunu nasıl anlamıştır?

2.Pazar sabahı polis merkezinin telefonu acı acı çaldı. Bir kadın kocasının öldürüldüğünü söylüyordu. Polisin bu sabah ne yapıyordunuz sorusuna şöyle cevaplar gelmişti:

1. kendisi kıl atar ya da garson gitmeden gidermiş gibi yapıp gelmiştir.

2. katil suçludur

• 1- bilmiyorum

2- arkasinda israil var
  • 1. soruda 1 dakikada getirdiği yazıyo sanırım süreden tahmin etti kahveyi değiştirmediğini
    2. soruda adamın eşi sanırım
  • Tamam buldum buldum ikisinin arkasındada illuminati var.

Forum kapanabilir.
  • 1) sıcaklığından
    2)Sıcak bir Pazar sabahı Ahmet Bey yatağında ölü olarak bulunur.
    Polis evdeki herkesin ifadesini alır ve bu ifadeler doğrultusunda şıp diye katili tutuklar. Ev halkına tek bir soru sorulmuştur sabah ne yapıyordunuz?

Ev halkının ifadeleri şöyledir.
    Ahmet Beyin karısı: sabah uyandığımda kocamı yatakta ölmüş buldum.
    Dadı: Çocuklara ders çalıştırıyordum.
    Uşak: Mektupları posta kutusundan alıyordum.
    Bahçıvan: Kahvaltı için bahçeden domates biber topluyordum
    Hizmetçi: Kahvaltı hazırlıyordum.

katil uşak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi slapert -- 30 Mart 2011; 22:09:23 >
  • 1.soru:Eğer kahve şekersiz geliyorsa ve Sakıp Bey şekeri kendi atıyor daha sonra kılı farkediyor,garson yenisini getirdiğinde Sakıp bey gelen kahvenin tadına bakıyor ve kahvenin şekerli olduğunu anladıkdan sonra garsona ayarı veriyor

2.soru:hizmetçi
    pazar günü postahane çalışmaz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pr3vladat -- 30 Mart 2011; 22:24:02 >
  • Yaz cevabı merakta bıraktırma.
  • 1. fincana işaret koymuştur.
    2.altıncı kişi.
  • 1.garsonun parmağı fincanın içine girmiştir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Pr3vladat

2.soru hizmetçi

Sabah sabah çocuğu ders çalıştırmak da saçma
  • 2. soru eşi olsa gerek. Uyuyorsa öldürüldüğünü nerden biliyor belki eceliyle öldü adam ?
  • quote:

Kadın sabah arıyor kocam öldü diye.Polis sabah ne yapıyordunuz diyor.Uyuyordum diye cevap veriyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rıza Soylu -- 30 Mart 2011; 22:08:17 >

• Madem uyuyordu nerden bildi kimin ne yaptıgını
  • quote:

1- cozemedim ama kelime oyunu var gibi
    Ya sure 1 dk ondan olabilir yada basta sutlu kahve sonra kahve demissin onla alakasi olabilir
    2-asci:kahvalti hazirladigini
    Bahcivan:domates biber topladigini soyluyo
    Simdi once bahcivan domates biber toplicakki sonra asci kahvalti hazirlicak yani bu 2 sinden biri yalan soyluyor bence bahcivan cunku disarda oldurmek daha kolay evde baya bi calisan var evde mutlaka goren olmustur ascida evden cikmadigina gore
    Katil: BAHCIVAN

• Telefon acı acı nasıl çalıyor bence en garibi bu, bi ölüm haberini telefon önceden algılıyaıp zil sesinimi değiştiriyor
  • 1. kahve aradan zaman geçtipi için soğumuştur
    2. kadın kocasının öldürüldüğünü söylüyo telefonla ama ifadede uyudunu söylüyo eşi yapmıştır
  • quote:

Orijinalden alıntı: olizvel
    Telefon acı acı nasıl çalıyor bence en garibi bu, bi ölüm haberini telefon önceden algılıyaıp zil sesinimi değiştiriyor

+0.25
  • quote:

1.soru:Eğer kahve şekersiz geliyorsa ve Sakıp Bey şekeri kendi atıyor daha sonra kılı farkediyor,garson yenisini getirdiğinde Sakıp bey gelen kahvenin tadına bakıyor ve kahvenin şekerli olduğunu anladıkdan sonra garsona ayarı veriyor

arkadaş iki sorununda cevabını doğru verdi. biraz geç girdim foruma özür dilerim sizi merakta bıraktığım için bu soruda karısı da olabilir fakat hizmetçi çok net olduğu için arkadaşlar bu soruları beğendiyseniz ŞAKİR URAL'IN KIRAN KIRANA ZEKA SORULARI kitabını alıp evde kendiniz de çözebilirsiniz.

• quote:

quote:

1.soru:Eğer kahve şekersiz geliyorsa ve Sakıp Bey şekeri kendi atıyor daha sonra kılı farkediyor,garson yenisini getirdiğinde Sakıp bey gelen kahvenin tadına bakıyor ve kahvenin şekerli olduğunu anladıkdan sonra garsona ayarı veriyor

arkadaş iki sorununda cevabını doğru verdi. biraz geç girdim foruma özür dilerim sizi merakta bıraktığım için bu soruda karısı da olabilir fakat hizmetçi çok net olduğu için arkadaşlar bu soruları beğendiyseniz ŞAKİR URAL'IN KIRAN KIRANA ZEKA SORULARI kitabını alıp evde kendiniz de çözebilirsiniz.

Yav belki hizmetçi odasında osbir çekiyodu o saatlerde ama utandığı için yalan söyledi.Suçlu o değil bu konumda.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.