Şimdi Ara

Age Of Empires II Rehberi (5. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
106
Cevap
9
Favori
111.801
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Jansay

quote:

Orijinalden alıntı: runaway_91

Oyunu xp de çalıştırabilen varmı ?

Ben.

XP Prof. SP 2'de tıkır tıkır çalışıyor.

Ben çalıştıramadım işte
    Yüklüyorum, crack yapıyorum oyuna tıkladığım da hata raporu alıyorum.

• kaleye karşı en iyi piyade gothsların huskrallarıdır
  • quote:

Orijinalden alıntı: çok da nickimde

quote:

Orjinalden alıntı: neuro

hayatımda gördüğüm en kötü rehber. baştan sona yanlışlarla eksiklerle dolu.

1. monkları güçlü olan ırk aztec. maya değil.

2.hiç bir özelliği olmayan gothlar imperialde +10 population barrackstan 7 saniyede basılabilen champion ve oklara karşı neredeyse ölümsüz olan huskarllar ile çok güçlü olabiliyor.

3.azteclere kötü demişsin. eğer altın sorunu yoksa oyundaki tartışmasız en iyi ırklardan biri. eagle+jaguar kombosunu durdurabilecek çok az ırk var. (jaguar teutonic knight dışınaki bütün yayaları en fazla iki vuruşta teutonic knight'i 3 vuruşta öldürüyor.)

4.tarihte türkler bizansa kök söktürmüş olabilir ama oyunda türklere karşı alınabilecek en iyi ırklardan biri bizanstır. (cataphract)

aslında her en iyi ırk diye bir şey olmamasına karşın çoğu pro oyuncuya göre bir kaç istisna harita dışında(yucatan,ghost lake, yada deniz içeren) oyunun en iyi ırkı hunlardır.

en büyük artıları eve gereksinim duymamaları. özllikle arabia türü açık haritalarda çok güçlüler.

Asıl hunlar oyunun en iğrenç ırklarından biridir tanıdığım ve beraber oynadığım tüm pro oyuncuların görüşü şu: Her ırkın bir diğerine karşı çok önemli özellikleri vardır ama bu özelliklere en az sahip ırklar Hunlar ve Vikingler, En çok sahip ırklar ise Koreliler ve Bizanslılardır.

neeeee !!!!!!!!!!!!!???????
    hunların atlı okcularına + attack birimleri vardır bu 1
    2. si hunların 100 wood eksik baslamarlı 200 populasyon için 40 ev yapmamaları cok büyük bir avantaj
    3: vikinglerin castle age de ana evdeki el arabası imperial age de ise 2. gelişimi otomatik olarak yapılır ve bu senin anlayamayacın kadar yüksek derecede ekonomiye katkı saglar. ha bide vikinglerin deniz üstünlügü var onu hiç saymıyorum. !

bu oyunun güclü ülkesi yoktur iyi oyuncusu vardır bu sözekatılıyorum ama ülkeyi iyi kullanmakta lagzım ^^

• quote:

Orijinalden alıntı: kkl

kaleye karşı en iyi piyade gothsların huskrallarıdır

HAYIR japonların samuraylarıdır.
  • Teşekkürler, eve gidince okuyacağım.
  • hala oynanıyomu bu oyun..8 sene mi oldu çıkalı.
  • Bizim okulda bu hafta sonu age of empires 2 turnuvası var , yararlı oldu.Ya goth yada japon seçmeye karar verdim.
  • yahu standart game de hunları seçiyorum , ama ırk avantajları / özellikleri gelmiyor.

evleri yapmak zorunda kalıyorum ve kalelerin ücreti hunlarda 455 stone gibi düşük bir ücretken 650 stone ödüyorum.sonra hunların atlıların daha hızlı çıkması avantajıda yok.merak ediyorum standart game da düşmanlarım ve dostlarımda benim gibi ırkının özelliklerinden faydalanamıyor mu ?

acaba bir seçenek yanlışmı oluyor neden ırkların özelliği olmadan başlıyor standart game ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: sofinindünyası

yahu standart game de hunları seçiyorum , ama ırk avantajları / özellikleri gelmiyor.

evleri yapmak zorunda kalıyorum ve kalelerin ücreti hunlarda 455 stone gibi düşük bir ücretken 650 stone ödüyorum.sonra hunların atlıların daha hızlı çıkması avantajıda yok.merak ediyorum standart game da düşmanlarım ve dostlarımda benim gibi ırkının özelliklerinden faydalanamıyor mu ?

acaba bir seçenek yanlışmı oluyor neden ırkların özelliği olmadan başlıyor standart game ?

sağ altta bir seçenek var. all tech diye mi ne tam hatırlamıyorum onu seçersen eğer bütün ırklar eşit olur sadece kaleden falan çıkan birkaç olay farklılaşır.
  • Konuyu hortlatiyorum .nedenmi sene 1999 oyunla tanstim .igzone ile onlina a basladim .sistem upragade yaptim milyarlik ekran karti taktim sene 2013 hala voobly de online oybuyorum nikim c3n61z_kh4n aoe oyuncularini beklerim ..vooblye .gelinde ne oyuncular var gorun ....anlatimlari inceledimde cok yuzeysel halbuki o kadar cok detay varki .bu oyunu prof oynicam diyenin micro nedir bilmesi gerekir ve oyunu oynarken kitap gibi okumasi lazim oyunu ..prof oyunlarda en ufak bir hata oyuni kaybetmeniza sebep olaniliyor..en basitinden .adam 4 milita ile geldi ve sen bunu goremedin bu demektirki sen scoutla harita acamayacak ve en az 4 kolene kaynak toplatmayacaktir ..militaya onlemini almamissan 1-0 yeniktirsin ..adam kaynaklari toplarken stratejik noktalara kamplari kuruyorsa ve sen bunu yapmiyorsan buda adamin kaynagi daha hizli toplamasi demektir buda daha fazla askr dmektir ..daha neler neler ....vooblye gelin ..ne oyuncular var gorun ..herturli yardimci olurum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: M3R4KL1

Konuyu hortlatiyorum .nedenmi sene 1999 oyunla tanstim .igzone ile onlina a basladim .sistem upragade yaptim milyarlik ekran karti taktim sene 2013 hala voobly de online oybuyorum nikim c3n61z_kh4n aoe oyuncularini beklerim ..vooblye .gelinde ne oyuncular var gorun ....anlatimlari inceledimde cok yuzeysel halbuki o kadar cok detay varki .bu oyunu prof oynicam diyenin micro nedir bilmesi gerekir ve oyunu oynarken kitap gibi okumasi lazim oyunu ..prof oyunlarda en ufak bir hata oyuni kaybetmeniza sebep olaniliyor..en basitinden .adam 4 milita ile geldi ve sen bunu goremedin bu demektirki sen scoutla harita acamayacak ve en az 4 kolene kaynak toplatmayacaktir ..militaya onlemini almamissan 1-0 yeniktirsin ..adam kaynaklari toplarken stratejik noktalara kamplari kuruyorsa ve sen bunu yapmiyorsan buda adamin kaynagi daha hizli toplamasi demektir buda daha fazla askr dmektir ..daha neler neler ....vooblye gelin ..ne oyuncular var gorun ..herturli yardimci olurum

@tonimotto@neuro@SP3ctr3

ben de konuyu hortlattım ; bu ara yine bu ölümsüz oyuna başladım, gotların yaya askerlerini durdurabilecek bir çözüm var mı? (çağ post imperial, oyun şekli death match)

buradaki yorumlardan en doğrularını yazan arkadaşlara haber etmeye çalıştım.

herkesin artık bildiği gibi önemli olan 1 ünitenin başka bir üniteyi bire birde yenmesi değil mali açıdan (cost-effective olarak) yenmesidir.

dolayısıyla gothlar hunları (hun baskınına dayanabilirse) halberd ile yeniyor, fakat gothları durdurabilen bir ülke var mı?

düşündüklerim: japonlar veya aztekler, ama gothlar da hızlı champion çıkartıp ucuz ucuz dayanabilirler. Bir de gothun yaya üniteleri barakadan çok hızlı çıkarken japon ve azteklerin elemanları kaleden çıkıyor dolayısıyla yeni üniteleri hızla yapıp savaşa hazır güç olarak sürmek goth ile çok daha kolay.

bir de huskarlın oka dayanma becerisi olduğundan aşağı yukarı championun yapacağı işleri etraftaki kalelerden üzerlerine oklar yağarken yapabilmesi çok önemli

• noob rehber
  • quote:

Orijinalden alıntı: M3R4KL1

Konuyu hortlatiyorum .nedenmi sene 1999 oyunla tanstim .igzone ile onlina a basladim .sistem upragade yaptim milyarlik ekran karti taktim sene 2013 hala voobly de online oybuyorum nikim c3n61z_kh4n aoe oyuncularini beklerim ..vooblye .gelinde ne oyuncular var gorun ....anlatimlari inceledimde cok yuzeysel halbuki o kadar cok detay varki .bu oyunu prof oynicam diyenin micro nedir bilmesi gerekir ve oyunu oynarken kitap gibi okumasi lazim oyunu ..prof oyunlarda en ufak bir hata oyuni kaybetmeniza sebep olaniliyor..en basitinden .adam 4 milita ile geldi ve sen bunu goremedin bu demektirki sen scoutla harita acamayacak ve en az 4 kolene kaynak toplatmayacaktir ..militaya onlemini almamissan 1-0 yeniktirsin ..adam kaynaklari toplarken stratejik noktalara kamplari kuruyorsa ve sen bunu yapmiyorsan buda adamin kaynagi daha hizli toplamasi demektir buda daha fazla askr dmektir ..daha neler neler ....vooblye gelin ..ne oyuncular var gorun ..herturli yardimci olurum

Peki gerçekten iyi oyuncuların oynadığı bir oyun (dark age std resources 1v1) Imperial Age'e kadar gidiyor mu? Benim izlediğim en iyi oyunlar hep Feodalde bitmişti.

• Sen gerçekten iyi oyuncuların oynadığı oyunların rec. ini izlediğinden eminmisin. Ne oyunlar biliyorum tmm bitti şu kaybetti diyipte oyunun sayısız defa döndüğü. Age of Empires bu yüzden keyifli zaten. Senin bahsettiklerinin geneli olsa olsa noob game dir.
  • Bu arada asıl oluşturulması gereken herşeyden önce mikro rehberidir. Çünkü; oyunu kazandıran iki önemli unsurdan birincisi stratejiye göre eko yönetimiyken diğeri ve olmazsa olmazı mikro yani asker yönetimidir. Bu kapsamda eğer gerçekten bir rehber hazırlanacaksa mikro nasıl yapılır rehberi hazırlanmalıdır diye düşünüyorum. Varsa aramızda pro ve expert oyuncular bu konua video destekli olarak el atarlarsa hepimiz faydalanırız.
  • umarım konuyu hortlatmıyorumdur ama zaten bir klasik hortlatsam da yeridir uzun zamandır bayağıııı uzun zamandır oynamıyorum çocukluğumun oyunudur aeo3deki gibi bu oyunda birimlerin armor seviyeleri ve counterlama gibi ek bilgilere ulaşabiliyor muyuz oyunda
  • bu oyunun conquers versiyonunu kurduk kuzenle..normalinde sanal ağ kurup oynuyorduk..son günlerde birimiz kurduğunda lan ekranında görüyoruz oyunu..dahil olmak için tıkladığımda kuzenin kurduğu oyuna önüme çıka sayfada kalıyor..sayfada 15 seconds later filan yazıyor..normalde o sayfa anlık olarak görünüyor ve ben oyuna dahil oluyordum ..neden böyle bir saçmalıkla karşılaştık
  • quote:

Orijinalden alıntı: sufferingismagic

umarım konuyu hortlatmıyorumdur ama zaten bir klasik hortlatsam da yeridir uzun zamandır bayağıııı uzun zamandır oynamıyorum çocukluğumun oyunudur aeo3deki gibi bu oyunda birimlerin armor seviyeleri ve counterlama gibi ek bilgilere ulaşabiliyor muyuz oyunda

counterlama bilgilerine ulaşmak için campaign olmayan yerden bilgisayara karşı oynama bölümüne giriniz, hatırladığıma göre ekranın ortasının hafif altında tech tree diye bir tuş var ona tıklayın. Soldan ülke seçip ünite açıklamalarına bakabilirsiniz. bonus vs. dediği zaman onun counter'ı olduğunu görüyorsunuz.

Mesela aztek jaguar warrior'unda bonus vs infantry özelliği var yaya askerlere iyi hasar veriyor.

Armor seviyelerine de oyunu oynarken üniteleri seçip bakabilirsiniz.

En çok sayıda üniteye bonus vuranlar bizans kalesinden çıkan catapract, aztek jw, japon samuray

Bunun dışında Türk yeniçeri de aslında çok iyi vuruyordu fakat yeni gelen güncellemelerle verdiği hasarı okçu hasarı (önceden ayrı bir çeşit hasar türüydü) gibi yapmışlar. Dolayısıyla Goth'un huskarlı (tüm güncellemelerle okçulara karşı 10 armoru oluyor) 22 hasar verebilen yeniçeriden sadece 12 hasar alıyor.

• Hızlı lvl atlama için bir video var ama bunun Türkçesini bulamadım. Böyle bir video bilen var mı?

• Konu sahibi neyine güvenip rehber hazırlamışsa :)
    1- Kimileri hala 2 oynayan mı var demiş, sadece voobly de iki bine yakın online oyuncu var ve bu rakam bile 14 yıllık bi oyun için inanılmaz.
    2- Rehber hazırlayan arkadaş sadece bilgisayara karşı oynamış sanırım. Verdiği bilgiler benim 2003 te ilkokul da bildiğimi sandığım günlerimi hatırlattı.
    3- Cok dokundu , cataplar okçulara dayanıklı ama piyade ye dayanıksız demiş arkadaş. Catap bildiğin deser geçer piyadeyi, buna rağmen en az vuran plumed bile doğru kullanılırsa bölük bölük catap alır.
    4- Oyundaki en etkili piyade goth değil japandır, düzgün kullanıldığında samurai bölük bölük paladin bile keser, yeter ki düzgün kullan.
    5- ayrıca goth un hız avantajı oyunun 20. Dksına kadar önemli değil, ondan sonra da durdurmak çok zor değil

Sonuç olarak bu oyun sandığınız kadar basit değil. Bi online alemine girin anlarsınız.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.