Şimdi Ara

Ağa bağlanıp internete bağlanmasın nasıl yaparız?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
1.245
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • merhabalar şirketteki bilgisayarlardan bazılarının internet bağlantısını kesmek istiyorum ancak ağ bağlantıları kesilmeyecek şekilde, şirkette bi adet server var internete de orta kat modeme bağlı hub, alt kat access point yardımıyla bağlanıyor? birde bazı bilgisayarların da girebilecekleri siteleri kısıtlamak istiyorum(facebook, msn vb.)

yardımlar için şimdiden teşekkürler..

• yanlışlıkla albüm açmışım bu arada bi sıkıntı olmaz heralde
  • 1. seçenek, eğer kullandığınız modem 'de erişim denetimi sistemi varsa mac id lerini bu kısma yazıp internet çıkışlarını engelleyebilirsiniz. Böyle bir imkan yoksa IP leri bilgisayarlara manuel olarak girip gateway bölümlerini boş bırakırsanız internete çıkmalarını engellersiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: semsialtunbas

merhabalar şirketteki bilgisayarlardan bazılarının internet bağlantısını kesmek istiyorum ancak ağ bağlantıları kesilmeyecek şekilde, şirkette bi adet server var internete de orta kat modeme bağlı hub, alt kat access point yardımıyla bağlanıyor? birde bazı bilgisayarların da girebilecekleri siteleri kısıtlamak istiyorum(facebook, msn vb.)

hiç bişeye gerek yok servern başına otur bir kaç sanıyede halletmiş olursun .biraz bilgin varsa..

serverden exploreri aç googla girmeye çalış tak diye sana soracak zaten ordan işi bitirirsin ;)
  • quote:

Orijinalden alıntı: tituslivius35

quote:

merhabalar şirketteki bilgisayarlardan bazılarının internet bağlantısını kesmek istiyorum ancak ağ bağlantıları kesilmeyecek şekilde, şirkette bi adet server var internete de orta kat modeme bağlı hub, alt kat access point yardımıyla bağlanıyor? birde bazı bilgisayarların da girebilecekleri siteleri kısıtlamak istiyorum(facebook, msn vb.)

hiç bişeye gerek yok servern başına otur bir kaç sanıyede halletmiş olursun .biraz bilgin varsa..

serverden exploreri aç googla girmeye çalış tak diye sana soracak zaten ordan işi bitirirsin ;)

biraz daha açabilirsek bugn bunu ayarlamak için airties rt211 modemi kurcaladım baya buldumda hem internet çıkışı hemde ip bazlı url sınırlama vardı ancak uğraşırken modemi pert ettim olacağı varmış yapıcak bişey yok hemen gttim tp-link aldım bitane onunda arayüzünü çözemedim baya karışık, serverdan halletme işini bende düşündüm ancak fazlada kurcalamak istemiorum bişey olursa üstüme kalmasın

• modemlik bişi yok üstadım server dan yapıcaksın..server dan bi siteye girmeye calıs uyarıcaktır zaten senı ..baktınmı..

bu arada airties modeme ne oldu durum ne ??
  • quote:

modemlik bişi yok üstadım server dan yapıcaksın..server dan bi siteye girmeye calıs uyarıcaktır zaten senı ..baktınmı..

modem pert zaten tozlu kirli ortamda kullanılıyo uzun zamanda oldu farzdı zaten gitmesi bu aralar, ben yapmadım yani büyük ihtimal :D

birde internet serverdan dağılmıyor farkedermi?
  • servere proxy server kur başka hiçbir şansın yok. ne anlatılırsa anlatılsın hikaye..modemden facebooku kısıtlarsan bu bütün modemlerde var.. herkezi kısıtlarsın. macadresi ile kısıtlarsan bu çogu modemde çalışmıyor yada yok..
  • quote:

Orijinalden alıntı: hakang

servere proxy server kur başka hiçbir şansın yok. ne anlatılırsa anlatılsın hikaye..modemden facebooku kısıtlarsan bu bütün modemlerde var.. herkezi kısıtlarsın. macadresi ile kısıtlarsan bu çogu modemde çalışmıyor yada yok..

airtiesda dediğiniz olay vardı istediğiniz bilgisayarı kısıtlayıp istediğiniz bilgisayarın net bağlantısını toptan kesebiliyodunuz ancak tp-linkde ya toptan kesicen yada belli adreslere girmicek iki kural aynı anda olmuyo yada ben beceremedim
  • quote:

quote:

modemlik bişi yok üstadım server dan yapıcaksın..server dan bi siteye girmeye calıs uyarıcaktır zaten senı ..baktınmı..

modem pert zaten tozlu kirli ortamda kullanılıyo uzun zamanda oldu farzdı zaten gitmesi bu aralar, ben yapmadım yani büyük ihtimal :D

birde internet serverdan dağılmıyor farkedermi?

fark etmez server tüm bilgisayarlara bağlı ise sorun olmaz yapabilirsin
  • GPEdit.msc ile DNS degistirmeyi kapatip, el ile dns girin.
  • kaç kullanıcı var ?
    modemler çok fazla kurallı çalışmaya uygun değildir, utm firewall tavsiye ederim.

titiuslivius :

simitçimisin, kahvecimi ? yoksa gazozcumu ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kumandan -- 25 Eylül 2011; 5:11:14 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.