Şimdi Ara

Ağ üzerinden m2ts oynatabilen media player

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
1.388
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Başlıkta görüldüğü üzere ağ üzerinden pcye bağlanıp pc deki disklerde bulunan m2ts dosyalarını
    sorunsuz ve takılmadan oynatabilecek media player önerilerinizi bekliyorum.
    Şuanda pch c200 kullanıyorum ama pcde bulunan m2ts dosyalarını oynatırken sıkıntı yaşıyorum ya görüntü takılarak ilerliyor yada hd seslerde sorun oluyor hem pc hem c200 ehernet yolu ile linksys wag 54 e bağlı ve bunun aracılığı ile birbirini görmekte.
    MP Önerisi Harici bu sorunu çözebilecek tavsiyeleriniz varsa lütfen onlarıda belirtin

• quote:

Orijinalden alıntı: Can Derman

Başlıkta görüldüğü üzere ağ üzerinden pcye bağlanıp pc deki disklerde bulunan m2ts dosyalarını
    Şuanda pch c200 kullanıyorum ama pcde bulunan m2ts dosyalarını oynatırken sıkıntı yaşıyorum ya görüntü takılarak ilerliyor yada hd seslerde sorun oluyor hem pc hem c200 ehernet yolu ile linksys wag 54 e bağlı ve bunun aracılığı ile birbirini görmekte.
    MP Önerisi Harici bu sorunu çözebilecek tavsiyeleriniz varsa lütfen onlarıda belirtin

Hiç harddisk takarak M2ts oynatmayı denedin mi? Eğer harddisk veya usb bellekten sorunsuz oynatıyorda ağdan oynatırken sorun yaşıyorsanız sorun sizin iyice eskimiş olan WAG54 cihazınızda olabilir. Yok hdd den de oynatamıyorsanız atın o C200 ü çöpe

Bende Xtreamer Prodigy var Realtek 1186 çipli (3D bluray iso oynatır), M2TS lerde sorun yaşamıyorum. Realtek 1186 çipli herhangi bir player deneyebilirsiniz m2ts ve bluray iso oynatımı için.

• m2ts icin ag hizi min. 100-300mbps olmali .
    sanirim aginizin wifi yeterli olmuyor film akis hizina ...
    bir de cat5 ag kablosu ile deneyin...
    dark media player m2ts filmleri ag uzerinden oynatiyordu..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi micro77 -- 3 Ocak 2013; 10:09:25 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: micro77

m2ts icin ag hizi min. 100-300mbps olmali .
    sanirim aginizin wifi yeterli olmuyor film akis hizina ...
    bir de cat5 ag kablosu ile deneyin...
    dark media player m2ts filmleri ag uzerinden oynatiyordu..

Zaten ethernetle bağlıyorum demiş. Sorun wifi de değil.
  • haklisin dikkat etmemisim...
  • quote:

Orijinalden alıntı: muratzilla

quote:

Başlıkta görüldüğü üzere ağ üzerinden pcye bağlanıp pc deki disklerde bulunan m2ts dosyalarını

Hiç harddisk takarak M2ts oynatmayı denedin mi? Eğer harddisk veya usb bellekten sorunsuz oynatıyorda ağdan oynatırken sorun yaşıyorsanız sorun sizin iyice eskimiş olan WAG54 cihazınızda olabilir. Yok hdd den de oynatamıyorsanız atın o C200 ü çöpe

Bende Xtreamer Prodigy var Realtek 1186 çipli (3D bluray iso oynatır), M2TS lerde sorun yaşamıyorum. Realtek 1186 çipli herhangi bir player deneyebilirsiniz m2ts ve bluray iso oynatımı için.

Dahili hdd da bir sorun olmuyor

• Dahili HDD den oynatabiliyorsa cihazın SAMBA dan okuma hızı performansı kötü etkiliyor olmalı. En güzeli büyük bitrateli bluray filmleri harici hdd de tutup hdd den okutmak. Aksi halde yeni media player masrafına gireceksiniz yok yere, onunda ağ üzerinden okuyacağının hiç bir garantisi yok.

Alternatif olarak wireless routeri değiştirebilirsiniz. Mümkünse gigabit portlu ve harici antenli olsun. Ucuza Asus rt-n16 veya eşdeğeri bir ürün ayarlayabilirseniz ne mutlu.
    En kötü ihtimalle gigabit olmayan ama yeni model n300 veya n450 routerlarada bakabilirsiniz.
  • Teşekkür ederim tavsiyeniz için hem modem hemde iyi bir router tavsiyeniz var mıdır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Benzodiazepin -- 6 Ocak 2013; 11:49:52 >
  • quote:

Teşekkür ederim tavsiyeniz için hem modem hemde iyi bir router tavsiyeniz var mıdır

Asus un adsl destekli router modemleri var. Turkiyede secenekler kisitli yalniz. Ben o yuzden 1 port wifisiz modem + wireless router seklinde kuruyordum sistemimi.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.