Şimdi Ara

ağ problemi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
211
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar iki ağ kullanıyorum biri internete bağlantı için diğeri diğer makinalara bağlantı için internet ağımda herhangi problem yok ama diğer ağ bağlantısında makinam ağa dahil olmuyor aslında bazen oluyor bazen olmuyor bunlar arasında iki tane swich kullanıyorum sorun nerden kaynaklanıyor olabilir yardım ederseniz sevinirim

• tam olarak bağlantıları nasıl yaptığınıda yazarsan sana yardımcı olabiliriz.
  • tamam şöyle söyleyeyim makinalarda win98 kurulu iki makina arasında swich ile bağlı diğer bir makinada başka bir swich ile onlara bağlı workgroup diye tanımlı grup içinde hepsi otomatik ip alıyor
  • iki swich birbirinemi bağlı yoksa ikiside senin makinene mi bağlı onun hakkında bilgi verebilirsen daha fazla yardımcı olabiliriz.. birde makinelerin otamatik ip adresimi alıyor yoksa hepsine kendin ip adresi atamış durumdamısın
  • ağ üzerine giden ethernete manuel olarak ip ver. başlar çalıştır de sonra çıkan arametreye command yaz. sonra seni dos moduna götürecek. orada ipconfig yaz. en üstteki senin makinanın ip adresi bunu bir yere not et ve bunu daha sonra manuel olarak bilgisayarına uygula....
  • statik ip de verdim her makinaya ama aynı sorun devam etti
  • msn varsa msnden devam edelim.... çünkü çıkıyorum. yerimi diğer arkadaşlarıma bırakıyorum....
  • fatmaerem81@hotmail.com
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.