Şimdi Ara

AEG L87695WD Kurutmalı Çamaşır Makinesi/Yenisi Geldi. (8. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
256
Cevap
15
Favori
57.352
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu tip makinelerin tamamında plastik veya plastik alaşımlı kazan olduğundan koku probleminin olması kaçınılmazdır. Koku ilk başta daha fazla olur ve zamanla azalır. Yok olmaz, ancak sizi rahatsız edici düzeyde de kalmayacaktır.

AEG şu an alabileceğiniz en başarılı kurutmalı çamaşır makinesi. Daha iyisi AEG'de var, ancak Türkiye'de yok. Yeni seri modeli ısı pompalı. Düşük ısı ve yüksek yoğuşma verimi ile kurutma yaptığından hem %40 civarı daha az enerji harcıyor, hem de çamaşırı daha az yıpratıyor. Düşük ısı ile kurutma yaptığından tahminen koku da daha az oluyordur. Kodu yanlış hatırlamıyorsam L99965HWD gibi bir şeydi.

Nette şu an ne kadar bilmiyorum ama Bimeks'te 2500TL üzerinden %10 bipara kampanyası ile satılıyor. Yani 250TL hediye çeki var.

LG'ye göre artısı daha kaliteli malzeme kullanması, program süre alternatifleri, sesin daha düşük olması, bir de tamburun ve yükleme ağzının daha geniş olmasıdır.

• candogan62 C kullanıcısına yanıt
    quote:

AEG şu an alabileceğiniz en başarılı kurutmalı çamaşır makinesi. Daha iyisi AEG'de var, ancak Türkiye'de yok. Yeni seri modeli ısı pompalı. Düşük ısı ve yüksek yoğuşma verimi ile kurutma yaptığından hem %40 civarı daha az enerji harcıyor, hem de çamaşırı daha az yıpratıyor. Düşük ısı ile kurutma yaptığından tahminen koku da daha az oluyordur. Kodu yanlış hatırlamıyorsam L99965HWD gibi bir şeydi.

Bahsettiğiniz modeli Almanya sayfasında buldum.. L99699HWD Bu model İngiltere'ye bile gitmediyse hiç boşuna beklemeye gerek yok.

Bu teknolojiyi kullanan başka kurutmalı çamaşır makinesi olup olmadığını araştıracağım..

Teşekkürler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CAssassin -- 4 Mayıs 2014; 10:22:50 >

• Görünüşe göre Siemens'in böyle modelleri var..
    Türkiye'de WD14H440TR diye bir model var. Bunu Kadıköy Nautilus'daki Siemens mağazasında 3300 TL ye satıyorlardı. Bu yüzden pek ilgilenmemiştim.
    Ancak istanbul bilişim'de 2600 TL.

Almanya sayfasında 2 yeni model var WD15H590 ve WD14H540. Tabi bunlar ne zaman Türkiye'ye gelir bilinmez :(

Siemens WD14H440TR'i inceleme şansınız oldu mu? AEG ve Bosch'un aynı fabrikada üretildiğini bu yüzden tortu birikme sorununun bu üründe de olduğunu yazmış biri.

• bu makinayı kullanan arkadaslar, biriken havları nereden topluyorsunuz? ne sıklıkta topluyorsunuz?
  • hergezen H kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

Hergezen ve Candoğan yönlendirmeleriyle son bir yıldır kararsız kaldığım kurutmalı çamaşır makinesinde AEG Lavamat ı aldım , sekiz sene Vestel hergün çamaşır yıka-as döneminin ve Vestel in uçak motoruyla çalışmasının ardından nasıl bir dönem olacak bakalım.
    LG,Samsung,Electrolux arasında kalmıştım LG Samsung nerdeyse almak üzereyken yorumlarınızla AEG oldu,kurulunca ve denemeler başlayınca yazarım.
    teşhir ürününü electroworldd den 1249 TL ye aldım , artı %12 para ödeyip 6 yıl garanti yaptım.
    umarım yolunda gider herşey.
    hayırlı günler,
  • Hayırlı olsun. Ben cihazımdan memnunum. Sizinde memnun kalacağınızı düşünüyorum. Güle güle kullanın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • mehtap özdemir M kullanıcısına yanıt
    1249tlye Aldiginiz model tam olarak nedir?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kurutmada kırışıklık sorununu şöyle çözmeyi deneyebilirsiniz:

Önce normal yıkama programı yapın ve durulama bittikten sonra çamaşırlarınızı çıkarıp elinizle
    sirkeleyin ve makinaya tekrar koyarak kurutma programı çalıştırın, makine koydugunuz çamaşırın
    renkl/renksiz, hafif/az olma durumuna göre kurulama süresini kendi ayarlıyor ve emin olabilirsiniz ki
    daha az kırışık çıkıyor.
  • konuya bir suredir giris yapilmamis.. ben hortlatayim musadenizle..

dun siemens marka 13 senelik makinemin tozutmasiyla ben de makine arayisina girdim.

- ilk sorum toz, hav, kil, tuy olayi nasil? disaridakurutmaya gore arti-eksi bir yani var mi farkettiginiz?

- ikincisi isi pompali bir combo model var mi onerebileceginiz? (candogan bey burda yazar size seslenmistir)

beklentilerim: tamamen kurutsun, super degilse de tuketimi ekonomik olsun (eski makine a sinifi yikama - sikma allaha emanet), cok kiristirmasin, havdan olabildigince aritsin..

saygilar,
  • Dün AEG L87695WD 9+7 Kurutmalı makinemizi aldık. 3. yıkamayı yapıyoruz. İnanın yaşamadan anlaşılmıyor hiçbirşey. Çok memnunuz. Her aşamasını küçük kesitler halinde cep telefonu ile videoya çektim. Ancak bilgisayardan izlediğimde yakın çekimlerde seslerin çok abartı ve boğuk geldiğini farkettim. Yanıltıcı olmamak için de yüklemek istemedim. Önceki makinemiz 15 yıllık C sınıfı 1000 devir bocsh'du. Şimdiki makine 1600 devirle daha fazla gürültü yapmıyor.

Kurutma meselesine gelince. Ne bekleniyor bilmiyorum ama hiçbir makine jilet gibi ütülenmiş gömlek çıkaramayacağına göre üstündeki makul kırışıklarla ütülüyor ve kaldırıyorsunuz hiçbir abartı durum yok. Kaldı ki makineyi daha 3 kere kullandık ve şimdiden neyi nasıl yıkamamız gerektiği gibi bir tarz oluştu. Zaman içerisinde bu daha da oturacaktır. Dolayısıyla hiçbir kıyafetin ziyan olması gibi bir durum olmayacaktır. Kurutma sonrası hiç bir koku da yok. Bütçe uygunsa herkese tavsiye ederim.

Not1: Servis ilk bağlantıda A sınıfı tüm makinelerde kir algılayıcı sensörler var ve zaman içerisinde sudaki kireç bu sensörleri tıkayıp kir oranının yüksek görülmesine neden olabiliyor ve bu durumdan kaynaklanan arızalar garanti dışı o nedenle 70 tl ye kireç önleyici takmanızı öneririm dedi. Ticari bir manevra olması yüksek ihtimal tabiki ama taktırdık yine de bilginize.

Not2: Beyazların 70-80 derecede yıkanamaması meselesini hem servise hem de TeknoSA'daki AEG temsilcisine sordum. 95 derecenin ağır kirli pamuklularda belki hasta çarşaf ve bezlerinde kullanabileceğini yoksa hiçbir çamaşır türü için önerilmediğini söylediler. Ayrıca hem kirin hem de deterjanın en iyi çözülme sıcaklığının 40 derece olduğunu 60 derecenin bile yüksek sayılabileceğini söylediler. Dikkat ederseniz Samsung Aqua Bubble teknolojisi ile soğuk yıkamanın peşinde. Kaldı ki çok isterseniz beyazları atıp diğer yıkama programlarını seçerek 70-80 yıkaması yapabilirsiniz dediler. Bilgilerinize.

• quote:

Orijinalden alıntı: geomaster

Dün AEG L87695WD 9+7 Kurutmalı makinemizi aldık. 3. yıkamayı yapıyoruz. İnanın yaşamadan anlaşılmıyor hiçbirşey. Çok memnunuz. Her aşamasını küçük kesitler halinde cep telefonu ile videoya çektim. Ancak bilgisayardan izlediğimde yakın çekimlerde seslerin çok abartı ve boğuk geldiğini farkettim. Yanıltıcı olmamak için de yüklemek istemedim. Önceki makinemiz 15 yıllık C sınıfı 1000 devir bocsh'du. Şimdiki makine 1600 devirle daha fazla gürültü yapmıyor.

Kurutma meselesine gelince. Ne bekleniyor bilmiyorum ama hiçbir makine jilet gibi ütülenmiş gömlek çıkaramayacağına göre üstündeki makul kırışıklarla ütülüyor ve kaldırıyorsunuz hiçbir abartı durum yok. Kaldı ki makineyi daha 3 kere kullandık ve şimdiden neyi nasıl yıkamamız gerektiği gibi bir tarz oluştu. Zaman içerisinde bu daha da oturacaktır. Dolayısıyla hiçbir kıyafetin ziyan olması gibi bir durum olmayacaktır. Kurutma sonrası hiç bir koku da yok. Bütçe uygunsa herkese tavsiye ederim.

Not1: Servis ilk bağlantıda A sınıfı tüm makinelerde kir algılayıcı sensörler var ve zaman içerisinde sudaki kireç bu sensörleri tıkayıp kir oranının yüksek görülmesine neden olabiliyor ve bu durumdan kaynaklanan arızalar garanti dışı o nedenle 70 tl ye kireç önleyici takmanızı öneririm dedi. Ticari bir manevra olması yüksek ihtimal tabiki ama taktırdık yine de bilginize.

Not2: Beyazların 70-80 derecede yıkanamaması meselesini hem servise hem de TeknoSA'daki AEG temsilcisine sordum. 95 derecenin ağır kirli pamuklularda belki hasta çarşaf ve bezlerinde kullanabileceğini yoksa hiçbir çamaşır türü için önerilmediğini söylediler. Ayrıca hem kirin hem de deterjanın en iyi çözülme sıcaklığının 40 derece olduğunu 60 derecenin bile yüksek sayılabileceğini söylediler. Dikkat ederseniz Samsung Aqua Bubble teknolojisi ile soğuk yıkamanın peşinde. Kaldı ki çok isterseniz beyazları atıp diğer yıkama programlarını seçerek 70-80 yıkaması yapabilirsiniz dediler. Bilgilerinize.

Hayirli olsun
    Makinanin toplam,yikama,ve kurutma suresi nedir?
    Sadece camasir makinasil alacak olsaydiniz ne alirdiniz yada hangi makinalara baktiniz,camasir makinasi olarak electroluxde kafami kutcalayan modellerden

• Geomaster
    Makinanız hayırlı olsun güle güle kullanın. Nerden ve kaça aldınız. Ek garantisi var mi ( garanti uzatınızı kastediyorum) servis mi getirdi yoksa kargoya mi geldi.

Cevaplarsanız memnun olurum.

• ben de kurutmalı çamaşır makinesi peşindeyim ve yazılan herşeyi okurken bu sayfaya denk geldim. AEG baya bir övülmüş ancak aklıma takılan şey 2012 de başlamış konu halen aynı makine konuşuluyor. Aradan geçen 2 senede daha iyi bir üst model veya başka bir markanın daha iyi bir modeli çıkmadı mı?
  • Teknosa dan 2499 a aldım 190 tlye ek garanti yaptırdım. Böylece 3 yıl olan garanti süresi 4 e çıktı. 3 yıl sonunda aeg garantisi bitmesine karşın çıkan masrafları teknosa sigorta karşılıyor. Ayrıca 3 yılın ilk yılı makine kaskolu sayılıyor. Yani garanti dışı bir arıza olduğunda yada siz makineye bir zarar verdiğinizde sorunu gideriyor.
    İnternette 2350 tl ye kadar daha düşük fiyatlar olduğunu gördüm ancak 150 tl için bilmediğim uzak bir yerden makine almak anlamsız eldi.

Ürünü Teknosa ertesi gün ücretsiz getirdi. Aynı gün servis geldi kurdu. Kullanımını anlattı çok kolay. Hemen alışıyorsunuz. Ancak hangi çamaşırı hangisiyle atmalıyım meselesi zaman ve tecrübe gerektirir. Yıkama kurutma süreleri uzun olsa da işten geldiğinizde kurumuş çamaşırların sizi bekliyor olması muhteşem. Ancak açık söyleyeyim. Benimki bir mecburiyet. Çamaşır asılacak rahat ve havadar bir yeri olan için gereksiz lux olabilir. Yanlız şu da bir gerçek dışarıya asılan çamaşırlar şehrin havasının her türlü isini kirini de üzerine alıyor.

Satın alırken sordum benim aldığım 2012 den sonraki 3. üretim serisiymiş. Bazı değişiklikler dışında aynı makineymiş. Mesela yıkama kurutma 8+7 iken 9+7 olmuştur. 1400 devir iken 1600 devir olabilir. Bilemiyorum. Zaten alman markalarına dikkat ederseniz samsung gibi ilk keşfettikleri teknolojileri hemen makinelere yapıştırmıyorlar. Bu konuda daha stabiller. Bu da daha az sorun demek tabii.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi geomaster -- 23 Ekim 2014; 11:03:26 >

• Hayırlı olsun. Kurulumunda neye dikkat ettiler ?bizim banyoda mevcut çamaşır makinamız tezgah altinda. Solunda banyo duvarı sagında da banyo dolabi var. Üstünde de mermer var. Yani cevresinde cok az boşluk var. Bu bir sorun teşkil eder mi?

• Bizim makinenin yeri de aynı sizin tarif ettiğiniz gibi. Sıfıra sıfır yerleştirebiliyorsunuz. Çamaşırdaki nemi yoğunlaştırarak kuruttuğu için bir hava boşluğu gerekmiyor. O bahsettiğiniz durum ısı pompalı sistemler için geçerli.
  • quote:

Teknosa dan 2499 a aldım 190 tlye ek garanti yaptırdım. Böylece 3 yıl olan garanti süresi 4 e çıktı. 3 yıl sonunda aeg garantisi bitmesine karşın çıkan masrafları teknosa sigorta karşılıyor. Ayrıca 3 yılın ilk yılı makine kaskolu sayılıyor. Yani garanti dışı bir arıza olduğunda yada siz makineye bir zarar verdiğinizde sorunu gideriyor.
    İnternette 2350 tl ye kadar daha düşük fiyatlar olduğunu gördüm ancak 150 tl için bilmediğim uzak bir yerden makine almak anlamsız eldi.

Ürünü Teknosa ertesi gün ücretsiz getirdi. Aynı gün servis geldi kurdu. Kullanımını anlattı çok kolay. Hemen alışıyorsunuz. Ancak hangi çamaşırı hangisiyle atmalıyım meselesi zaman ve tecrübe gerektirir. Yıkama kurutma süreleri uzun olsa da işten geldiğinizde kurumuş çamaşırların sizi bekliyor olması muhteşem. Ancak açık söyleyeyim. Benimki bir mecburiyet. Çamaşır asılacak rahat ve havadar bir yeri olan için gereksiz lux olabilir. Yanlız şu da bir gerçek dışarıya asılan çamaşırlar şehrin havasının her türlü isini kirini de üzerine alıyor.

Satın alırken sordum benim aldığım 2012 den sonraki 3. üretim serisiymiş. Bazı değişiklikler dışında aynı makineymiş. Mesela yıkama kurutma 8+7 iken 9+7 olmuştur. 1400 devir iken 1600 devir olabilir. Bilemiyorum. Zaten alman markalarına dikkat ederseniz samsung gibi ilk keşfettikleri teknolojileri hemen makinelere yapıştırmıyorlar. Bu konuda daha stabiller. Bu da daha az sorun demek tabii.

bugün 3 ayrı teknosa extra gezdim hiçbirinde teşhirde aeg yoktu. samsung, vestel vs ürünler var ve uygun fiyatlara da bulunuyor. örneğin 1500tl lik bir cihazı ile 2500tl lik cihaz arasında verilen bu 1000tl farkı hakedecek gerçekten böylesi bir uçurum var mı?

örneğin lg nin LG F1496ADP7 modeli 1500tl iken rds5 modeli 2500 tl. bu ikisi arasında yıkama kapasitesi haricinde farklar nelerdir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi guestizm -- 23 Ekim 2014; 21:16:24 >

• Bahsettiğiniz LG yi inceledim 8+4 kg ve 1400 devir Yıkama A Kurutma B
    AEG ise 9+7 kg ve 1600 devir Yıkama A-30 Kurutma A

Bunlar büyük farklar demektir. Küresellenşen dünyada kazıklanma makası daralmıştır. Her fiyat farkının mutlaka bir sebebi vardır. Bilinçli olmak kaydıyla tabii.

Örneğin; 1600 devir makine piyasada çok az sayıda zaten ve neredeyse kuruya yakın sıkıyor çamaşırları. Haliyle kurutma enerjisi de düşük oluyor.
  • candogan bey,

çamaşır makinesi almak istiyorum ama kafam baya karıştı 4 kişilik aileyiz çamaşırdan ve kurutmaktan bıktık büyük hacimli olsun ve kurutmalı olsun istiyoruz ama sizde ayrı ayrı tavsiye ediyosunuz AEG'nin yeni çıkan kurutmalı modeli 9/6 türkiyede bulamadım AEG müşteri hizmetlerinide aradım ama maalesef telefon hep yanlış diyor internetten bayii buldum sordum ama oda eski model diyor haberi bile yok ayrı ayrı alırsam hangi ürünleri tavsiye edersiniz yada biraz daha bekleyip AEG'nin yeni modelinimi alayım nezaman gelir bilginiz varmı yıkama ve kurutma için 2500TL civarı bütçe ayırdım ayrı ayrı al derseniz birini alıp diğerini sonrada alırım eski makinam su gibi elektrik yakıyo 1-2 ay içerisinde almam lazım yardımcı olurmusunuz
  • quote:

Bahsettiğiniz LG yi inceledim 8+4 kg ve 1400 devir Yıkama A Kurutma B
    AEG ise 9+7 kg ve 1600 devir Yıkama A-30 Kurutma A

Bunlar büyük farklar demektir. Küresellenşen dünyada kazıklanma makası daralmıştır. Her fiyat farkının mutlaka bir sebebi vardır. Bilinçli olmak kaydıyla tabii.

Örneğin; 1600 devir makine piyasada çok az sayıda zaten ve neredeyse kuruya yakın sıkıyor çamaşırları. Haliyle kurutma enerjisi de düşük oluyor.

benim aslında ihtiyacım tek kişi olduğumdan dolayı daha küçük kapasiteli bir makina.
    aynı özelliklere sahip örneğin 6-7 kilo kapasitesindeki makineyi almak daha hesaplı olabilir diye düşünüyorum ancak teknik özelliklere bakacak yeterli bilgim olmadığından bunu yapamıyorum.
    AEG nin sayfasında pek doğru değil belki ama LG de iki model olduğundan ve anlamak açısından soruyorum

LG nni rs5 modeli 2500 tl iken adp7 modeli 1500 tldir. bu ikisi arasında çamaşır ağırılığı kapasitesi haricinde fark var mıdır? yoksa teknoloji farklılıkları da bu fiyat farkının içine girmekte midir? eğer teknoloji farklılıkları var ise bu 1000tl lik fiyat farkına değecek kadar büyükler midir? (enerji tasarrufu sağladığı için ek ödeme yapmak istemiyoruım.)

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.