Şimdi Ara

ADSL2+ Ve VDSL2+ Hat hızı ve hat problemleri maximum alacağınız hız Ve Tüm Herşey. (60. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.297
Cevap
7
Favori
37.049
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5859606162
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bence fiber ve hiper kullananlar haline şükretsinler hocam her ne olursa olsun :) Ben ttnet 8mbps limitsizdeyim Allah ttnet'in bin türlü belasını versin yani açık ve net 5-6 gün önce internetim tak diye gitti. Port hatası alıyorum beni direk arıza talebi sayfasına yönlendiriyor. Aradım adamları konuştum. Talebi açtık neyse. Beklemeye başladım bu sefer. 12 saat geçti aradım yok. 24 oldu aradım yok. 40 oldu aradım verdikleri cevap sürekli aynı. " Evet şu an hatanızı biz de görebiliyoruz. Çalışmalarımız sürüyor. Bitince biz sizinle irtibata geçicez." 48 saat bekledim hocam internetimin gelmesi için 48 saat. Ondan sonra sağolsun bizim pederin bi arkadaşı varmış onu devreye soktuk. 5 dakika içinde modem yeniden başladı ondan sonra internet geldi. Bu mudur hizmet anlayışı, müşteri memnuniyeti ?
    Ayrıca anlayamadığım bir şekilde yaklaşık 1 ay önce aradım tek şifre almak için numaramı girdim bana bant kaydından "Bulunduğunuz bölgede altyapı çalışması var." diye bir şey dinlettiler. Çok takmadım devam ettim geçen hafta internet hızımı yükselttirmek için aradım. Ne deseler iyi ? Bulunduğunuz bölgede altyapı çalışması var bu yüzden ne hızınızı yükseltebiliyoruz ne de arıza talebi açabiliyoruz. 1,5-2 aydır yani tatilden döndüğümden beri 4 mbps hıza sabitim. Ne bir gram aşağı ne bir gram yukarı. Bir de Allah'ın her akşamı saat 6'dan itibaren benim ping 250'den aşağı inmiyor hocam. Nasıl bi altyapı ise artık. Yahu saat gece 1 de 75-80 ama akşam 9 olsun 300 hatta 400 ping. Bu da sunucu çok yoğunmuş ondan dolayı oluyormuş. Neyse çok uzun oldu velhasıl kelam neti iyi olanlar kıymetini bilsin SS'ler aşağıda :)
     ADSL2+ Ve VDSL2+ Hat hızı ve hat problemleri maximum alacağınız hız Ve Tüm Herşey. ADSL2+ Ve VDSL2+ Hat hızı ve hat problemleri maximum alacağınız hız Ve Tüm Herşey.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PesimistOrkestra -- 23 Kasım 2014; 22:12:22 >

• iyi akşamlar arkadaşlar
    ben ttnet 24 mb olan paketi almıştım ama hattıma sinyal düzgün gelmediğini söyleyip
    8 mb olan internet paketine geçiş yaptılar
    şu anda 3.56 mb internet kullanıyorum
    4 aydır durum böyle
    bende turknet geçmeyi düşünüyorum
    hat değerlerime bir bakar mısınız yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim
     ADSL2+ Ve VDSL2+ Hat hızı ve hat problemleri maximum alacağınız hız Ve Tüm Herşey.

• beyazejder B kullanıcısına yanıt
    Bu değerlerle 20 mbps almanız çok zor olmaz diye düşünüyorum. 16 kesin alabilirsiniz. 20 de kopmalar yaşanabilir belki. Bu arada hattınız 4 mbps ye sabitlenmiş sebebini de müşteri hizmetlerinden öğrenebilirsiniz ancak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmetgerger

Bu değerlerle 20 mbps almanız çok zor olmaz diye düşünüyorum. 16 kesin alabilirsiniz. 20 de kopmalar yaşanabilir belki. Bu arada hattınız 4 mbps ye sabitlenmiş sebebini de müşteri hizmetlerinden öğrenebilirsiniz ancak.

ben hızı keşfet kampanyasına abone olmuştum ve adres bilgilerimi vererek doğrulattım
    sonra
    yok sizin hattınız desteklemiyor deyip 8mb olan paketi verdiler
    ve o pakette de 3.56 mb zor alıyordum
    dün arayıp dedim 4 aydır internet böyle ya düzgün verin şu internet tinizi yoksa iptal edeceğim biraz uğraştık dan sonra
    bugün tekrar 1 saatte yakın konuşmadan sonra 7.10 mb yaptılar
    bende dedim mh 7.10 veriyorsanız eski paketim 24 mb olanı demek ki verebilirsiniz dedim ve geri 24 mb olan pakete geçiş yaptırdım onaylanması gerekiyormuş santralden onu bekliyorum :D
    bakalım inşallah eski paketimi geri alırım sağlam bir şekilde
     ADSL2+ Ve VDSL2+ Hat hızı ve hat problemleri maximum alacağınız hız Ve Tüm Herşey. ADSL2+ Ve VDSL2+ Hat hızı ve hat problemleri maximum alacağınız hız Ve Tüm Herşey.

• quote:

Orijinalden alıntı: beyazejder

quote:

Orijinalden alıntı: ahmetgerger

ben hızı keşfet kampanyasına abone olmuştum ve adres bilgilerimi vererek doğrulattım
    sonra
    yok sizin hattınız desteklemiyor deyip 8mb olan paketi verdiler
    ve o pakette de 3.56 mb zor alıyordum
    dün arayıp dedim 4 aydır internet böyle ya düzgün verin şu internet tinizi yoksa iptal edeceğim biraz uğraştık dan sonra
    bugün tekrar 1 saatte yakın konuşmadan sonra 7.10 mb yaptılar
    bende dedim mh 7.10 veriyorsanız eski paketim 24 mb olanı demek ki verebilirsiniz dedim ve geri 24 mb olan pakete geçiş yaptırdım onaylanması gerekiyormuş santralden onu bekliyorum :D
    bakalım inşallah eski paketimi geri alırım sağlam bir şekilde

Şuan ADSL2+ ile 16 mbps alabilirsiniz, VDSL2'ye dönüşürse 50 mbps destekler.

• Srcn81 kullanıcısına yanıt
    Aynen hocam VDSL geçiş talebinde bulunun bi. Ayrıca hızınız 4 ve 8 olarak sabitlenmiş modeme gelen hız o şekilde yani speedtest.net'ten aldığınız sonuçlar biraz azalmış şekilde görünüyor.
  • 1 ay öncesine kadar böyle değerlerim vardı

ADSL2+ Ve VDSL2+ Hat hızı ve hat problemleri maximum alacağınız hız Ve Tüm Herşey.

burada da konuştuk arkadaşlar tavsiye verdiler hızını yükselt her türlü kaldırır dediler

sonra 16mb istedim verdiler fakat snr değerinde gelen kısmı yarı yarıya düştü neredeyse hiçbir kablo değişikliği falan olmadı,sadece modeme giren adsl hat kablosunu peder penseyle kendi yapmış sanki bir kablonun ucu pek temas etmiyor tele ama öyle olsa internetim olmazdı

yeni değerlerim böyle

acaba modem değiştirsem mi modemim bayağı eski,yeni nesil fiber vdsl destekli modem mi alsam,çünkü netim eskinine göre tıkanıyor arada bir önceden su gibi akardı,test ettiğim zaman 13-14 civarı görüyorum bunda sorun yok ama hattın kalitesi düştü,ulaşılabilir 22-23 yazıyor diye 16 yaptırdık ama memnun kalmadım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fabrizo -- 24 Kasım 2014; 16:48:35 >

• Hangi paketi kullanıyorsunuz?

@mert_1638
  • Hız yükseldikçe Snr düşür hocam.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şu anki modeminiz nedir ? Eğer yeni modem alacaksanız VDSL modem alın direk VDSL'e geçin. Hızınızı daha da fazla yükseltebilirsiniz.
  • airties 204
  • Hat modunu diğer tikleri kaldırarak sadece adsl2+ yapar mısınız?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • zaten ortalama 13.50 yada 14 mbps çıkar hız testinde normal bir sonuç, muhtemelen Santrale yakınsınız benim tavsiyem Hipernet için başvurmanız 50 mb rahat alır diye düşüyorum ilk olarak müşteri hizmetlerinden hiper olarak hız testi yaptırın hattınız ne kadar destekler sizde öğrenmiş olursunuz uygunsa başvurabilirsiniz
  • Diğer bir konuya yazmıştım ama buraya da yazayım.

Santral bulunduğum sitenin içinde. TTnet'e ve telekoma sorduğum zaman bana Hipernet alamazsın demişlerdi. Sitenin içinde fiber de yok.
    Ama diğer ISP'ler sorgulama yaptıkları zaman 46 mbit e kadar VDSL alabilirsin diyor. Sonuçta onların kontrol ettikleri yerde telekomun sitesi olmalı.
    Böyle birşey olabilir mi ? TTnet ve telekom bile bile sadece ADSL alabilirsin diyebilir mi ?
    Yukardaki mesajınıza göre bütün santrallerde fiber ya da uydu bağlantısı var demişsiniz. Öyle ise saha dolabına VDSL modem takılması ile Hipernet alabiliyor olmam gerekli.
    Teşekkürler.

Ayrıca bende fixnet internet sitesinde telefon numaram ile kontrol ettiğimde hem fiber hem de vdsl2 alabilirim gözüküyor ama ttnet hizmet numaram ile kontrol edince
    sadece adsl alabilirim gözüküyor. Fixnet, Binet, Goonet hepsini aradım hepside vdsl2 alabilirsin diyor. TTnet fiber nerede uygulaması ile sadece adsl alabilirim gözüküyor.
    Muhtemelen buradaki santrale kadar fiber geliyor ama site içine vdsl2 verilmiyor, niyeyse artık.
    Belki de rekabetin artması için ttnete vdsl2 verdirtmiyorlar, sadece diğer ISS'lere izin var.
    Yakın zamanda vdsl2 ye başvurucam, bakalım sonuç ne olacak.

•  ADSL2+ Ve VDSL2+ Hat hızı ve hat problemleri maximum alacağınız hız Ve Tüm Herşey.

böyle daha iyi herhalde ?
  • Evet daha iyi. Maks 19-21 mbps alabilir adsl'de. Vdsl 50 garanti diyebilirim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Pedimento kullanıcısına yanıt
    Bende Mayıs 2013 de Fiber alabilirsiniz, vdsl alabilirsiniz vaadiyle fixnet e geçmiştim.. sonrası bir sürü tantana Telekom fiber vdsl yok diyor, Fixnet sistemde var görüünüyor diyip bir süre uğraşıldı.. yıl 2014 kasım hala ADSL deyim.. İnşallah sizinki VDSL/Fiber olur. Aslında şimdilik sadece upload için vdsl istiyorum 8-16mbit indirmede de pek sıkıntım yok. Download pc mevcut 7/24 çalışıyor. İndir diyorum aheste aheste indiriyor..
  • Ping değerleri nasıl ttnet'e göre ?
    Herhangi bir problemle karşılaştınız mı, arıza vs.. ?
    Fixnet ara ara kontrol ediyormu peki vdsl alınabiliyor mu diye ?
    Muhtemelen benim de aynı şey olacak, vdsl başvuracağım, adsl alabilirsiniz diyecekler vs.
    Eğer ADSL'de de problem yoksa yine de geçilebilir başka bir ISS'ye.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pedimento -- 24 Kasım 2014; 23:38:14 >
  • Pedimento kullanıcısına yanıt
    TTNET nasılsa bu hizmet te öyle. Ne de olsa TTNET hatları kullanılıyor. Normalde bir sıkıntı yok. ama ben VDSL muhabbeti için ısrarlarda bulununca 3-4 gün internetsiz kaldığım günler oldu. Nir arıza olduğunda Telekom TTNET gibi aceleci davranmıyor 3 iş günü bekleme süreleri varmış.
    Dediğim gibi ben vdsl muhabbeti için sıkıştırıp uğraşmasam adsl ile sıkıntısız bir internet hizmeti alıyor olacaktım. En azından deneyip gördüm. Her yere şikayet ettim VDSL görünmesine rağmen ADSL hizmet veriyorla vs.. sonuç yok. Aslında santral içinde VDSL PTM port olsa vdsl alabileceğim Muhtemelen 32mbit alabilirdim. Fakat santralde VDSL yok. Santralin diğer tarafında kalan mahallelerde bir kaç VDSL saha dolabı var (T11 diyorlar adına sanırım) Yani bana daha uzak. Sanırım bir arada hattıma buraya bağladılar VDSL sinyal geldi fakat mesafe çok fazla uzun olunca normalde 24dB olan hat zayıflama 35 lere çıktı ve bu durumda VDSL olmasına rağmen bağlantı hızı 11mbit civarlarında idi sanırım. Normalde 16mbit lik (Gerçekte 15mbit alıyordum) sıkıntısız kullanmakla beraber FPS oyunları için ping kötü idi 150ms-200ms gibi.. Şimdi daha az ödemek için 8Mbit düşürdüm ping 40-50ms lerde (Tek kullanmıyorum).
    Ben mırın kırın etmediğim sürece hat arıza vs problemim yok.. Mahalleye VVDSL gelinceye kadardauslu durmayı düşünüyorum. Nede olsa elden bişi gelmiyor..

dial up zamanında ADSL gelmeden hemen önce Zoom X5 modem alıp bekledi idim Şimdide Zyxel 3312 B10A ile beklemedeyim

Gel fiber gel...

• Bizim site şehirden biraz uzak, dolayısı ile başka bir yere vdsl verilmiyordur (T11 dolap).
    Ama santralin site içinde olup da fiberi geçtim vdsl bile verilmemesi çok saçma.
    Vdsl kart takmamak için saçma sapan bahaneler üretiyorlar.
    Ben de n66u aldım 3-5 ay önce bir ihtimal diyip :)
    Bakalım 2-3 haftaya belli olur taahhütüm bitince.
    Forumda bir telekom çalışanı olsa da bu soruları yanıtlasa ne güzel olurdu..
  • 
Sayfa: önceki 5859606162
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.