Şimdi Ara

ADSL2+ 16 MBİT HIZ TESTLERİ MODEM DEĞERLERİ VE PROBLEMLERİ [GENEL BAŞLIK] (333. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
7.288
Cevap
6
Favori
347.840
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 331332333334335
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    4 mbit hız var hatta şuhan - Snr - hat zayıflaması berbat.
  • ulaşılabilir hızım 13688 olamsına rağmen en fazla 11031 alıyorum szice ttneti aradığım zaman alabileceğim en yüksek hızı sorunsuz olarak kulalanabilirmiyim buda rahat anlayabilmeniz için yardım edmeden çekinmeyin lütfen

ADSL2+ 16 MBİT HIZ TESTLERİ MODEM DEĞERLERİ VE PROBLEMLERİ [GENEL BAŞLIK]
  • BonezCrusher kullanıcısına yanıt
    daha önce hiç kopmadan 16400 rahat oluyordu sorunbendenmi kaynaklı ttnetdenmi
  • MarjinaL_Kedi kullanıcısına yanıt
    kablolar sağlamsa apartmanın -ttnetten.
  • quote:

Orijinalden alıntı: darkmelek

ulaşılabilir hızım 13688 olamsına rağmen en fazla 11031 alıyorum szice ttneti aradığım zaman alabileceğim en yüksek hızı sorunsuz olarak kulalanabilirmiyim buda rahat anlayabilmeniz için yardım edmeden çekinmeyin lütfen

Hocam apartman ve ev kablolamasında çok fazla ek kablo bağlantısı, switch ki buna ankastre diyorlar varsa orada gözüken limit kadar alamıyorsunuz, direkt kopmaya başlıyor. Kablolarınızı yenileyip aradaki ekleri mümkün olduğunca devreden çıkarmanız gerek.
    Eski evimde 9.5 desteklerken 6Mbps alabiliyordum. Apartmandaki kabloyu kontrol ettim, kablo yetişmemiş diye 3 tane kablo eklemişler uç uca. O kabloları tümden tek kbaloyla değiştirince maks limit 14Mbps'e çıktı ve 8Mbps'de hiç kopma yaşamadım ondan sonra.

• şuan sadece bir tane ek var kabloda bildiğim kadarıyla oda dışarıdan gelen kabloyla modeme bağladığım kablo arasında
  • quote:

Orijinalden alıntı: mito1172

arkadaşlar benim nasıl kaç alabilirim

bana cevap yokmu
  • mito1172 kullanıcısına yanıt
    Şu an 16 da. Adsl de 19-21 mbps alabilir. Vdsl de 50 diyebilirim, ölçüm gerekiyor bunun için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: greenflash

Veri Gönderme Hızı(Kb/s): 958
    Veri Alma Hızı(Kb/s): 14126
    Mod: ADSL2+
    Gelen Veri Hattı Zayıflaması (dB): 22.0
    Giden Veri Hattı Zayıflaması (dB): 11.2

Yukarıdaki değerler için tavsiye ettiğiniz hız değerini yazar mısınız? Santrale yakın mıyım? Alıntı yaparak yanıtlar mısınız?

14 mbps hızın var. Santrale 1 km uzaklık var.

Detaylı bilgiyi internet bölümünü ss'lersen söyleyebilirim.
  • 8 mbps de ve maks 16 mbps alabilirsin. Santral mesafesi 1.5 km civarında.
  • teşekkür ederim tarifem 16 ama en fazla 14 civarı yada 14 dü geçiyor sanırım evdeki tesisattan dolayı böyle. tekrar teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: wızard06

8 mbps de ve maks 16 mbps alabilirsin. Santral mesafesi 1.5 km civarında.

Konunun santrale uzaklığından çok altyapının kaybı nasıl etkilediğiyle alakalı. Ben 21.9db downstream kaybıyla 8Mbps alamıyordum stabil şekilde. Ama kimin değerine bakarsanız bakın bu kayıp değerleriyle 16Mbps bile almanız gerekiyor.
    Herşey hangi frekanslarda ne kadar kayıp var ona bakar. Toplam kayıbın bir anlamı yok. 1.5Mhz'den sonra sinyal gelmiyorsa 8Mbps bile alamıyorsunuz. total kayıp isterse 10db olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tek Kural Ahmet Kural

Beyler internetim 16 mbps ADSL2 fakat modem arayüzünde 12 mbps olarak ayarlamışlar.Hız testinde 10-11 arası alıyorum 12 verdikleri için memnunum fakat 15-16 hız istiyorum.TTNeti aradım gerekli iyileştirmeleri yaptım beyefendi vs. vs. papağan gibi konuşuyor.

Hocam kayıp inanılmaz düşük. Normalde 24Mbps alırsınız derdim ama SNR margin de çok düşük o yüzden bence kablolarınızda ek bağlantılar veya problem yaratan kısımlar var. Kabloları yenileyip, aradaki switchleri, ek ara kabloları mümkün olduğunca iptal etmeniz gerekli.
    Ancak o şekilde 16Mbps alabilirsiniz diye düşünüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: kill1033

quote:

Beyler internetim 16 mbps ADSL2 fakat modem arayüzünde 12 mbps olarak ayarlamışlar.Hız testinde 10-11 arası alıyorum 12 verdikleri için memnunum fakat 15-16 hız istiyorum.TTNeti aradım gerekli iyileştirmeleri yaptım beyefendi vs. vs. papağan gibi konuşuyor.

https://store.donanimhaber.com/1c/53/09/1C5309338A9B1AFB27AB8BB87376A6BA.jpg

Hocam kayıp inanılmaz düşük. Normalde 24Mbps alırsınız derdim ama SNR margin de çok düşük o yüzden bence kablolarınızda ek bağlantılar veya problem yaratan kısımlar var. Kabloları yenileyip, aradaki switchleri, ek ara kabloları mümkün olduğunca iptal etmeniz gerekli.

Bence alabileceğimiz hız kayıpla alakalı değil.Birisi uydurdu herkes peşinden gidiyor sanki.Yine de kabloları değiştirip denemekte fayda var.

• 8mbit net limitsiz kullanıyorum cep telefonuna mesaj geldi 2 tl farkla hızınız 2 katına çıksın diye acaba bu değerlerle 16mbit alabilirmiyim yardımcı olurmusunuz ?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: kill1033

quote:

https://store.donanimhaber.com/1c/53/09/1C5309338A9B1AFB27AB8BB87376A6BA.jpg

Bence alabileceğimiz hız kayıpla alakalı değil.Birisi uydurdu herkes peşinden gidiyor sanki.Yine de kabloları değiştirip denemekte fayda var.

Aynen öyle dediğiniz gibi. Daha önceden bu konuda da farklı konularda da tecrübemi paylaşmıştım konuyla alakalı. 21db kayıp görünmesine rağmen 8Mbps bile alamıyordum. Kayıp tam olarak göstereg değil ama SNR margin maks kaç alabileceğinizi gösteriyor. Neden SNR margin düşük diye bakmak lazım. İşte o noktada kablolarda ekler, ekstra dağıtıcı kutu, çoğaltıcılar varsa, kayıp değişmese de SNR margin yani alabilecğeiniz hız yükselebiliyor.

50yıllık bir evde otururken bu problemi yaşamıştım. hat 9mbps alır gözüküyordu ama 6mbps bile zor alıyorduk stabil şekilde. TTnet santraldeki adam kablonuzu değiştirin dedi. Kablo duvar dışında olduğundan kendim değiştirebilmiştim. Eve hiç dağıtıcı olmadan gelen kablo 4 parçaydı. boyu yetmemiş diye uzatmışlar. Yeni bir kabloyla değiştirince maks desteklenen hız 14mbps e çıktı.

• carlito83 kullanıcısına yanıt
    Alabilirsin gibi görünüyor hocam. SNR margin 19db, 16 ya çıkarsan sorun olmaz bence.
  • 3 Yıldır Airties 6271 Modem Kullanıyorum.. Şu andaki hızım 8 mbit ve modem arayüzünde ulaşılabilir hız 19000 gösteriyor ortalama.

hızı 16 mbite yükselttiğimde kopmalar oluyor..

yeni modem satın alsam daha iyi sonuçlar alırmıyım ?
  • Modem arayüzündeki Snr ve hat zayıflamasını koysaydın daha iyi yorum yapabilirdik.
  • eyvallah sağolasın
  • 
Sayfa: önceki 331332333334335
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.