Şimdi Ara

ADSL modem ağında bir bilgisayardan diğerine ping atma ve telnet ile port testi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
3.323
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Java RMI kullanarak 2 bilgisayar arasında iletişim kuran bir programı çalıştıramıyorum. Programı çalıştırabilmek için bir bilgisayardan diğerine ping atabilmek gerekli ve "telnet ip_adresi port_numarası" komutu ile porta erişim olmalı. Birisi kabloyla birisi kablosuz olarak ADSL modeme bağlı 2 bilgisayarım var. İkisinde de Windows XP kurulu.
    Önce ping atamadım. 2 bilgisayarda da Windows'un firewall ayarlarından ping'e izin ver seçeneğini işaretledim. Bu sefer 1. bilgisayardan 2. bilgisayara ping atabiliyorum. 2. den 1.ciye atamıyorum. Sonra 2 bilgisayarda da firewall'u devre dışı bıraktım fakat durum değişmedi.

telnet ile portu test etmek istedim. Firewall'dan istediğim portu açtım. Fakat telnet başarısız oldu. Firewall'ları kapattım yine değişen bir şey olmadı.

Telnet'in başarısız olmasının sebebi ne olabilir?

• telnet konusunda çok bilgim yok lakin pcler arası ağ sorunsuz çalışıyorsa ping atmanda sorun olmaması lazım.
    İp adreslerini ağ geçidlerini ve subnet ayarlarını bi gözden geçir. Çalışma gruplarınıda kontrol et.
    Ayrıca firewall barındıran bazı antivirüs programlarıda local ağda sıkıntı yaratıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aslında telnet ile kontrol ettiğim portun açık olup olmaması. Ping'i hallettim bu arada.

Ayrıca modemde port forwarding yaptım. Antivirüs programını kapattım. Firewall'dan ilgili porta izin verdim. Yine de portu açamadım. Şimdi telnet değil de internetten online port check yapan sitelerden deniyorum. Hepsi portun kapalı olduğunu söylüyor.

Acaba sebep ttnet olabilir mi?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.