Şimdi Ara

ADSL HAT ZAYIFLAMASI HERKES DEĞERLERİNİ YAZSIN ! (54. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.741
Cevap
37
Favori
277.670
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5253545556
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Neo_Cyclone

Merhaba, ay sonunda 8 mbps tarifesine geçmeyi düşünüyorum, değerleri yorumlar mısınız? Ayrıca 16 mbps tarifeyi kaldırır mı?

ADSL HAT ZAYIFLAMASI HERKES DEĞERLERİNİ YAZSIN !

10mbit'e kadar alabilirsiniz.
  • Çok teşekkürler.
  • noise margin upstream: 16 db
    output power downstream: 19 db
    attenuation upstream: 11 db

noise margin downstream: 18 db
    output power upstream: 12 db
    attenuation downstream: 37 db

Arkadaslar Bu Değerlerle 16 Mbps Gecersem Sıkıntı Olurmu ?
  • Şu değerler hakkındaki yorumlarınız nelerdir ? İyi-kötü, kaldırabileceği hız ya da olması gereken v.s.. nedir ?

http://imageshack.us/photo/my-images/842/modemyt.jpg/

Bilgisayardan adsl hız testi yaptığımda ise,

http://imageshack.us/photo/my-images/718/hztesti.jpg/
    bu sonuç çıkıyor.

Santralden uzaklık, yaklaşık 1km.

Birde santralden en fazla kaç km uzaklığa kadar internet hizmeti verilebilir ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ReCo_54 -- 30 Haziran 2011; 11:47:23 >

• kardeş hat zayıflama değerin çok yüksek tarife değiştirmen mümkün değil. Onun dışında hız problemi ile ilgili etken bir sürü exfactor var onları bi incele en son telekom santralinden şüphe edebilirsin
  • 16 mbite geçmek istiyorum ne düşünosunuz???

• quote:

Orijinalden alıntı: seco4
    16 mbite geçmek istiyorum ne düşünosunuz???

/>

14 alabilirsiniz.
  • peki bu hız sabitleme olayları nedir pek bi bilgim yokta hızımı sabitlettrmem daha mı iyi??
  • Arkadaşlar netlimitsiz 8 mbps'ye geçmeyi düşünüyorum. Sizce bu değerler ile alabilir miyim 8 mbps?

• quote:

Orijinalden alıntı: osmancik1
    Arkadaşlar netlimitsiz 8 mbps'ye geçmeyi düşünüyorum. Sizce bu değerler ile alabilir miyim 8 mbps?

Çok daha fazlasını da alabilirsiniz.
  • linksys wag320n modemden bu bilgilere nasil ulasiyoruz?
  •  ADSL HAT ZAYIFLAMASI HERKES DEĞERLERİNİ YAZSIN !

önceden 6-7 ek yeri vardı kabloda, 2 mbit i zor görüyordum, sonradan ek yerini 1 taneye düşürüp ek yerini de lehimledim. Biraz kendine geldi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rusty

önceden 6-7 ek yeri vardı kabloda, 2 mbit i zor görüyordum, sonradan ek yerini 1 taneye düşürüp ek yerini de lehimledim. Biraz kendine geldi.

16 mbit tarifesine geçin. Tam hızda kullanabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: peace_346

linksys wag320n modemden bu bilgilere nasil ulasiyoruz?
  • quote:

quote:

Bütün sekmeleri tek tek gezin. Hat zayiflamasi(line attenuation) yazan yerin resmini koyun.
  • dediginiz gibi birsey bulamiyorum

quote:

Orijinalden alıntı: lknrm627

quote:

quote:

Bütün sekmeleri tek tek gezin. Hat zayiflamasi(line attenuation) yazan yerin resmini koyun.
  • quote:

Hocam bu bahsetmiş olduğunuz kablo hangi kablodur acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: F@ruk

quote:

Hocam bu bahsetmiş olduğunuz kablo hangi kablodur acaba?

Bildiğiniz standart 3 bakır telli telefon kablosu. 11. katta oturuyoruz ve apartman içindeki tel hattında kopukluk olduğu için aşağıdaki kutudan direkt olarak kablo çektim. Lakin onda da kabloları ek ek yapmıştım. Daha sonra resimdeki kablodan 100 metrelik rulo aldım. Hoş onun da rulosunu açarken fazla açtık 100 m lik kablo dolaştı . Mecburen bir noktada kesip ek yapmak zorunda kaldım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rusty -- 2 Temmuz 2011; 14:30:53 >

• @Rusty, verdiğiniz bilgi için teşekkürler. Bende böyle bir olaya kalkışmak istiyorum ama bu olaylardan pek anladığım söylenemez bu yüzden sanırım bir elektrikçi filan bu işi halledebilir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: F@ruk

@Rusty, verdiğiniz bilgi için teşekkürler. Bende böyle bir olaya kalkışmak istiyorum ama bu olaylardan pek anladığım söylenemez bu yüzden sanırım bir elektrikçi filan bu işi halledebilir?

Rica ederim, kablo olduktan sonra kendiniz de yapabilirsiniz, benim asıl sorunum mersinde aşırı derecede nem olması nedeniyle bakır kablonun oksitlenmesi. Ek yerlerindeki açık kablolar oksitlenince malesef iletim kopma noktasına geliyor. O yüzden lehim yapmak lazım.
    Kutuya merdiven dayayıp bizim hattı numarasına göre buldum lakin kabloya fazla asılıp telekom hub ından kendi fişimizi de çekip hangi fişin bizim hat olduğunu kaybettim . Telekomdan adamı zar zor çağırtıp kendi hattımı buldurdum. Resimdeki kablounun ucunu direkt olarak fişe çaktı zaten kendisi. Eğer hattı kaybetmeden yapabilirseniz problem olmaz. Velhasıl kendiniz de yapabilirsiniz lakin elektrikçiden çok telekom arızadan birisi daha çok faydalı olur.

• 
Sayfa: önceki 5253545556
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.