Şimdi Ara

ADSL bağlantı sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
478
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    az önce bilgisayarıma format attım ve sp1 li windows xp yükledim. Zonealarm ve avast antivirüs kurdum. Alcatel Speedtouch 330 modemimi kurdum fakat hiç bir siteyi görüntüleyemiyorum. Zonealarmdan olabileceğini düşünüp onu kapattım ama yine olmadı. şifrem ve kullanıcı admı da kabul ediyor ama explorer ve opera hiç bir sayfayı görüntüleyemiyor. yardım ederseniz çok sevinirim,şimdiden teşekkürler...

• modemin ayarında hangi protokolü seçtin.bu arada usb modem değil mi
  • modem usb. ppp oE 8-35 LLC denedim eskisin bu olduğu kalmıştı aklımda yanlış mı acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hansktr -- 23 Nisan 2005, 21:34:21 >
  • pppoA yı da denedin mi?
  • Evet, oradaki 6 protokolü de denedim ama hiçbirinden sonuç alamadım
  • ok.zaten ikisinde de çalışması lazım normalde de.şöyle yapalım.önce modemi bir kaldır.sonra takılı değilken cd den kurulum yap.böyle mi yapmıştın önce onu da sorayım tabi?
  • pppoA 8,35 vcmux u seç kurarken
  • vpi = 8
    vci =35 ayarlarına bir bak.
  • transylvania dediğin gibi denedim tekrar ama olmadı malesef, nerede yanlış yapıyorum ya acaba windows ile mi ilgili?
    bu arada vi ve vci yi nereden görüntüleyebilirim?
  • onu zaten kurarken sormuyor mu? 8 35 yani.
    http://www.tterzincan.telekom.gov.tr/ADSLmodem/ADSL_Ayar_dosyalar/alcatel_modemler_dosyalar/alcatel1.htm

bununla birebir yapıyor musun?
  • aynen bunu yaptım işte ama olmuyor olmuyor..
  • yani usb modemi doğru yerde takman da önemli.cdyi kurarken takılı değil dimi modem?
  • yok hayır, takılı değilken kuruyorum
  • hmmm.sistemin xp mi 98 miydi
    aygıt yöneticisinde bir sorun yok değil mi?
  • XP sp1. aygıt yöneticisi normal pci modemi tanımıyo sadece. onunla da bir alakası yok heralde.alcatel için donanım bulundu ekledi baloncuğu çıkıyor hemen
  • başka bişey kalmadı ya çok ilginç.daha önce hiç format atıp kurmuşmuydun modemi peki.
  • yok daha önce formatın ardından kurmamıştım , modemi aldıktan sonra ilk kez format attım
  • Aynı sorunu bende yaşamıştım ama ben sadece usb kısmı söküp taktım halloldu...
  • Selam Arkadaşım

Xp yi yeni kurmuşsun modemi tanıtırken driver kurma sıralamasını nasıl yaptın ilk önce anakart chipsetinin driverlerini yükledin mi ve ondan sonra usb driverlerini yükledin mi? ve modemi usb ye takmadan modemin programını ppoe/ppoa konumunda yükle bilgisayarı yeniden başlat yeniden açılırken modemi sonra usbye tak ve ayarları kendi yapsın. En son olarak sorun hala devam ederse dawnload ve upload değerlerin ve bağlantı değerlerin düşük olabilir. Türk telekomu arayarak şikayetini bildir upload ve download değerleri ve bağlantı hızının seviyesini sor ve ordan adsl hattına reset atsınlar. Kolay gelsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ssayin72 -- 24 Nisan 2005, 0:22:07 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: ssayin72

Selam Arkadaşım

Xp yi yeni kurmuşsun modemi tanıtırken driver kurma sıralamasını nasıl yaptın ilk önce anakart chipsetinin driverlerini yükledin mi ve ondan sonra usb driverlerini yükledin mi? ve modemi usb ye takmadan modemin programını ppoe/ppoa konumunda yükle bilgisayarı yeniden başlat yeniden açılırken modemi sonra usbye tak ve ayarları kendi yapsın. En son olarak sorun hala devam ederse dawnload ve upload değerlerin ve bağlantı değerlerin düşük olabilir. Türk telekomu arayarak şikayetini bildir upload ve download değerleri ve bağlantı hızının seviyesini sor ve ordan adsl hattına reset atsınlar. Kolay gelsin.

Modemi install edince kendisi tanıdı driverini. yeni donanım eklendi diye baloncuk çıktı. anakart chipsetinin driverini yüklemeyi bilmiyorum, ama aygıt yöneticisinde hiç sorun yok gözüküyor. modemi yüklerken usb ye takmadım, yeniden başlattıktan sonra taktım ama malesef bir gelişme olmadı.windowsu kurarken bir hata yapmış olabilirmiyim acaba? ama daha önce de kurmuştum kablonet varken sorun olmamıştı. bir türlü çıkamadım içinden şunun ya

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.