Şimdi Ara

***ADSL Arızası,Görüşleri,Hız Ve Bağlantı Sorunları Olanlar*** (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
571
Cevap
0
Favori
114.218
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • merahaba benim sorunum eski modemimle hattımdan internete rahat rahat girebiliyordum fakat geçenlerde zoom x6 5590 modem aldım ve hatta bağlantısını yapınca sadece tepki olarak link lambası yanıp sönüyor bu sizce hattanmı yoksa modemdenmi hat başka bir modemle çalışıyor fakat zoom x6 da link lambası devamlı yanıp sönüyor sizce bu neden? sizce hat modem seçermi?
  • Merhaba arkadaşlar,

Bir kaç arkadaş Limitli ADSL yi ortak kullanıyoruz,
    4 portlu inca modem var. Genelde tek porttan hub ile dağıtıyorum.
    Bir sebeptem kullanıcıların download miktarlarını görmem gerekiyor, hızlı bir download ve kota aşımı var.
    Kullanıcı IP- bazında download milktarları ve anlık download hızlarını nasıl görebilirim.
    Bu konuda yardım bekliyorum.
    Ayrıca teorik olarak soft yada hard mümkünmü.
  • Arkadaşlar ADSL saçma sapan bi şekilde gitti dandik bi Pikatel modem var ve durup dururken bilgisayar modemi tanımamaya başladı.Türk Telekomu aradım onlardan kaynaklanan bi sorun yokmuş.Bu pikatelle böyle bir sorun yaşayan varmı nasıl çözebiliriz?Şimdi 146dan bağlandım...
  • Arkadaşlar bir tecrübemi paylaşayım istedim.

Linksys Wireless modem'im vardı. Pc nin bağlı olduğu port iptal oldu. İkinci portu kullanmaya başladım. 1-2 ay geçti o port da iptal. Sonra 3. ve 4. Port. Kullanacak port kalmayınca servise götürdüm. 15 gün sonra yenisi ile değiştirdiler.
    Bu arada PC için 2 adet de ethernet kartı almam gerekti. Bu konuda tecrübesi olan var mı bilmiyorum, nedir, nasıl olur.
    Linksys kullanırken zaman zaman kopmalar olurdu, modemi açıp kapayarak hallederdim.
    Linksys serviste iken internetsiz kalmamak için 4 portlu INCA modem adım ve onu kullandım. Servisten gelir gelmez wireless olduğundan hemen eski modemi kurdum. Ama genel olarak sık sık bağlantı kopuyordu.
    Yeni Linksys modemde 1-2 ay sonra kopmalar saat de bir seviyesine indi. Hatta acıp kapama ile hallolmaz duruma geldi. Nasıl derseniz, modemin status bolumünde ne Connect ne de Disconnect düğmesi aktif. Yani Arayüzden hiçbir şey yapılamıyor aç kapa da fayda etmiyor.
    Onu da servise götürmek üzere hattan söküp yedek INCA yı taktım. Ve ne görsem iyi. Ben koparmazsam nerdeyse 30 gün tık demeden bağlı kalacak. Bu farkı söyleseler inanmazdım.
    İstanbulda hiç hat kopmadan internet. Rüya değil. Paylaşayım istedim.

• Merhaba arkadaşlar .... Benim bir sorunum var ADSL modemimle ilgili ...
    İNCA 4 port+usb modemim var ...

Bilgisayarıma bağladığımda hata veriyor. Sınırlı bağlantı v..s .
    Öndeki ince delikten resetlemeyi denedim olmuyor...
    Ama DNS no su nu elimle girdiğim zaman bağlantı var gösteriyor ama Modemin Flash(ip si ile 10.0.0.2) ı na girilemiyor ...
    Bilmem anlatabildim mi sorunu mu?
    Bu muhtemelen donanımsal bir sorun ... Bunun için ne yapabilirim ... Piyasada servisleri dışında bu şekilde ki sorunları çözebilecek yerler var mı ?
  • 2-3 gündür bi yawaşlama var tt da ist da hele...
  • arkadaşlar bende airties wireless modem var, son 3 aydır akşam vakitlerinde (19-20) internetten düşüyorum ve ertesi sabaha kadar da tekrar bağlanamıyorum, sınavlarım varken bu işin üzerine pek düşmemiştim ama şimdi okulum kapandı ve her akşam cafe ye gitmekten bıktım. modemimde bi sorun yok arkadaşımın robotics i de girmiyor bizim evden. telekomu aradım arıza kaydı yaptırdım 2 gün sonra eve 2 tane adam geldi takım elbiseli falan!! ben hayretler içerisinde telekomun benimle ilgilendiğine şaşırırken adamlar bana apartmanda herhangi bir sorun olmadığını, problemin evin içindeki bağlantı da olduğunu söylediler ve, evin dışında dağıtıcının olduğu yerde (yani elektrik sayacının orada) ana hattın girişinin olduğunu ve oraya splitter takıp oradan ayrı bir kabloyu modeme çekmemi söylediler, siz daha önceden hiç böyle bi problem yaşadınız mı? gündüzleri sorunsuz bağlanmama rağmen geceleri disconnect olmamda evdeki tesisatın gerçekten bi rolü varmı? biliyorum çok uzattım ama kusura bakmayın. (bu arada evde 2 tane telefon kullanıyoruz modeme hat birisinden geliyor splitter aracılığıyla, diğerinde de usr ın içinden çıkan splitter var)
    hepinize iyi günler

• abi medal of honor pac. assault oynuyoruz arkadaşla.bende 512 adsl var , arkadaşta 256 kablo .arkadaşa benden 3 kat iyi ping geliyo.Bu nedir ya.kablol
    ar optiklerle değiştirilmeli , british telecom sırf bu iş için , ki zaten çağa ayak uydurmak içiin gerekiyormuş ; milyar poundlar harcadı diyorlar.Santrale uzaklık bile adsl performansını etkiliyormuş.Kafasına göre internete giriyo, girmiyo.Bi de bende şöyle saçma bir sorun var.Şimdi bilgisayarı ilk açtığımda nete girmiyor ya da çok yavaş.Daha sonra limewire gibi bir programa connect dersem ya da bir şekilde bir update falan yaparsam , internet kendine geliyor.Bu ne abi ya tulumbadan su çeker gibi.Kafayı yiyecem en sonunda.Bi da abi bu xbox 360 da falan 512 bağlantıyla doğru dürüst oyun oynanabilecek mi?Paramızla rezil oluyoz.Cep telefonlarının en yenisi geliyo ama net yok.Özelleştirilmiş bir şirkete tekelcilik hakkı verilmesi de süper valla.yeter ulan kafayı geçiricem şimdi ekrana.Allahım sabır ver.Gidip dert yansan da anca fakir edebiyatı yaparlar hükümettekiler, yiyecek ekmek falan yok diye.Bu memlekete matbaa 150 yıl sonra geldi.Bu işte bir şekilde öyle olcak galiba.

• selam millet
    ben beylikdüzünde oturuyorum ve 256k sınırsız baglantım var.son 1-2 hatadır saat 13:00 la 20:00 arası bağlantım 27kbs den 5kbs ye düşüyo gece saat 9 gibide tekar hızlanıyo.sizin hızlar nasıl yine böle düşüyomu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi azurevil1 -- 13 Haziran 2006; 15:38:41 >
  • benim babam türk telekomda çalıştığı için bizde 1024/512 var ama modemden mi kaynaklanı başka bişeyden mi bi türlü dowland hızı artmadı neyden dolayı olabilir hız 10,20,30kb/san oluyo ama daha fazla olması lazım neden?? şimdiden teşekkürler
  • Arkadaşlar bir arakdaşımın " Lopcoom al30u1 " USb modemi var.İnternet bozulmuştu ve format atmak istiyordu.

Format attım her şey düzeldi. Pc ye bir reset attım İnternet bağlı gözüküyor ancak ne MSN Messenger nede

İnternet Explorer 'da sayfa bulunuyor,ancak bağlantı bağlı gözüküyor.

Bir daha Format attığımda yine internet düzeldi, ancak yine 1 resette internet yok. MOdem USB Çevirmeli

Lopcoom al30u1 versiyonu yardımcı olursanız sevinirim. 1 buçuk aydır arkadaşım internete giremiyor ve boŞuna

para ödüyor....

Şimdiden teşekkürler...
  • Selam arkadaşlar...

Benimde Hattımla ilgili bir sorunum var.. Dunden beri baglanamıyorum.. Su an kafedeyim.. 4 kişi ortak kullanıyoruz adsl i benım ethernetın arkasındaki lambada yanıyor.. Yani bunda bı sorun yok heralde bılgısayardada sag allttakı kucuk kutucukta baglandı yazıyor.. Fakat bır turlu nete gırmıyor sayfa goruntulenemedı dıyor.. Bunun sebebı nedır acaba..? Bir anda oldu bu onceden takır takır calısıyordu..
  • SLM ARKADASLAR BEN DE BİŞEY SORCAM ıp gıtmıor karsıya ve haliyle baglanamıyorum nete modeme bi kaç kere reset atınca düzelio neyapmam gerekır şimdiden tesekkurler
  • beyler biriniz lütfen yardim etsin bana artik.Pikatel combo plus modem aldım.online oyunlara giriyorum(knighntonline,WOW) gibi normalde nette bişi yok ama Oyundan Sürekli 15-20dk da bir disconenct oluyorum.ADSL i aradim hızına baktılar hiç bi sorun yok gözüküyo.Virüstne olabilir dediler FORMAT ATTIM.herşeyi denedim ama Hala Disconnect oluyorum.bu modemle alakalıdır öyle degilmi?çünkü internetten araştırdım ekşi sözlükte fln hep kötülemişler modemi Online oyun oynatmaz,çok dandik bilmem ne fln diye.Normal oyundayken birden DSL ışığı sönüyor ve DC oluyorum ama MSN fln düşmüyo.Çok çaresiz kaldım bu konulardan pek anlamadığım için hiç bişey yapamiyorum modemi degisicem hangi modemi önerirsiniz Netten oyun oynamak ve uzun süre online olmak için? :S
    xZoom iyimi? lütfen yardimci olun kıbrısta öğrenciyim 1.5 ay sonra gidicem burda halletmem lazim :(

• arkadaşlar şöyle bi problemim var yaklaşık 1 aydır adam akıllı internete giremiyorum sürekli sinyal gidiyor
    1 ayın ilk haftasında kopmalar başladı 2 v3 . haftasında 2 saat anca geldi bu son hafta ise günde 1 saat falan geliyor bilgisayar kapalıyken net gelmişse bilgisayarı açınca tekrar gidiyor ve hiç gelmiyor
    nası bi sorun anlamış diilim sizce neden kaynaklanıyor olabilir?
  • arkadaşım sorun evin içerisindeki telefon tesisatından muhtemelen.
    benim sorunumda seninkinin aynısıydı, eve giren telefon kablosuna splitter taktım oradan modem girişine yeni bir kablo çekip onu taktım şimdi sorunsuz giriyorum. galiba seninde telefonun ana giriş yerini bulup oraya bi splitter takıp ayrıca modeme yeni bi kablo çekmen gerekecek.

genede bi telekomu ara adamlar gelip sinyal seviyesini kontrol etsinler.
  • arkadaslar en sonunda bu adsl i ıptalettırcem
    sözde 512 kpbs ile baglanıyoruz aktarım hızı 6 kb en fazla 27 kb sattler suruyo indirmem 444 0375 arıyorum bı umutla adamlar pişkin pişkin bız sana tam hız verıyoruz diyip baslarından savıyolar.hele bırısı var orda durdukk yere pc e format attırdı gene duzelmedi
  • quote:

Orjinalden alıntı: mertturkozu

arkadaşım sorun evin içerisindeki telefon tesisatından muhtemelen.
    benim sorunumda seninkinin aynısıydı, eve giren telefon kablosuna splitter taktım oradan modem girişine yeni bir kablo çekip onu taktım şimdi sorunsuz giriyorum. galiba seninde telefonun ana giriş yerini bulup oraya bi splitter takıp ayrıca modeme yeni bi kablo çekmen gerekecek.

genede bi telekomu ara adamlar gelip sinyal seviyesini kontrol etsinler.

ilgin için tşkkürler fakat sanırım sorun o değil kutudan kabloyu ilk ekte ayırdık denedik yine gelmedi sanırım modemde bi sorun var
  • Bizim arkadaşta 256 sınırsız olmasına rağmen 50 ile down yapıyor.. Adamlar 256 tarifesi uygulayıp 512 hız veriolar.. Bu telekomun başındaki adamlar anca yıldırım düşen telefon direklerini tamir etmekten anlıyolar.. Böyle bilgi gerektiren şeylerde onlardan da anca bu beklenir..
  • quote:

Orjinalden alıntı: iRoNY

Arkadaşlar ADSL saçma sapan bi şekilde gitti dandik bi Pikatel modem var ve durup dururken bilgisayar modemi tanımamaya başladı.Türk Telekomu aradım onlardan kaynaklanan bi sorun yokmuş.Bu pikatelle böyle bir sorun yaşayan varmı nasıl çözebiliriz?Şimdi 146dan bağlandım...

valla aynı sorun bende de var... daha önce asus usb modemim vardı, sürekli sorunlar yaşıyordum 1 hafta falan sorunlu bir şekilde nete girdikten sonra modem hat almaz oldu... telekomdan gelen adamlar yanlarında pikatel combomax bi modem getirip illa bundan al, biz bundan satıyoz hiç şikayet gelmiyor falan diyerek modemide bana olduğu fiyattan yüksek fiyata sattılar... neyse bi kazık yedik ilk gün süper bi hızla bağlandım... ancak ogame gibi realtime bir oyun oynadığım için belirli saattlerde nete girebilmem lazım... sorun orda çıkıyor; şu an modem ip almaz hale geldi :) ve ben kafayı yeme noktasındayım... arkadaşlarında belirttiği gibi bu telekom maalesef talepleri karşılayamadığı gibi hizmet ve satış sonrası destek de tam bir fiyasko... en son arıza kaydı verdiğimde bana herzaman karşımıza çıkan robot vari işten anlamaz bir müşteri temsilcisinin verdiği yanıt "elektrik sorununuz var" oldu... yani tam dumurluk bi durum... maalesef bulunduğum semtte kablonet desteği de yok... eğer bi arkadaşın bana iyi bi tavsiyesi yoksa, şu anki düşüncem adsl aboneliğimi iptal edip gprs bağlantı deniyecem, başka bi seçenek göremedim çünkü 2 aydır aynı sorunlarla uğraşıyorum ve bir çözüm bulamadım...

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.