Şimdi Ara

Adım adım Amazon Türkiye'ye doğru (Güncellendi: Yeni bilgiler) (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
101
Cevap
1
Favori
2.434
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • hadi hayırlısı senelerdir beklediğim bir adımdı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: smart1978

Hemen de Turkiye ye gelecek sandiniz. Olay Almanya catisi altinda Almanyadaki gurbetcilere yapilmis.

Dikkat ederseniz Almanya Turkce diyor yani Turkiye Turkce secenegi yok.

Ilerde de olmaz .

Yillar once BestBuy Izmir de vardi pek ragbet gorulmemis kapandi ...

Su gelismeler sadece Almanya daki Turkce konusan Alman Vatandaslarinadir Turkiye yi baglamaz .

Türkiye'ye 50euro üstü kargo bedava...
  • Gelmesin ne gereği var. Kendileride yüksek vergilerden uygub fiyata satamayacak. E bu da Amazon'a ters. Hepsiburada var zaten aynı şey. Kargo olayı ise çok çok iyi. İnanılmaz kâra geçiyoruz artık (=

• de ninde kendine göre uygun olduğu zamanlar var ama hiçbir zaman com kadarda uygun ve kaliteli değille, amazonu amazon yapan uygun fiyatlı ve kaliteli olması bunu göz önünde bulundurarak türkiyeye yönelik hareket ederlerse daha çok insan kazanırlar.

• Biriniz acilan bu hanımn efendiye mesaj tivit bs herneyse bir şekilde bu durumu anlatın bu durumu kabul etmeyin arkadaşlar allah için böyle bir tasarıyı reddedin ülkemizdeki vergi sistemi yüzünden kabul etmiyoruz istemiyoruz. Türkiyede amazon istemiyoruz. 3 aldığımı 9 a almak istemiyoruz! Nolursunuz bunu red edin türkiyede bu sistem patlar dolayısıyla teşvik için 75 € altı ürünlere vergi tehlikesi kapıda.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Valla onu bunu bilmem ülkemizde aldığım bir ürün en ucuz 445 tl idi şimdi kargo ücreti olmadan 71 euroya aldım 270 tl çevirdi gayet yeterli başka bir üründe baktım 140 euroluk onada vergi koymadı anlamadım belki miktarlar yada alınan ürüne göre farklılık gösteriyor olabilir ama gayet güzel olmuş amazonun yaptığı

• n11, gittigidiyor, hepsiburada bunu BEĞENMEDİ.

Türk internet tarihinin dönüm noktası olacak Amazon Türkiye..Özellikle e-ticaret olayında ülkedeki ahlaksız sitelere ahlak verecektir.

• urunlere kdv dahildir yaziyor,sanirim direk vergiyi ordan kesiyor

• Mutlu olacak sevinecek hic bir sey goremiyorum. Cok uzucu bir haber hatta. Zamaninda steamde neler oldugunu herkes gordu. Populer oyunlarin fiyatlarini buradaki anal yollarin mudahalelerini.
    Ne igrenc bir yerde yasiyoruz.
    Ah ulan ah ne gerek vardi boyle bir seye. Ayda yilda 1 alisverisimiz vardi. Buradaki kazik fiyatlardan kurtulduk diye kendimizi kucukte olsa kandiriyorduk. Simdi onuda elimizden alacaklar. Eminim okadar eminki.

Vatan teknosa medismerkt vs belkide ne zamandir kuduruyorlar.
    Amazon nie turkce oluyor offf.
    Gumrukte takilmaya baslar ilerde urunler.

• Kendilerine ulaşıp sordum.

Türkiye ile alakası yokmuş konunun

• Adamlar salak mı? Türkiye'ye neden gelsinler? Açmaları ve kapatmaları bir olur.

Türkiye şuan yatırım yapılacak ülke değil. Batışımızı seyredebilirsiniz.
  • Ben dün haberi okuyup bir tripod baktım fiyatlar Euro üzerinden çevirince TL ye 550 tl gibi bir fiyat çıktı aynı ürün burada 440 TL

• Hep şikayet hap şikayet. Hepsiburadaya rakip geliyor! Fiyatlar düşmese bile rekabet, hizmet kalitesini artıracak....

• quote:

Orijinalden alıntı: Aslanhan.

Arkadaşlar an itibari ile amazon.de den 49 euro üzeri alışveriş yapıp bir çok ürüne kargo ücreti ödemeden sahip olabilirsiniz.

Görünen o ki Amazon doğru analizler yapmış ve Türkiye'ye bir merkez açmak yerine Türk müşterileri Almanya'ya

yönlendirip hem Türkiye de ki vergilerden bağımsız daha uygun fiyatlı ürünler satabilecek hemde kargoyu bedava yaparak

ciddi anlamda sempati kazanacak.

Şimdi Hepsiburada, Vatan ve benzerleri düşünsün.

Yıllarca milletin kanını emdiler belki amazon bu gidişe dur diyebilir.

Tabi ki bu yerli firmalar bunu engellemeye çalışmazlarsa.

Garanti ?
  • susesa S kullanıcısına yanıt
    Garanti konusunda durum şimdikinden farklı olmayacaktır kanımca.

Şimdi nasıl bazı firmaların garantileri Türkiyede de geçerli ise yine aynısı olacaktır yani.
  • Ryan Oreily kullanıcısına yanıt
    Avrupa %10 daha pahalidir Amerika ya gore ...

Kargo bedava olsa ne yazar ...

Her urun de Turkiye ye gelmiyor .

Oncelikli yapilmasi gereken her urunun Turkiye ye kargolanabilmesidir ki bu yok .
  • ya ülkemizden neden ürün üreticiden tücketiciye direk gidemiyor.
    meyve sebze üretiliyor üreticide 50 kuruş tüketiciye gelene kadar 5tl.
    amazonda 50 uro ülkeye gelince 100 uro. ben anlamadım bu işi.

• quote:

Orijinalden alıntı: zotacing

Amazon'dan ucuza mal almamız malum partinin ve birilerinin zoruna gitmiş.

Amazon.com'da şuan 50$ satılan bir kulaklık Türkiye'de 400TL civarı.

Amazon.com Türkiye şubesi açarsa 50$ olan kulaklık 150$'a satılacak, kimse boşuna sevinmesin yani.

Link versene bana bir bakayım, Amazon candır ya.
  • Umarım hizmet kalitesi düşmez. Güzel işler yaparlarsa ülkedeki problemli anlayışı değiştirmiş olurlar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: susesa

Hep şikayet hap şikayet. Hepsiburadaya rakip geliyor! Fiyatlar düşmese bile rekabet, hizmet kalitesini artıracak....

Hıı tabi tabi. Steam ve PSN'in yerelleşme sürecini bi göz at. USA dan TR'ye kayınca, fiyatlarda bize kaydı. USA Steam, USA PSN fiyatları ne kadar uygundu. TR oldular, fiyatlar saçma sapan oldu. ABD mağazalarının Türkiye de yerelleşmesi, biz tüketiciler tarafından facia ile sonuçlanıyor.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.