Şimdi Ara

Adc

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
431
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Mainimi adc yapmak istiyorum . çogu adc ye sahibim . ama yeterli bilgiye sahip olmadıgımı düşünüyorum . Eger lanede çok aksiyon oluyorsa , kule gitmişse farm yapamıyorum . Tflerde pozisyonumu ayarlıyorum fakat bir yere kadar . Sonra klasik son olarak adc kalıyorum . adc karsı adcye focus atmalımı ? Önerilerinizi lütfen esirgemeyin . Olmuyan adcler : Quiin corki kogmaw graves .

• Valla soyle diyim draven ez flan var bende adc oynarken tek bildigim son vurusu yap ve afami gorur gormez degmiyecegini bilsen bile ustune dogru skill flan at adami durt kolay kolay yaklasmaz zaten. Tf de en arkada dur ve son vurus gordun mu vs de bile olsan canin yarinin altinda degilse vur

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Öncelikle Corki ve Graves'i de almanı öneririm. Oldukça eğlenceli şampiyonlar ve son zamanlarda populerleşiyorlar.
    ADC olucaksan önce kullandığın şampiyonlar için en iyi rün ve kabiliyet şekli nasıl olmalı onları öğrenmelisin, bir rün bütün adc'lere olmaz.
    Daha sonra bir şampiyonla en az 10 oyun pratik yapmanı öneririm üst üste. Böylece onlarcs durumla karşılacaksın ve hangi durumda neler yapman gerektiğini kendi başına en iyi şekilde öğreniceksin. Bence ADC'yi öğrenmenin en iyi yolu bu. Bol bol pratik yapmak. Ayrıca twitch.tv'den maini adc olan profesyonel oyuncaları izlersen hiç bir zararı olmaz, aksine çok yararlı bilgiler edinebilirsin.
  • Örnek olarak karsıda kımler varsa veya kime botrk alınmalı .
  • quote:

Orijinalden alıntı: KatilKarpuz

Öncelikle Corki ve Graves'i de almanı öneririm. Oldukça eğlenceli şampiyonlar ve son zamanlarda populerleşiyorlar.
    ADC olucaksan önce kullandığın şampiyonlar için en iyi rün ve kabiliyet şekli nasıl olmalı onları öğrenmelisin, bir rün bütün adc'lere olmaz.
    Daha sonra bir şampiyonla en az 10 oyun pratik yapmanı öneririm üst üste. Böylece onlarcs durumla karşılacaksın ve hangi durumda neler yapman gerektiğini kendi başına en iyi şekilde öğreniceksin. Bence ADC'yi öğrenmenin en iyi yolu bu. Bol bol pratik yapmak. Ayrıca twitch.tv'den maini adc olan profesyonel oyuncaları izlersen hiç bir zararı olmaz, aksine çok yararlı bilgiler edinebilirsin.

Şampiyonlara göre rün sayfası önerebilirmisin ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Illusion Born

quote:

Öncelikle Corki ve Graves'i de almanı öneririm. Oldukça eğlenceli şampiyonlar ve son zamanlarda populerleşiyorlar.

Öneririm tabii ama biraz zaman alabilir yazmam. Birazdan tekrar cevap atıp açıklayacağım.

• Kog Maw öneririm. Çok oynanmadığı için genelde sana karşı nasıl oynamaları gerektiğini bilmiyolar. W da beleş oldu mis oldu.
    Ben hypercarry harici adc oynamayı sevmiyorum, %30 saldırı hızıyla giriyorum 2. olarak q fullüyorum fazladan %60 saldırı hızı oluyo . Takımda 1 tank olması taşımam için yeterli.

Hypercarry hypercarry diyolar nedir bu hypercarry diyorsan kogmaw al dk 35 den sonra karşıdan tanklar da dahil herhangi birine w açık normal vuruş yap.

• O anda sana en yakın ve doğru kişiyi seçmen laazım yada oynadığın champ e göre en uzaktakinide olabilir

• quote:

quote:

Ashe, Corki, Draven, Ezreal, Graves, Jinx, Lucian, Miss Fortune, Quinn, Sivir, Tristana, Varus : 3 Saldırı Gücü Cevheri, 9 Saldırı Gücü Damgası, 9 Zırh Mührü, 9 Büyü Direnci Nişanı
    Caitlyn, Vayne, KogMaw, Twitch : 3 Saldırı Gücü Cevheri, 6 Saldırı Hızı Damgası, 3 Saldırı Gücü Damgası, 9 Zırh Mührü, 9 Büyü Direnci Nişanı

Ezreal, Lucian, Tristana, Vayne, KogMaw ve Twitch'e BOTRK alındığını gördüm. Bu şampiyonlar için BOTRK kullanışlı bir eşya bence.

Son gelen can çalma cevheri nerf'ü yüzünden can çalma cevherinin hiç seçilmediğini gördüm profesyonel oyuncularda. Genelde ya saldırı gücü cevheri, ya Can cevheri yada Can yenilemesi cevheri kullanıyorlar. Ama ben oyun başında yüksek hasar verebilmek için saldırı gücünü tercih ediyorum. Sana mantıklı geliyorsa o şekilde de deneyebilirsin.

• Hüzün Dram Keder kullanıcısına yanıt
    Gragasi iade için ticket atmıştım fakat 21 gun oldu versınler ıpmı dırek alıcağım . Teşekkürler bu arada .
  • quote:

quote:

quote:

Ashe, Corki, Draven, Ezreal, Graves, Jinx, Lucian, Miss Fortune, Quinn, Sivir, Tristana, Varus : 3 Saldırı Gücü Cevheri, 9 Saldırı Gücü Damgası, 9 Zırh Mührü, 9 Büyü Direnci Nişanı
    Caitlyn, Vayne, KogMaw, Twitch : 3 Saldırı Gücü Cevheri, 6 Saldırı Hızı Damgası, 3 Saldırı Gücü Damgası, 9 Zırh Mührü, 9 Büyü Direnci Nişanı

Ezreal, Lucian, Tristana, Vayne, KogMaw ve Twitch'e BOTRK alındığını gördüm. Bu şampiyonlar için BOTRK kullanışlı bir eşya bence.

Son gelen can çalma cevheri nerf'ü yüzünden can çalma cevherinin hiç seçilmediğini gördüm profesyonel oyuncularda. Genelde ya saldırı gücü cevheri, ya Can cevheri yada Can yenilemesi cevheri kullanıyorlar. Ama ben oyun başında yüksek hasar verebilmek için saldırı gücünü tercih ediyorum. Sana mantıklı geliyorsa o şekilde de deneyebilirsin.

mainimi adc yaptıgım için ap run sayfasını bozup 2. yı yapmalımıyım ?

• Illusion Born kullanıcısına yanıt
    Adc'nin teamfightlarda görevi arkada kalarak,verebildiği en yüksek damage'i vermektir.(Tank/Adc/Apc farketmez dalabildiğine dalmalı). Adc olarak senin lanede görevin rakip adc'yi farmdan düşürmektir ve sürekli supportunu takip etmektir ki olası bir hook/stunda karşı adcyi kesebilmelisin. Sende olmayan adcler hakkında ise

Quinn: Çok iyi bir hero. Fakat adc buildi mi daha iyi gider ad caster buildi mi daha iyi gider tartışılır. Pasifin karşı adama gelmişse sadece aa-e-aa yaparak bile sağlam damage verebilirsin ama range'i sıkıntı ve mobilitysi yok.

Corki: Picklenmiyor da ben severim. Hem mobil hem de 6'dan sonra inanılmaz bir dürtme potansiyeline sahip. Tek dezavantajı cooldownlarının çok fazla olması.

Kog'Maw: Oyundaki sayılı hypercarrylerden biri. W'su sayesinde late'de inanılmaz bir şekilde tank eritiyor. Eritiyor eritmesine de o sihirli kelime var ya "mobility" denen işte o yok. Ayrıca laning kısmı biraz sıkıntılı.

Graves: Oyunda en iyi kite yapabilen herolardan biri. Laningde rakip adcye e-q atarak bile inanılmaz damage verebilirsin. Ayrıca w'su sayesinde rahat kaçabilirsin ganklerden. Mobilitysinin de olması çabası.

BOTRK NE ZAMAN TERCİH EDİLİR ?

Unique: Your attacks deal 5% of the target's current health in physical damage (60 max vs minions and monsters)

Itemin pasifinden de anlaşılacağı gibi rakibin o anki canının %5'ine eşdeğer bonus damage vuruyor. Yani karşı takımda tank varsa çıkılabilir. Fakat skill bağımlı adc'lere (benim şahsi fikrim) çıkmak pek doğru gelmiyor bana. Tabi muhakkak çıkan vardır. Çıkıladabilir ama bence BT daha iyi gider skillshot adc'lere

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Knee-Deep in the Dead -- 24 Nisan 2014; 23:16:56 >

• Saglam farm yap
    kill alcam diye adam kovalama
    Tfde vurabilcegin en kirilgan adama vur (adcye vurcam diye de ortada kalip olme, rangein tanka yetiyosa tanka vur)
    Savasi sen baslatma

• Adc rehberi vardı onu oku derim.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.