Şimdi Ara

Açılış Ekranı - İşletim Sistemi Seçimi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
1
Favori
1.872
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Harddiskimi 3 bölüme ayırarak kullanıyorum. Bir bölümünde Win7 x64, bir bölümde Win7 x86, bir bölümde XP yüklü. Tabi doğal olarak açılış ekranında işletim sistemi seçenekleri beliriyor.

Benim sormak istediğim, bu seçim ekranına işletim sistemleri bölümüne istediğimizi yazdırabiliyor muyuz? Bunun bir yolu var mı?

Aşağıdaki resim benim açılış ekranım ve ne istediğimi de üstüne yazdım.

Açılış Ekranı - İşletim Sistemi Seçimi

• Güncel.
  • Güncel.
  • Win7 de başlangıç ve kurtarma seçeneklerinde isim değiştirmeye izin veriyorsa deneyebilirsiniz. Onun dışında boot dosyaları düzenleyen program araştırabilirsiniz, daha önce lazım olmadığı için bilgim yok, ama yapmanın bir yolu mutlaka vardır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 01myavuz

Win7 de başlangıç ve kurtarma seçeneklerinde isim değiştirmeye izin veriyorsa deneyebilirsiniz. Onun dışında boot dosyaları düzenleyen program araştırabilirsiniz, daha önce lazım olmadığı için bilgim yok, ama yapmanın bir yolu mutlaka vardır.

Cevap için teşekkür ederim. Win7 başlangıç ve kurtarma seçeneklerine nasıl ulaşmam gerekiyor? Bir de boot dosyaları düzenleyen programları nereden bulabilirim?
  • Denetim masasında "sistem" i açın. sol menüden "gelişmiş sistem ayarları"nı tıklayın. Açılan pencerede "Gelişmiş" sekmesinde "başlangıç ve kurtarma seçenekleri" var ordan ulaşabilirsiniz. Bende tek sistem olduğu için seçeneklerin bir kısmı kapalı. Boot programları hakkında bilgim yok onun için birşey söyleyemeyeceğim.
  • Bu isi easy bcd ile yapabilirsin
    Adım adım :
    1 Edit Boot Menu sec
    2 Hangi isletim sistemini adını değiştireceksen onu seç ve rename ye bas
    3 Yeni ismi yaz ve save settings e bas alta islem bittiği zaman yazacak

Bitti resim eklicektim ama sorun çıktı.

2.yol nette gördüm
    http://7.enpedi.com/2010/06/windows-7-dual-boot-kurulumlarda.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emirhan100 -- 20 Aralık 2014; 18:49:51 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.