Şimdi Ara

Açılırken Ekran Bu durumda Kalıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
338
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    masa üstü pc açılış sırasında en altta içi dolan-beyaz-yatay-ekranın altında loading emsali bir şerit çıkıyor.benim pc de bu doluma başlıyor ve 2cm.gibi gidip orda kalıyor devam edemiyor.Ve haliyle açılmıyor pc.Yardımını esirgemeyenlere teşekkürler.

Kandiliniz mübarek olsun.

• Sizinde kandiliniz mübarek olsun.

En son ne zaman format attınız ? ( Veya format atmanıza rağmen bu sorun devam ediyor mu? )

Yükleme çubuğu ( Loading Bar ) esnasında işletim sistemi donuyorsa;

1-İşletim sistemi dosyalarında eksiklik veya bir hasar nedeni ile sistem başlatılamıyordur. ( Format atmayı deneyin. )

2-RAM modülünüzde bozulma olduysa ( Önbellekten geçen sistem dosyaları bozulmaya uğrayacağında işletim sistemi başlatılamıyacaktır. ) bu durum baş gösterebilir. Eğer ki çift RAM modülüne sahipseniz dönüşümlü olarak teker teker deneyiniz, şayet tek modül ise çevreden eş özellikli bir RAM ile denemelisiniz.

3-HDD 'nin SATA/İDE kablosunda yıpranma oluşmuş olabilir, SATA/İDE kablosunu değiştiriniz...

4-HDD'nizde badsectör oluşması sonucu sistem dosyasına erişilemediğinden işletim sistemi açılmıyordur...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi krstarica -- 27 Temmuz 2010; 0:17:16 >

• selamlar,teşekkürler,
    uzunca bir süre oldu ,normal kapatıldı açıldığında budurm meydana geldi ve bıraktım ilgilenemedim.Hd kablosunu değiştirebilirim.1,2,4. maddeler için çok bilgim olmadığından yorum yapamıyorum.badsectör durumu söz konusu ise bir yol öneriniz varmıdır?Formatı deneyeceğim CD'ye yarın ulaşabileceğim ancak.duruma göre yarın gün içinde neticeyi yazacağım.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.